Skocz do zawartości

Keramzyt


Recommended Posts

Napisano
Witajcie,
co sadzicie o budowie domu z bloczkow keramzytowych (labirytnowe ze steropianem wewnatrz) - czy tak wybudowane sciany nalezy jeszcze dodatkowo ocieplac (np welna mineralna ?)

pozdr
Napisano
Jestem zwolennikiem ścian warstwowych, nie ma żadnego materiału pozwalającego na wybudowanie domu energooszczędnego ze ścianami jednowarstwowymi (obowiązujące w Polsce normy mają się nijak do budownictwa energooszczędnego).
Warstwa konstrukcyjna ściany powinna być jak najcieńsza, zaś warstwa ocieplająca jak najgrubsza (np. system THERMOMUR TH450 - warstwa nośna to beton grubości 15 cm, warstwa ocieplająca to styropian grubości 30 cm - 5 cm z jednej strony i 25 cm z drugiej strony - więcej na stronie www. thermodom.pl).
Jednym z najtańszych rozwiązań jest beton komórkowy 24 cm + styropian 20 cm. Taka konstrukcja ściany pozwala na zbudowanie tzw. domu 3-litrowego, tzn zużywającego 3 litry oleju opałowego lub 3 m3 gazu /m2 powierzchni*rok
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Tyle styropianu jest w bloczkach pezam i fortis.Gazobetony chłoną wodę jak gąbka i długo schną.To może lepiej ciężkie silikaty(duża akumulacja ciepła )+20 cm styropianu i mam dom który stygnie przez tydzień o10 stopni.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Jaki rodzaj tynku jest najlepszy na ściany z keramzytu??? Właśnie poszukuję tynkarza. Jedni mówią, że najlepsze na keramzyt sa tynki tradycyjne cementowo-wapienne, inni - że gipsowe tez mogą być, ze nie ma znaczenia.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Ja buduję z bloczków keramzytowych począwszy od ścian fundamentowych - specjalne bloczki zalewane w środku betonem i zbrojone prętami, a teraz ściany z bloczków keramzytowych, które są odpowiednio twarde i wytrzymałe i można w nich bezpiecznie osadzić okna i drzwi bez obawy wydłubania ich jak z YTONGA, dom będę ocieplał 10 cm wełny
Gość Guest_T. Brzęczkowski_*
Napisano
A nie lepiej izolować? Keramzyt to jeden z najleprzych przewodników, odprowadzi Ci ciepło z domu przez fundament pod dom, zostanie tylko wilgoć. Nie wierz w to, że ciepło w keramzycie "idzie " prostopadle do wełny za ścianą. Umieszczanie izolacji termicznej nie zabezpieczonej od środka (jak w dachu) hydroizolacją, za notorycznym odbiornikiem jakim jest ściana na fundamencie, powoduje, że dom zużuwa 200 kWh/m2 rocznie.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Ludzie!!! Dlaczego wszyscy upieraja sie przy Styropianie.Przeciez jest opakowanie domu w folie. I na dobra sprawe zadna wentylacja nie zrekompensuje tego iz sciany nie oddychaja.
Przeciez przez skore tez oddychamy.
Zbudowalem dom z bloczków silikatowych. Moim zdaniem najzdrowszy material.Poza tym ma zdolnosci akumulowania ciepla. Sciana trojwarstowa.Sciany jak i dach zaizolowalem Ekofibrem. Czyli mielonym papierem. Same zalety:-niepalny-nietoksyczny-zapewnia "oddychanie" domu.Wady? Chyba tylko to ,ze jest tani.Aha pochlania i oddaje wilgoc.
pozdrawiam.
Napisano
Cytat

Sciany jak i dach zaizolowalem Ekofibrem. Czyli mielonym papierem. Same zalety:-niepalny-nietoksyczny-zapewnia "oddychanie" domu.Wady? Chyba tylko to ,ze jest tani.Aha pochlania i oddaje wilgoc.



Architektka mnie też namawia na ekofiber, ale nie jestem pewien co do możliwości nałożenia go na ścianę (dwuwarstwową).
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Wydaje mi się, że ekofiber będzie z czasem "osiadał" pod własnym ciężarem. Po pewnym czasie może się okazać, że ocieplenie się "zsunęło" i w górnej części przegrody nie ma go wcale.
Podobno w Niemczech ekofiber wdmuchuje się w przegrodę, która ma wykonane przekładki, zabezpieczające przed zbyt wysoką warstwą ocieplenia, a co za tym idzie, zabezpieczają one przed naporem warstw położonych wyżej, na warstwy niższe.
Napisano
Cytat

Architektka mnie też namawia na ekofiber, ale nie jestem pewien co do możliwości nałożenia go na ścianę (dwuwarstwową).



ekofiber nie może być stosowany na ścianę dwuwarstwową, najczęściej stosuje się go w budownictwie szkieletowym, prawidłowe wykonanie ocieplenia celulozą wymaga posiadania odpowiedniego urządzenia i dlatego wykonywane jest przez wyspecjalizowane firmy, właściwie "wdmuchany" ekofiber nie osiada bo wypełnia dokładnie całą przestrzeń (podobnie jak piana PU), bardzo duż domów pasywnych w Niemczech ocieplonych jest zmieloną celulozą

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...