Skocz do zawartości

ocieplenie budynku z pustaka żużlowego


Recommended Posts

Witam serdecznie
Postanowiłem poprosić fachowców o poradę.
Chcę ocieplić dom styropianem.
Budynek jest z pustaka żużlowego. Z zewnątrz jest nieotynkowany. Wewnątrz są maty ze słomy i na tym tynk. Grubość ściany to 34 cm.
Jakiej jakości, grubości itp styropian zastosować?
Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym to zrobić tak żeby to miało "ręce i nogi"
Znajomy poradził mi najpierw zarzucić ściany rapówką i na to dopiero kleić styropian 10cm.
Tylko nie wiem czy jest sens zarzucania rapówki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie
Postanowiłem poprosić fachowców o poradę.
Chcę ocieplić dom styropianem.
Budynek jest z pustaka żużlowego. Z zewnątrz jest nieotynkowany. Wewnątrz są maty ze słomy i na tym tynk. Grubość ściany to 34 cm.
Jakiej jakości, grubości itp styropian zastosować?
Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym to zrobić tak żeby to miało "ręce i nogi"
Znajomy poradził mi najpierw zarzucić ściany rapówką i na to dopiero kleić styropian 10cm.
Tylko nie wiem czy jest sens zarzucania rapówki.
Pozdrawiam


nie jesli sie mocno nie sypie to kleic na ostro i mocowac kolkami ale jak wiadomo każdy kij ma dwa końce i stąd pytanie czy wentylacja mechaniczna w domu jest?jesli nie to lepiej nie robic nic żeby sobie gabki z domu nie zrobić
Link do komentarza
Cytat

hmm a dlaczego złym rozwiązaniem będzie ocieplenie styropianem?
Ludzie ocieplają styropianem i nie ma problemu.
Proszę o rozjaśnienie sytuacji


ludzie jezdzą bez zapiętych pasów ,bez przeglądu i wogóle i tez nie ma problemu aż do katastrofy ...
styropian jako materiał nie przepuszcza pary wodnej lub przepuszcza tak małe ilości że prakrycznie może stać się gąbką
jesli jest wentylacja w domu to nic sie nie dzieje no chyba ze woda podsiakają od fundammentu ,natomiast przy zastowoaniu wełny i odpowiedniego tynku para wodna sfobodnie może sie przemieszczac bez uszczerku dla mudynku i mikroklimatu w nim ponadto wełna ma leprzy opór cieplny zachowując te samą grubośc co styropianu ,ale wyniki ekonomiczne pokazują że lepiej jest załozyć wentylacje mechaniczna w domu z odzyskiem i ocieplic styropianem mająć pełen komfort niż izolowac wełną a na wentylacje juz braknie (a komfort w wentylowanym domu jest idealny )
reasumując decydując żie na izolowanie styropianem i nie mając wentylacji to tak jakby stać na przepaścią i zrobić krok na przód...-nie zawsze musi skończyc sie tragedią ...
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za odpowiedź. W domu na chwilę obecną nie ma żadnej wentylacji. Mam zamiar porobić kratki wentylacyjne. Czyli co jeśli nie ma wentylacji mechanicznej to nie ocieplać domu?


no nikt nie zabroni tego ale pisze to tylko po to żebys miał świadomosc że po ocieplenieu jesli pojawi sie jakiś dziwny zapach w okresie jesienno zzimowym to znaczy że juz jest żle ... natomiast jesli masz stare okna czesto otwierasz dzwi to ten problem może sie odsunąc w czasie
Link do komentarza
Cytat

to jeszcze miałbym pytanie jaką grubość styropianu dać? 10cm wystarczy?


to troche zależy od tego jakie temperatury w domu panują czy lubisz mieć 19st czy 23st
przedeszytkim żeby jednoznacznie to ocenic i wyliczyc trzebay ocenic opory cieplne przegrody i ustalić tzw miejsce zerowe dla 10cm styropianu i dla 12 czy tez 15cm a bez oblićżen to kwestia ile masz kasy osobiście polecałbym 12/15cm max i to ze wgledu na wspołczynik inwestycja a eksploatacja jest najlepszy współczynnik w wiekszości budownictwa ,natomiast nie mozna zapominac o wentylacji
Link do komentarza
Cytat

to jeszcze miałbym pytanie jaką grubość styropianu dać? 10cm wystarczy?


10cm to się dawało jak styro był po 150-200 pln / m3.
Dziś styropian-elewacja kupisz ponizej 80pln/m3.
15cm - to dzis standart i wzwyż...
Jak budynek nie wysoki to kołkowanie se odpuść .
- zwykłe kołki (te po 30gr.) nie nadają się do pustaków wielokomorowych tudzież żużlowych.
Kołki do takich pustaków sa kilkakrotnie droższe , lepiej dołożyć do porządnego kleju.

A wentylacja i tak najwazniejsza ( wazniejsza niż dywagacje 10? czy 12cm?) !!!

Pzrd
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...