Skocz do zawartości

malowanie


cesary4

Recommended Posts

Witam, znajomy w swoim nowym domu szykuje sie do malowania. w lisopadzie mial zagruntowane sciany i na raz pomalowane biala farba, w miedzy czaie byly tam jeszcz prowadzone jakies prace przy ktorych sie kurzylo. Czy teraz przed malowaniem ma jeszcze raz zagruntowac sciany?? czy wystarczy ze umyje je i pomaluje (ta biala farba jest zmywalna, chyba DEKORAL).
czekam na odpowiedzi POzdr
Link do komentarza
szczerze nie znam się jakoś super na malowaniu i na technice malowania, ale na tyle na ile kojarzę to chyba wystarczy tą ścianę umyć i pomalowaćicon_wink.gif Mogę się mylić, ale tak mi się wydaję, że skoro ściana była już gruntowana i tylko została pomalowana białą farbą to nie konieczne jest jej ponowne gruntowanie;) Pozdrawiam;)
Link do komentarza
Gruntować należy podłoże, które tego wymaga, czyli np. mineralne, gdy jest chłonne (prosty test sprawdzający z wodą - jeśli woda się wchłania i zostaje ciemniejsza plama, podłoże wymaga gruntowania), w innym wypadku nie ma takiej potrzeby ze względów technicznych, a jedynie podnosi koszt prac i wydłuża czas malowania. Opisaną powierzchnię wystarczy odpylić i umyć, a potem nakładać powłoki nawierzchniowe wg potrzeb.

Małgorzata Nowowiejska
szef ds. produktów
Link do komentarza
kolkego pisze że ściany są zagruntowane na biało i wystarczy odpylić a nie myć i brud wcierać w ściany ściany się myje jak jest więcej warst i chcesz usunąć ,to ściągasz warstwy i myjesz w tedy zgoda że myjesz ale w tym przypadku mozna jeszcze odpylić i pomalować raz białą farbą i malować kolor.
Link do komentarza
Po długiej przerwie, znowu coś napiszę icon_smile.gif

Nie mylcie gruntowania z farbą podkładową bo to zupełnie 2 inne bajki!!!

Tutaj jest jasno napisane, że miał zagruntowane ściany i potem pomalowane farbą. Jaka to była farba? Podkładowa czy nawierzchniowa?
Założę się, że nawierzchniowa i to jest najczęstszy błąd jaki popełnia się podczas wykańczania ścian!!!
Używajcie podkładów! nie po to żeby było drożej ale po to żebyśmy nie musieli się męczyć z farbą nawierzchniową i żebyśmy mieli pewność, że robimy coś porządnie na lata!

Ciągle o tym piszę, że: Farby podkładowe mają zupełnie inne zadanie niż farby nawierzchniowe !

Odpowiadając na pytanie: Tak niech je umyje i maluje farbą.

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony przykład, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę.
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...