Skocz do zawartości

ocieplenie stropu akermana


Recommended Posts

Panie Brzęczkowski. Zachowanie odpowiedniej grubości ocieplenia nie sprawi chyba więszego zapotrzebowania na opał niż przy zastosowaniu odpowiedniej grubość izolacji?
Pozatym w jaki sposób zaizolować strop akermana wełną i folią od śrdoka? icon_smile.gif Dobrze Pan wie, że ogrzana masa oddaje ciepło. Tak na marginesie co jest wg Pana lepszym rozwiązaniem: strop akermana czy podwieszany pod więźba dachową?

Do poprzednika: jeśli już dajemy 50 cm wełny to można dac i 70cm. A nawet 100 cm, co sobie żałować! ładować nawet i 150 cm! napewno nie zaszkodzi hehehe Niezłe mają pomysły producenci ociepleń a my miejmy swój rozum.
Link do komentarza
Tak Szanowny Panie było do roku 90' , ściana , strop stanowiły swego rodzaju akumulator stabilizujący temperaturę w środku, ponieważ system ogrzewania węglowego nie posiadał automatyki. Aktualnie nawet w dość nieekonomicznych systemach centralnego rozprowadzania ciepła mamy automatykę. Powoduję ona , że nie występuje okresowe zjawisko nadprodukcji ciepła np 22 st. i termostat wył. ogrzewanie. W takim ukłodzie ściana czy strop stają się notorychnymi odbiornikami i umieszczanie izolacja za notorycznym odbiornikiem świadczy , że jesteśmy w grupie osób , które uważają że "zimno wchodzi a nie ciepło wychodzi" (fizyka budowli)
Kolejnym argumentem za izolowaniem a nie ocieplaniem jest powszechne stosowanie do termostatów progranatorów czasowych. Ekonomia wtedy przypomina gotowanie beczki z wodą z każdym razem gdy chcemy się napić szklankę herbaty.
0.08 W/m2xK to ja stosuję i nikt nie płacze z powodu małych rachunków zimą i chłodu na użytkowym poddaszu latem.
Ps symbolicze 15 cm wełny... czego to zwolennicy drogiego ogrzewania nie wymyślą...?
Pewnie mają informacje, że Putin planuje drastycznę obniżki cen gazu, a nasz rząd nie może się powstrzymać przed obniżką VATu i akcyzy na paliwa!
Pozdrowienia Tomasz Brzęczkowski www.nie-co.pl
Link do komentarza
Rzadko spotyka się inne rozwiązania. Wełna + folia jest w każdym domu z użytkowym poddaszem. A co do foli hydroizolacyjnej, to jej twałość (ponieważ nie jest narażona na działanie ultrafioletu) ocenia się na 700 lat
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...