Skocz do zawartości

Farba olejna


Recommended Posts

Napisano
Witam serdecznie. Mam problem, ponieważ na lamperii mam farbę olejną, nie chcę jej zdrapywać a chcę położyć na to tynk mineralny. nie wiem co zrobić żeby to po czasie nie odpadało. Uprzejmie proszę o poradę. Pozdrawiam.
Napisano
Zgodnie z technologią budowlaną aby nałożyć tynk mineralny cienkowarstwowy na lamperie z farby olejnej farbę tą należy usunąć. Jeśli zleceniodawca nie chce usunąć lamperii, należy zmatowić farbę grubym papierem ściernym bardzo dokładnie - używając najlepiej szlifierki, następnie odpylić i zagruntować grutem głębokopenetrującym GREINPLASTU rozcieńczonym w stosunku 1:3.
W kolejnym kroku należy utworzyć warstwę kontaktową - czyli przeszpachlować powierzchnię klejem GREINPLAST K lub GREINPLAST PE. Po nałożeniu kleju należy zagruntować i nakładać tynk cienkowarstwowy zgodnie z technologią podaną na opakowaniu. Nadmieniam jednak że jest to rozwiązanie zastępcze.

Jeśli zleceniodawca chce położyć tradycyjny tynk mineralny (cementowo-wapienny) należy bezwzględnie usunąć farbę olejną.

Łukasz Zieliński
Napisano
Załączona porada w zasadzie jest słuszna, chociaż lamperia traktowana jest jako szczególnie niebezpieczne podłoże. Trzeba odpowiednio ocenić jej przyczepność. Jeśli lamperia jest naprawdę silnie związana z podłożem to można zrobić tak jak radzono – odpowiednio ją zmatowić, oczyścić, zagruntować preparatem ATLAS GRUNTO-PLAST zgodnie z jego sposobem użycia. Zgodnie z kartą techniczną po zagruntowaniu GRUNTO-PLASTem można wykonać tynki.

Napisano
Cytat

[...]
zagruntować grutem głębokopenetrującym GREINPLASTU rozcieńczonym w stosunku 1:3.
[...]


Jak i gdzie grunt ma "głęboko penetrować", skoro zalecasz tylko zmatowić - nawet DOKŁADNIE - przecież dalej zostaje warstwa farby, a pod nią pewnie podkład ze szpachli olejnej, a te warstwy nie przepuszczą nawet najlepszego, najgłębiej penetrującego gruntu icon_eek.gif Tu pomóc może TYLKO warstwa sczepna, a takową zapewnia ATLAS GRUNTO-PLAST (takiego używam!) albo preparat o podobnych właściwościach...
Ostatnio widziałem firmę, która na lamperię olejną, pod Goldbanda, jako warstwę sczepną zastosowała cieniutką warstwę CM17 Ceresitu icon_twisted.gif
jaki będzie efekt, nie wiem icon_eek.gif prace trwają icon_rolleyes.gif
  • 5 lata temu...
Napisano
Cytat

Witam serdecznie. Mam problem, ponieważ na lamperii mam farbę olejną, nie chcę jej zdrapywać a chcę położyć na to tynk mineralny. nie wiem co zrobić żeby to po czasie nie odpadało. Uprzejmie proszę o poradę. Pozdrawiam.


czytam wątki i mam taki sam problem "farba olejna" mi za to powiedziano bym nic nie zdrapywała tylko użyła śmig a2 ewentualnie pod niego dała grunt k 15, czy jest ok? nie wiem producent potwierdza a ja dopiero za tydzień zaczynam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...