Skocz do zawartości

Wybór klimatyzacji do sali tanecznej


Recommended Posts

Możemy radzić raczej w kwestii wentylacji nie klimatyzacji. Ale tak swoją drogą to sala powinna mieć dobrą wentylację,
bo klimatyzacja przy braku wentylacji chłodzi tylko powietrze, które znajduje się już w pomieszczeniu a nie dostarcza nowego. Przyjmując np. 20 osób jednocześnie przydałaby się dostarczyć min. 600 m3/h świeżego powietrza.
Link do komentarza
Jeśli chodzi o wentylację sali trzeba zamontować centralę o odpowiedniej wydajności. To zależy ile osób tam będzie przebywać. Trzeba zaprojektować nawiewy i wywiewy, przeliczyć opory. Jeśli chce pan trochę poszerzyć więdzę na temat wentylacji zapraszam na nasze strony www.pro-vent.pl.

Może Pan też skontaktować się z instalatorem, który Panu zaprojektuje i wykona system. Na naszej stronie znajdzie Pan namiary na część z nich.
Link do komentarza
 • 4 tygodnie temu...
Cytat

Jestem na etapie remontu sali konferencyjnej w okolicach Krakowa. Sala nie była wcześniej klimatyzowana lecz pragnę to zmienić i zamontować klimatyzację. Proszę o porady jaki sprzęt wybrać. Powierzchnia sali to niecałe 100 metrów kw.


z
zakładając że nie masz okien i na sali masz 100 osób plus jedzenie siła rzeczy to moc jaka należałoby zaintalować to 2*12kW w postaci klimatyzaroró kasetonowych lub podsufitowych
jesli chodzi o okna i imprezy akurat w momecie gdy to słońce sie o nie opiera to dodatkowo może dojsc nawet o 0,5kW na każdy metr kwadratowy powierzchni okna
jesli to sala tylko konferencyjna wystarczy że na osobe policzyśz moc ok 120Wat w siedzącym trybie przebywania w tej sali
jesli zastosujesz sie do tych wytycznych to gwarantuję że goście nie beda narzekac na ciepło
co do urzadzeń
osobiście siłą rzeczy polecam to co sprzedaje a obecnie wiądaca marką jest Fujitsu i LG
Link do komentarza
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zostawię jak jest, dziękuję za rozwianie wątpliwości.
  • Wymieni na większy, albo nie wymieni, bo nie będzie miejsca. A po co "dodatkowa" szyna, skoro już teraz można zrobić tak, żeby niczego nie zamieniać? Podobnie jest z zostawianiem pustych miejsc w rozdzielnicy na szynie TH, o czym wielu inwestorów zapomina. Też można powiedzieć, że w razie potrzeby można rozdzielnicę wymienić na większą. Tylko po co komplikować sobie życie, skoro już TERAZ można pomyśleć o przyszłości?
  • W jaki sposób? Przecież ma N na bloku rozdzielczym, a jak zabraknie zacisków, to wymieni na większy, albo wyjdzie z bloku na dodatkową szynę.   Zgadzam się, dlatego ja bym zakupił zacisk Morek OTL50-3 ye/gr i podłączył pod niego: PEN z sieci zasilającej PEN do SPD uziemienie punktu rozdziału pod GSU PE na listwę PE N na blok rozdzielczy Jest to moim zdaniem najbardziej przejrzysty sposób podziału PEN.
  • I owszem, idea słuszna. Jednak "do minimum" nie oznacza "do zera". Elektryk słusznie prawi i należy wdrożyć jego rozwiązanie.  Natomiast troska o redukcję połączeń nie może oznaczać patologii, uniemożliwiającej rozbudowę instalacji. Bo nie wiemy co za dziesięć lat świat wymyśli i nam przyjdzie to zasilać. A czytelność i przejrzystość instalacji już nieraz ratowała ludziom życie. I w przenośni, i dosłownie.
  • Mam taki dylemat. Elektryk wykonał podział PEN poprzez wprowadzenie tego przewodu bezpośrednio na listwę PE, z której wykonany jest mostek na listwę N. Następnie z listwy N przewód poprowadzony jest na blok rozdzielczy, z którego rozprowadzone jest zasilanie pomiędzy RCD. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ na listwie N mam wpięte tylko dwa przewody - 1) łączący listwę z blokiem rozdzielczym, oraz 2) mostek do listwy PE.   Co chciałbym zmienić: usunąć listwę N wraz z mostkiem pomiędzy nim, a szyną PE, a przewód łączący szynę N z bloku rozdzielczego wpiąć bezpośrednio w listwę PE. Tym samym usunąłbym dwa połączenia po drodze na przewodzie neutralnym.   Elektryk stwierdził, że podział w jego wykonaniu jest jasny i czytelny i tak to zaleca zostawić. Ja z kolei jestem osobą, która uważa, że ilość połączeń powinno się redukować do minimum. Czy taka modyfikacja to dobry/zły pomysł? Poniżej uproszczony rysunek, tak aby pokazać samą ideę:    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...