Skocz do zawartości

IZOLACJA POZIOMA FUNDAMENTÓW


Recommended Posts

Mam problem z izolacją pomiędzy ścianami fundamentowymi z bloczków a ściana właściwą budynku. W projekcie stoi, że trzeba zaizolować w poziomie papą termozgrzewalną. Ekipa budowlana chce użyć folii hydroizolacyjnej/papy IZOPREX i położyć ją tylko na szerokości ściany. Czy taka folia/papa spełni swoje zadanie? Jest o wiele tańsza.

Co powinniśmy zastosować?
Link do komentarza
Cytat

Mam problem z izolacją pomiędzy ścianami fundamentowymi z bloczków a ściana właściwą budynku. W projekcie stoi, że trzeba zaizolować w poziomie papą termozgrzewalną. Ekipa budowlana chce użyć folii hydroizolacyjnej/papy IZOPREX i położyć ją tylko na szerokości ściany. Czy taka folia/papa spełni swoje zadanie? Jest o wiele tańsza.

Co powinniśmy zastosować?



Na rynku jest wiele produktów (jak modeli samochodów icon_smile.gif i wszystko zależy ile masz kasy. Ja mogę Ci powiedzieć, jak zrobiłem u siebie w chałupie. Używałem wyłacznie izolacji z takiej grubej folii chyba z PCV (nie pamietam jak to sie nazywa), jest gruba i znacznie mniej podatna na przerwanie. Niestety jest też droga. Kładłem ją nie na szerokość ściany, lecz szerszą, tak, by zachodziłajakieś 30 cm do środka budynku. Na dalszym etapie budowy ukłądałem tą folie na podłodze za zakładkę, potem styropian i wylewka betonowa. Dzieki temu miałem ciągłość izolacji poziomej od fondametów z jednej strony chałupy, poprzez podłogę, do fundamentów z drugiej strony chałupy.

Pozdrawiam,

Jarek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zamontowalem reduktor cisnienia callefi zaraz za wodomierzem, ustawiony jest na 3 bary ale na koncu rury zasilajacej jest bojler a w nim zawor bezpieczenstwa 10 bar ustawiony na sztywno.  I niestety mimo ustawienia cisnienia na redukrorze na 3 bary cisnienie i tak wzarasta.   Pytanie jak to rozwiazac. Czy dolozyc jeszcze jeden zawor bezpieczenstwa ustawiony na 3 bary ?
    • E no, u mnie na wsi też większość nie jest idealna, w wielu płotach nawet po kilka sztachet brakuje... ale zapewniam, że to nie wiatr je wyłamał.    U mnie to pewnego ranka nawet przęsło całe leżało na ziemi. Śruby ósemki były urwane. Wszystkie cztery. I rurki kwadratowe będące żerdziami, wygięły się w łuk. Też nie od wiatru, a od ciężarówki... Zima była, płot na zakręcie, a kierowca pojechał prosto.
    • Dziękuję, uspokoiłeś mnie  U mnie stawiała to sprawdzona firma, więc powinno być ok Może ten płot wywrócony który mnie tak przestraszył był faktycznie źle zamontowany. To ogrodzenie starego terenu po stacji benzynowej. Po wywróceniu zdjęto baner i postawili te przęsła na miejsce. Chociaż na zdjęciu z google widzę że są widocznie lekko wygięte.  
    • Mam taką od dwóch lat i problemów nie było. Tyle, że nie wiem jaki Ty masz płot, chodzi o jego posadowienie. Ja nie mam żadnego przeciwczołgowego, chociaż opierać się o niego można, ale żeby pod naporem wiatru na banerze płot się wywrócił??? Takim czymś powinien się zająć powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, bo to zagrożenie życia dla mieszkańców i nie tylko. Taki płot w ogóle chyba nie miał słupków w ziemi. Albo wetknięte niczym kijki w doniczce. Bo rozumiem baner wyniesiony do góry na kilka metrów, ale żeby przewróciło taki przy ziemi??? To jest niemożliwe nawet w warunkach przeciętnego huraganu i zwyczajnego płotu. Nawet z blachy.
    • Dziękuję za odpowiedź,   Tak, takie siatki oglądałam - czy one są wystarczająco przewiewne? Ewentualnie, czy według Ciebie takie listwy (zdjęcie poniżej) i szpary miedzy tymi podłużnymi listwami są wystarczające do przepływu wiatru, aby nie zadziałało jak żagiel?  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...