Skocz do zawartości

woda z pod posadzki


Recommended Posts

W naszym budynku wielorodzinnym w jednym mjescu w piwnicy przesiąka woda z pod posadzki gdy poziom wód gruntowych jest wysoki. W miesięczniku Budujemy Dom z ubiegłego roku przeczytałem o cemencie który jest wodoochronny i ma właściwości przeciw wypornościowe. Mam związku tym pytanie gdzie taki cement można dostać, jego nazwa handlowa i jaka jego skuteczność przed wydostawaniem się wody. Czy może wystarczy płynna folia wodoochronna, a może jest inny sposób na zabezpiecznie posadzki przed wodą. Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.
Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Jeśli masz taką możliwość, to wykuj w posadzce bruzdę zrób wykop pod posadzką ok. 20 cm, wysyp go żwirem o granulacji 16-32 mm, ułuż rurę drenarską fi 50 mm i podłącz ją do kanalizacji, po czym obsyp rurę znowu żwirem, osłoń folią i zalej betonem. Na pewno będzie sucho. Mokrą posadzkę, przez którą przesiąka woda trudno jest zaizolować od środka ze względu na ciśnienie przesiąkającej wody i jeśli nie obniżysz na czas wykonywania robót poziomu wody gruntowej to nic Ci nie pomoże.
Skontaktuj się z doradcą technicznym firmy DEITERMANN, korzystałem kilka razy z rozwiązań tej firmy i mogę ich polecić. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cóż rozwiązanie dość niekonwencjonalne, ale sprawdziło się w jednym z domów w górach, budynek stoi już ponad 25 lat, a woda z piwnicy odprowadzona została w opisany sposób ponad 15 lat temu, wtedy nie było u nas jeszcze technologii dostępnych dzisiaj. A budynek spokojnie stoi i jest w nim sucho. Dlatego uważam, że warto spróbować jeśli dotyczy to tylko jednego pomieszczenia czyli będzie to drenaż o długości 2 - 4 m.icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Poza tym drenaż pod posadzką to nic nowego, tak się robi jeśli powstaje lej depresyjny przy drenażu opaskowym dużych obiektów. Ważne, żeby drenażu nie układać poniżej posadowienia ław fundamentowych. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Do tamowania przecieków wody nalezy użyć cementu o nazwie handlowej CX 1 lub CX 5 firmy Ceresit. Jednak naprawa uszkodzonego miejsca może okazać się niewystarczajaąca, jeśli przerwana została izolacja przeciwwodna. Wtedy przecieki mogą pojawić się w innych miejscach i konieczne będzie zerwanie części podłogi oraz uszczelnienie uszkodzonej izolacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam. Mam pytanie czy majac hektar ziemi rolnej w dwóch różnych lokalizacjach ( 0,3h jedna dzialka i 0.7h druga) można postawić dom w zabudowie zagrodowej. Dom chcialabym postawić jeszcze w innej lokalizacji niż powyższe działki rolne. Bardzo proszę o podpowiedź.
    • Siema wszystkim, Planuję ogarnąć pompę ciepła do nowego domu (150 m², pod Warszawą) i trochę w tym temacie raczkuję. Niby teraz wszyscy to montują, ale jak przychodzi co do czego, to człowiek głupieje od tych wszystkich opcji i cen.   Macie może jakieś doświadczenia? Ile Was wyniosła pompa razem z montażem? Bo jak patrzę na oferty, to czasem różnice są po 20-30 tys. zł między firmami i nie wiem o co chodzi.   Dom będzie dobrze zaizolowany, nowa technologia, więc myślę że pompa powietrze-woda da radę, ale jak macie jakieś tipy typu co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy albo czego unikać, to będę wdzięczny za każdą radę.   Z góry dzięki!
    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...