Skocz do zawartości

Zjazd na działkę


Recommended Posts

Proszę o poradę jak wykonać zjazd na działkę. Nim skończyliśmy budowę ogrodzenia (od frontu wylany fundament, słupki i zbrojenie) gmina podniosła drogę o około 0,5 m (i na tym nie koniec bo wiosną mają wylać asfalt). Z powodu zbliżajacej się zimy nie zdecydowaliśmy się na wylewanie cokołu, chcemy wykonać tymczasowy zjazd bo teraz nie ma nawet gdzie zaparkować. Chcemy zimą wykonać część prac wykończeniowych we wnętrzu budynku więc bez wjazdu nie można przywieźć nawet materiału. Z czego i w jaki sposób wykonać wjazd na działkę (w przyszłości będzie tam położony bruk). Proszę o poradę.
Link do komentarza
Szczerze mówiąc to nie wiem, ale na każdej większej budowie jest ich pełno - czasem jakieś lokalne drogi z nich układają - więc pewnie każda wytwórnia prefabrykatów takie musi robić.
Jest o tyle dobrze z tymi płytami, że jak nie są już potrzebne - to się je dźwigiem zabiera na samochód i wywozi - do ponownego użycia gdzie indziej. Więc jakbyś je gdzieś kupił to potem pewnie będziesz mógł odsprzedać.

[ Dodano: 02.01.2006, 12:12 ]
A co do ilości - to tak jak mówisz ze 3 - jedna ma chyba 20cm grubości, ale moze są również o innych grubościach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
    • Warto byłoby zaktualizować badania geologiczne, przy obecnych warunkach hydrologicznych kiedy poziom wody gruntowej jest niski, być może udałoby się posadowić fundamenty. Jeśli mielibyśmy wodę w poziomie posadowienia lub powyżej, trzeba by było odwodnić teren. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...