Skocz do zawartości

dom z garażem? czy bez?


Gość

Recommended Posts

Napisano
Kupiliśmy działkę o powierzchni 30 arów. Jest to działka budowlana. Chcemy wybrać projekt domu i zastanawiamy się, czy wybrać projekt z garażem, czy też garaż jako osobny budynek?
Jakie są niedogodności, utrudnienia, jeżeli garaż jest w budynku mieszkalnym? Czy w domu będzie czuć spaliny?
Nadmieniam, iż chcielibyśmy dom bez podpiwniczenia. Czy w pomieszczeniu obok garażu może znajdować się kotłownia?
Zaznaczam, że w planie zagospodarowania przestrzennego jest dopuszczalna budowa jednego budynku garażowego lub gospodarczego.

Darek
Napisano
powoli kończę etap projektowania własnego domku. Od początku garaż miał być w domu oto niektóre z powodów
koszty:
za garaż wbudowany w dom stawka za metr 0,46 (tak jak cała pozostał powierzchnia domu)
za garaż wolnostojący 6 zł (13 x drożej)
zawsze potrzebne jest pomieszczenie gospodarcze i warsztat blisko domu (po co w zimie przechodzić po śniegu, błocie itd)

Przy budowie osobno musisz postawić o 1 ściankę więcej, dotakowe krycie dachu, rynny, podprowadzić energię i wiele innych niewielkich kosztów, dodatkowo taki budynek czesto szpeci całą działkę.

Dodatkowy plus garażu w domu- jeśli przyjdzie potrzeba zaadoptowania na pomieszczenia mieszkalne nie będzie większego problemu, wtedy garaż budujemy wolnostojący.
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Nie wiem dlaczego, ale od kiedy przeniosłem się z bloku do domku, prawie nie używam garażu....
Konkluzja: warto zrobić garaż "związany" z domem, tzn. niekoniecznie w bryle, ale np. przyklejony i przewidzieć gdzieś zbudowanie wiaty na samochów. U mnie garaż zajmują rowery, kosiarka, trochę zbednych półek itp. - rupieciarnia i du ze pomieszczenie gospodarcze, może dlatego że własciwa " kotłownia" robi za mały warsztacik i spiżarnie...
Napisano
Musze przyznac ze po przeczytaniu powyzszych argumentow nabieram zaufania do garazu przy domu ale jak to jest z zapachem spalin?? Nie dochodza do innych pomieszczen w domu?? Znajomy odradzal mi budowanie garazu z domem tylko oddzielnie jako wolnostojacy, ale nie dokonca popieram jego zdanie.
Napisano
Witam
Ja mam garaż przyklejony do domu i ze spalinami nie mam problemów, drzwi do domu są przeciwpożarowe są dość szczelne, samochód w zasadzie nigdy nie jest uruchamiany gdy garaż jest zamknięty, także problemów nie ma.
Taki garaż ma jeszcze inne zalety, a mianowicie mimo że nie jest ogrzewany temperatura w nim nie spada poniżej 0, a więc jedna ściana domu jest cieplejsza, nad garażem uzyskujemy dodatkowo pomieszczenie (pokój, pracownia, rupieciarnia, jak kto woli, zawsze się przyda).
pozdrawiam
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Jak budować dom to zawsze garaż dołączony do budynku mieszkalnego. Garaż taki spełnia dwie, a nawet,trzy funkcje. Chroni samochód przed deszczem; z tyłu służy jako składowisko na węgiel lub drewno opałowe ,w środu jest jeszcze miejsce na sprzęt ogrodniczy -np kosiarka. icon_biggrin.gif
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...