Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mark

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Mark

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam serdecznie Zwracam się do specjalistów o wyjaśnienie skutków nakładania podkładów tynkarskich, farb oraz tynku mineralnego, farb i zapraw klejowych w niskich temperaturach przy ociepleniu budynków metodą lekko mokrą, Jakie widoczne na zewnątrz objawy występują po nałożeniu tych materiałów i w jakim przedziale czasowym uwidocznią się. Bardzo proszę o pilną odpowiedź , będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Marek
 2. Dzięki za pomoc postaram się z korzystać waszych porad. Pozdrawiam Marek
 3. W naszym budynku wielorodzinnym w jednym mjescu w piwnicy przesiąka woda z pod posadzki gdy poziom wód gruntowych jest wysoki. W miesięczniku Budujemy Dom z ubiegłego roku przeczytałem o cemencie który jest wodoochronny i ma właściwości przeciw wypornościowe. Mam związku tym pytanie gdzie taki cement można dostać, jego nazwa handlowa i jaka jego skuteczność przed wydostawaniem się wody. Czy może wystarczy płynna folia wodoochronna, a może jest inny sposób na zabezpiecznie posadzki przed wodą. Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam Marek
 4. Witam! W naszym budynku planowana jest wymiana okien na klatkach schodowych i w piwnicach z drewnianych (30-letnie) na plastikowe w piwnicy część okien otwierana a część jako całe . Mam pytanie, czy taka wymiana okien nie spowoduje zakłócenia wentylacji piwnic i budynku,wzrostu wilgotności w piwnicy,wykraplanie wody na ścianach. W piwnicy są trzy kratki wentylacyjne w pomieszczeniach technicznych po stronie zachodniej budynku. Proszę eskpertów o wyjaśnienie czy takie działanie nie przyniesie szkód budynkowi.
 5. W kominie wybudowanym na dachu z cegły zanjdują się dwa rzędy kanałów. W każdym rzędzie są 3 kanały wentylacyjne i 2 spalinowe.Otwory boczne w kominie posiadają wymiary takie jakie podałem w poprzednim poście.Otwory wentylacyjne wywiewne w mieszkaniu posiadają wymiary 14,5x17,5cm.
 6. Proszę o odpowiedź na pytanie jakie prwidłowe wymiary powinny mieć otwory przelotowe w kominie w którym znajdują się 6 kanałów wentylacyjnych 2 spalinowe na budynku wielorodzinnym. Zakłucony jest ciąg wentylacyjny po przebudowie kominów, otwory posiadają wymiary 30x30cm.Bardzo proszę o wyjaśnienie tego zagadnienia.
 7. Dziekuję za odpowiedź redakcji na postawiony problem. To mi wiele wyjasniło i będę mógł przedstwić opinnę innym członkom wspólnoty. Do p. T. Brzęczkowskiego wentylacja juz istnieje na ścianach szczytowych w postaci dwóch otworów po obu stronach bloku. Chodzi o naprawę dachu już istniejącego z jednoczesnym ociepleniem go. Dlatego taki wynikł problem z metodą ocieplenia stropodachu bloku wielorodzinnego.
 8. Płyty styropianowe układane na wierzchu płyt betonowych przed ułożeniem papy. Na szczytach bloku są tylko po dwa otwory wentylacyjne na innych blokach widać po cztery otwory wentylacyjne, czy to nie zamało jak na wentylację tak dużej powierzchni 580m2 dachu?
 9. Zwracam się do państwa o udzielenie wyjaśnienia nt. ocielplenia stropodachu wentylowanego. Spodkałem się z opinią inżyniera budownictwa, że można ocieplić dach przez położenie płyt styropianowych. Czy ten sposób ocieplenia nie wypłynie na pogorszenie wilgotności stropodachu przez zmniejszenie odparowywania wilgoci, zawilgocenia sufitów lokali mieszkalnych na ostatniej kondygnacji. Wystąpienia pleśni,grzybów oraz czy po kilku latach nie wystąpią pęcherze na pokryciu dachowym. Dach kryty papą termozgrzewalną. Czy są inne metody ocieplenia dachu.
×
×
 • Utwórz nowe...