Skocz do zawartości

ocieplenie stropu akermana


Recommended Posts

Napisano
Witam wszystkich. Strop na poddaszu wykonałem z pustaków akermana teraz chcę go ocieplić przed przykryciem dachu blachą. W związku z tym mam pytanie: jaką grubość ocieplenia zastosować i czym lepiej ocieplić? Ocieplenie będzie leżało na stropie.
Dziękuję za rozsądne odpowiedzi icon_smile.gif))))
Napisano
Skuteczniejsza od ociepleń jest izolacja, wełna z folią od środka. po co tracić energię na grzanie takie masy ?
Napisano
Ostatnio najmodniejsze jest 50 cm grubości. www.isover.se/sw5722.asp
Napisano
Panie Brzęczkowski. Zachowanie odpowiedniej grubości ocieplenia nie sprawi chyba więszego zapotrzebowania na opał niż przy zastosowaniu odpowiedniej grubość izolacji?
Pozatym w jaki sposób zaizolować strop akermana wełną i folią od śrdoka? icon_smile.gif Dobrze Pan wie, że ogrzana masa oddaje ciepło. Tak na marginesie co jest wg Pana lepszym rozwiązaniem: strop akermana czy podwieszany pod więźba dachową?

Do poprzednika: jeśli już dajemy 50 cm wełny to można dac i 70cm. A nawet 100 cm, co sobie żałować! ładować nawet i 150 cm! napewno nie zaszkodzi hehehe Niezłe mają pomysły producenci ociepleń a my miejmy swój rozum.
Napisano
Tak Szanowny Panie było do roku 90' , ściana , strop stanowiły swego rodzaju akumulator stabilizujący temperaturę w środku, ponieważ system ogrzewania węglowego nie posiadał automatyki. Aktualnie nawet w dość nieekonomicznych systemach centralnego rozprowadzania ciepła mamy automatykę. Powoduję ona , że nie występuje okresowe zjawisko nadprodukcji ciepła np 22 st. i termostat wył. ogrzewanie. W takim ukłodzie ściana czy strop stają się notorychnymi odbiornikami i umieszczanie izolacja za notorycznym odbiornikiem świadczy , że jesteśmy w grupie osób , które uważają że "zimno wchodzi a nie ciepło wychodzi" (fizyka budowli)
Kolejnym argumentem za izolowaniem a nie ocieplaniem jest powszechne stosowanie do termostatów progranatorów czasowych. Ekonomia wtedy przypomina gotowanie beczki z wodą z każdym razem gdy chcemy się napić szklankę herbaty.
0.08 W/m2xK to ja stosuję i nikt nie płacze z powodu małych rachunków zimą i chłodu na użytkowym poddaszu latem.
Ps symbolicze 15 cm wełny... czego to zwolennicy drogiego ogrzewania nie wymyślą...?
Pewnie mają informacje, że Putin planuje drastycznę obniżki cen gazu, a nasz rząd nie może się powstrzymać przed obniżką VATu i akcyzy na paliwa!
Pozdrowienia Tomasz Brzęczkowski www.nie-co.pl
Napisano
A co sądzi Pan o trwałości stropu akermana w porównaniu ze stropem podwieszanym pod konstrukcją więźby dachowej? Co w przypadku pożaru? A jaką żywotnośc ma folia? Producent daje gwarancję tylko na kilka lat. Co w przypadku zamoknięcia wełny?
Napisano
Rzadko spotyka się inne rozwiązania. Wełna + folia jest w każdym domu z użytkowym poddaszem. A co do foli hydroizolacyjnej, to jej twałość (ponieważ nie jest narażona na działanie ultrafioletu) ocenia się na 700 lat

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...