Skocz do zawartości

Ile może kosztować dom


Recommended Posts

Napisano
Bardzo ładny dom ale tani nie będzie:) Zresztą jest duży więc trudno spodziewac sie zbudowania takiego dużego domu za małą sumę.
Na podstawie moich kosztów budowy myślę ze w średnim standardzie wykończenia (czyli normalnie, bez drogich wyskoków) trzeba liczyc pod klucz rzędu 500 tys. Jeśli udałoby się 450 tys to jest tanio jak na taki dom. 2500 zł za m2 podaje jako średnią kwotę większosc osób które dom już zbudowały.
Stan surowy zależy od materiałów, sporo zalezy np od tego z czego robi się dach- bo dach tu jest duży i robi spory koszt. U mnie dach z dachówki ceramicznej porównywalnej powierzchni wyszedł koło 50 tys. Myśle że trzeba szacowac stan surowy miedzy 150 a 200 tys ale bardziej realne bliżej 200...
masz tu sporo dużych okien- to tez wpływa na koszty- u mnie np róznica miedzy drewnianymi a pcv w dwustronnym kolorze byla rzedu 10 tys!
Napisano
ja mam dwuwarstwowy- ytong 24 cm plus styropian. Dom bardzo trzyma ciepło - tyle napewno mogę powiedziec. Od paru tygodni ogrzewanie mamy wyłączone pomimo że są w nocy przymrozki, wystarcza wieczorem trochę przepalic w kominku żeby utrzymac 19-20 stopni. Palimy kolo 18-19 , nawet bardzo nie dokladamy- spalamy kilka szczapek i to tak nagrzewa dom że do rana nie spada poniżej 19 st. Gaz podlicze niedługo bo czekam na drugi rachunek:)
Napisano
Cytat

tak też słyszałam że bawole oka są drogie.


Ale aż 50 tysi za jedno?! Masakra!
Sorry... Dopiero teraz skumałem, że te 200 tys. to cena domu...
Napisano
Trochę jest przesadzone. Oni przygotowanie terenu do stawiania ścian wycenili na 56 tys. - po moich obliczeniach to samo wyniesie około 25 tys. Chyba że się pomyliłem (aha prawie wszystko sam bym robił) icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim Zastanawiam się nad klimatyzacją do mieszkania i trochę się gubię w tych wszystkich modelach, mocach, funkcjach itd. Mieszkanie ma około 50 m², ale wiadomo — są ściany, różne pokoje, kuchnia otwarta na salon itd.   Macie może jakieś doświadczenia z doborem klimatyzacji? Czy np. lepiej dać jedną mocniejszą jednostkę w salonie, czy osobno do każdego pomieszczenia? No i czy warto dopłacać do jakichś „bajerów” typu WiFi, jonizacja, itp., czy to tylko marketing?   Znalazłem też stronę z paroma fajnie opisanymi rzeczami (jak dobrać moc do metrażu itd.), może komuś się przyda: https://airflowklima.pl   Chętnie poznam Wasze opinie, bo temat niby prosty, ale im więcej czytam, tym bardziej się zastanawiam
    • Poziomy rzek tak się zmieniają, że dzisiaj 1,5m od brzegu za tydzień może się stać już 3 metrami a wtedy już kara się należy:) Niestety kolego. Smutna prawda. Gówna się nie rusza bo można się upaćkać.
    • Najlepiej byłoby skuć przylegające ściany tarasu jak najniżej, możliwie całkowicie. Przed położeniem na ściany jakiejkolwiek izolacji musisz jak dobrze oczyścić i organoleptycznie wysuszyć. Zaizoluj jakąś masa KMB, dysperbity mogą po czasie zniknąć. Jeśli chodzi o grubość izolacji to użyj takiej ale ten kawałek ściany nie odstawał za bardzo od reszty i żeby to miało "ręce i nogi". Zazwyczaj na ściany fundamentowe nie przesadza się z grubością styropiany czy XPS'a.   P.S. A dlaczego go skuwasz? 
    • Mam pytanie bo  wyburzam taras przylegający do ściany domu. Jest on wysoki na .5 m. Chciałabym go zrównać z ziemią. Mam pytanie jak zabezpieczyć ścianę i czym ocieplić oraz do jakiego momentu skuwać taras przylegający do ściany? Ściany wokół mam ocieplone styropianem ok 20 cm. Chciałabym aby część ściany, która zostanie odkryta nie wystawała a była ocieplona i zabezpieczona przed wilgocią. 
    • Dzień dobry,  Sprawa dotyczy odrzucenia wniosku o pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego. W opinii starostwa powiatowego, zjazd z działki na drogę gminną przebiega przez działkę BBB (pas wydzielony pod poszerzenie drogi), która w księdze wieczystej ma przypisanego właściciela - prywatna osobę. Uzyskaliśmy stanowisko urzędu w gminie, iż działka BBB została wywłaszczona w 2005r. na drogę i formalnie należy do tejże gminy. Brak wpisu w księdze wieczystej wynika z niedopatrzenia notariusza-gminy.  Starostwo powiatowe nie przyjmuje dokumentu sporządzonego przez gminę i potwierdzającego gminną własność działki i tym samym uniemożliwia inwestorowi uzyskanie pozwolenia na budowę.   Prośba o pomoc w rozwiązaniu tej kwestii. Jakim innym dokumentem z gminy przedstawić starostwu , jaki art. prawny możemy przytoczyć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...