Skocz do zawartości

okna polaciowe


Gość

Recommended Posts

Napisano
mam pytanie o okna dachowe--jakiej firmy wybrać

słyszałem że kiedyś tylko veluxy---niestety sie popsuły i wyparły je fakro

wpisujcie prosze swoje doświadczenia
  • 2 miesiące temu...
Napisano
jeśli decydujesz się na fakro, warto rozpatrzeć oferte firmy BRAAS. okna tej firmy produkowane sa przez fakro właśnie, ale są to okna z najwyższej półki fakro, od których fakro odewszło ze względu na zbyt małe zainteresowanie spowodowane wysoka ceną. firma BRAAS oferuje je naprawdę w dobrej cenie. warto wspomnieć o wieczystej gwarancji na gradobicie na szybę zewnętrzną w oknach BRAAS'a właśnie.
pozdrawiam.
Napisano
Cytat

Polecam wyłącznie lukarny.


czasem lukarny nie da się zrobić, lub nie pasuje do ogólnego wyglądu dom. zresztą okna połaciowe przepuszczają więcej światła/ciepła do domu z racji swego pochylenia. dodatkowo przy lukarnie trzeba zastosować kosze, dodatkowe dachówki/obróbki szczytowe, gasiory, oraz taśme uszczelniająca połączenie muru z połacią, ewentualnie wykonać obróbkę blacharska w tym miejscu. osobiście uwazam okna połaciowe za lepsze i estetyczniejsze rozwiązanie, mimo iż sam mam lukarny u siebie w domu.
pozdrawiam
Napisano
Więcej ciepła latem, zgoda , ale czy o to chodzi? Zimą zaś więcej ciepła ucieka, bo znacznie większa konwekcja w porównaniu z lukarną. Kolejna sprawa to montaż nie na piankę, przez co wilgoć ze środka. Dodam jeszcze niemożliwaść zamontowania bardzo przydatnych latem i zimą okiennic.
Napisano
Cytat

Kolejna sprawa to montaż nie na piankę, przez co wilgoć ze środka.


nie rozumiem tego.
Cytat

Więcej ciepła latem, zgoda


dzięki roletom skutecznie zabezpieczającym przez upałem nie ma się czego obawiać w lato. w zimę zaś w słoneczne dni mozna wspaniale dogrzać pomieszczenie.

Cytat

Zimą zaś więcej ciepła ucieka, bo znacznie większa konwekcja w porównaniu z lukarną


zgadza się, działa to w obie strony. jeśli więcej ciepła ucieknie w chłodne dni to i więcej wpadnie ciepła w dni słoneczne.

Cytat

Dodam jeszcze niemożliwaść zamontowania bardzo przydatnych latem i zimą okiennic.


do połaciowych mozna zamontowac bardzo fajne rolety zewnętrzne spełniające te same funkcje co okiennice

Cytat

czasem lukarny nie da się zrobić, lub nie pasuje do ogólnego wyglądu dom


ten argument nie został obalony.
pozdrawiam
Napisano
Pianka montażowa nie chłonie wilgoci. Miejsca osadzenia okna ze względu na niską temperaturę będą i innym przypadku mokre. A co do estetyki to dla mnie lukarny mają swój urok, a co do moliwości ... do tej pory się wszędzie dało zamontować.. dodam jeszcze , że można postawić kwiatek, wyjżeć... mam na górze kibelek pod lukarną, i mogę dzięki niej wstawać.
Napisano
Cytat

A co do estetyki to dla mnie lukarny mają swój urok


owszem, w niektórych budynkach mają i sa nie zastąpione. sa jednak takie budynki/dachy na których postawienie lukarny byłoby przypięciem kwiatka do kozucha.

Cytat

do tej pory się wszędzie dało zamontować..


jeśli lukarny nie da się oprzeć na krokwiach, a ścian na poddaszu nie ma, może być kłopot ze skonstruowaniem lukarny.

Cytat

można postawić kwiatek


faktycznie, nie pomyślałem o tym. może dlatego że wolę jak kwiaty stoją na podłodze. jednak rzeczywiście jeśli ktoś lubi kwiaty na parapecie, lub wogóle parapety to owszem jest to argument.

Cytat

mam na górze kibelek pod lukarną, i mogę dzięki niej wstawać.


ja jeż mam kibelek pod lukarną, ale i bez niej mógłbym wstać. niestety takie rzeczy trzeba przewidywać na etapie wznoszenia ścianek kolankowych, żeby po wykończeniu poddasza nie chodzic na pieterku na kolanach.

pozdrawiam
Napisano
Które połaciowe okna są montowane na piankę?
Napisano
właśnie kolega T. Brzęczkowski pisze że połaciowe nie sa na piankę montowane, w przeciwieństwie do zwykłych okien montowanych w lukarnach. choć sformułowanie montowanie na pianę nie jest prawdziwe. chodzi o uszczelnianie. montowanie okien ZAWSZE musi odbywac się za pomocą kotem lub dybli. obklejenie ich tylko pianka grozi wypadnięciem okna!
pozdrawiam
Napisano
Cytat

kotem lub dybli


oczywiście kotew lub dubli
pozdrawiam
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Coś z tym Braasem i Fakro jest nie tak, to poleca sprzedawca tych okien bo mu pewnie "nie schodzą". Robiłam rozeznanie w wielu firmach sprzedajacych okna dachowe i zdecydowałam się na Veluxa. Zamontowałam niektóre okna uchylno-obrotowe (ze wzgledu na "wysokość" mieszkańców), a cenę jaką wynegocjowałam przy zakupie 10 okien i wyłazu skłoniła mnie do Veluxa. Jestem zadowolona z zakupu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...