Skocz do zawartości

Glosna praca kotla (zamknieta komora spalania)


canon

Recommended Posts

Napisano
Witam Was.

Posiadam kociol gazowy (Saunier Duval) z zamkniętą komora spalania.
Podczas odpalania pieca czy tez podgrzewania wody piec dosłownie dostaje wibracji,wydobywa się metaliczny huk.
Serwisant był przy piecu w tamtym roku i czyścił jakieś części (chyba w kwasie).Pomogło.Po paru miesiącach sytuacja ta sama.Serwisant wymienił jakaś chyba membranę, która była na zamówienie.Ustało.Od paru dni problem ten sam.Wycie pieca i ten metaliczny huk jest tak ogromny,ze kiedy się w nocy piec załącza,to wszyscy domownicy maja "po spaniu".
Wrażenie jest takie,jakby piec miał zaraz odlecieć w powietrze.
Piec ma 5 lat.
Serwisant już umówiony.Boje się,ze znowu coś pogrzebie i wymieni jakaś następną (drogą) cześć i będzie spokój...do lata icon_sad.gif
Z ta usterką wiąże tez spalanie gazu,które się zwiększyło ( prawie o 1/3).
Moze są na forum ludkowie,którzy mieli podobne "przejścia" lub instalatorzy,którzy podejrzewają o co tu możne chodzić?

pozdrawiam
Napisano
Witam
Nie wiemy z jakim kotłem mamy do czynienia, ani też bez diagnostyki na miejscu nie możemy stwierdzić przyczyny opisanego zjawiska.
Pana opis może, ale powtarzam - może, sugerować zakamienienie urządzenia - a wynika to z własności, a konkretnie twardości wody.
Osadzający się w przewodach i wymienniku kamień kotłowy zmienia własności cieplne oraz może powodować efekty akustyczne na skutek zaburzeń przepływu.

pozdrawiam
  • 5 miesiące temu...
Napisano
Cytat

Pana opis może, ale powtarzam - może, sugerować zakamienienie urządzenia - a wynika to z własności, a konkretnie twardości wody.
Osadzający się w przewodach i wymienniku kamień kotłowy zmienia własności cieplne oraz może powodować efekty akustyczne na skutek zaburzeń przepływu.

pozdrawiam


Witam,
Mial Pan racje
Całość zostana wyplukana (3x)specjalnym środkiem,na koniec zalana z dodatkiem następnego i......spokój icon_smile.gif
Oby tak zostało
Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Akurat żaluzje można całkowicie podnieść do góry jak i mieć je opuszczone i można zmieniać kąt lamelek. Lekko domkniemy żaluzje i światło wpada a nas nie widać.  Jeśli nie ten dział to przepraszam. Jestem tu nowy.   
    • A jak się okno odsłoni to co?   PS. Ogłoszenia to nie w tym dziale.
    • Plisy Warszawa taką frazę najcieniej wpisujemy szukając harmonijek na okna. Plisa to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie jeśli chodzi o dolne kondygnacje w budynku. Wystarczy zasunąć je od dołu a górną część szyby zostawić osłonięta dzięki czemu ludzie przechodzący chodnikiem nas nie widzą a górą wpada nam światło. Co jest dużą przewagą tej osłony to trwałość szczególnie po wstawieniu aluminiowych końcówek/ przelotek, które się nie przecierają. Spory wybór materiału pozwoli każdemu na dobór odpowiedniego rozwiązania dla siebie. Jeśli jednak chcieli byśmy mieć podgumowany materiał i cieńszy możemy zastosować tzw podwójna plisę na jednej szybie. Zapraszam do zapoznania się z systemami i rozwiązaniami na stronie https://www.zaluzje-rolety-warszawa.pl/zaluzje-plisy/ A jeśli chcecie całą naszą ofertę to na stronę główną https://www.zaluzje-rolety-warszawa.pl/
    • Jaki rodzaj żaluzji wybrać? Żaluzje drewniane Warszawa to z pewnością produkt premium dodająca ciepła i elegancji pomieszczeniom. Nie trzeba montować dodatkowo karniszy i wieszać firan i zasłon gdyż po co zasłaniać drewniane lamele. Żaluzje drewniane możemy zamontować na oknie jak i do muru w zależności od szerokości lameli i potrzeby. Lamele o szerokości 50 mm w 99% montujemy do ściany/sufitu natomiast żaluzje 25 mm najlepiej sprawdzą się założone na oknie (na ramie lub w świetle szyby). Mamy jeszcze nietypowy rozmiar 35 mm i tu już zależy wszystko od głębokości listwy przy szybowej chodź zazwyczaj też wieszamy je na ścianie.  Żaluzje drewniane są osłoną droższą w porównaniu z żaluzjami aluminiowymi i jeśli zależy nam na ekonomi to wybór będzie oczywisty. Lamele aluminiowe występują w szerokościach; 16 mm, 25mm, 35mm, 50 mm. Dwie pierwsze szerokości wieszamy na oknie 35 mm dowolnie a żaluzje aluminiowe 50 mm do muru.  Wszystkie opcje można znaleźć na stronie http://www.zaluzje-rolety-warszawa.pl Oprócz wspomnianych osłon znajdziemy tu również rolety dzień noc, plisy warszawa, moskitiery i inne osłony.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...