Skocz do zawartości

Zosenka

Uczestnik
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Zosenka

 1. Zosenka

  schody

  U mnie schodów pewnie nie będzie, ale gdyby to byłoby fajnie mieć takie staranne jak w starych wiktoriańskich domach zAnglii. Bardzo by szokowały przy ścianach z bali.
 2. Zosenka

  obecne sposoby stolarzy

  Jak się sprawdza taką wilgotność? Bo rozumiem, że bale na dome (do budowy ścian) też muszą być odpowiednio przesuszone?
 3. Tylko ze drewno jest dużo zdrowsze od wszelkich murowizn. I uspokaja.
 4. Zosenka

  dom z bali

  Czyli 30 cm grubości a potem już nie trzeba układać wełny?
 5. Zosenka

  Jak ocieplić dom z bali?

  "Sztuczne warkocze"? Slyszę o tym po raz pierwszy. Czy jest to produkt naturalny? Jeśli tak (a sądze że tak) to jak wypada w porównaniu z wqełną i styropianem?
 6. Jest producent domów z bali który oferuje je w stanie surowym od 1300 za metr kwadratowy. Może to będzie cena porównywalna. Ja w dalszym ciągu nie wiem jak jest cena bali z Czech.
 7. Od 1300 za metr w przypadku domu drewnianego z bali.
 8. Mikha mnie przekonał (prawie). Takie zdecydowanie jest tym co sobie cenię. Jerzy przemawia do tej części mojej natury która chce gwarancji , że mieszkam bezpiecznie. Szukam w internecie czytam o braku naukowych dowodów; oglądam stronę jednego z radiestetów i widzę, że wśród firm udzielających mu referencji jest urząd miasta, są biura architektoniczne, "Miastoprojekt-Budopol" itp. Jeśli to tylko moda...
 9. czy jest różnica w cenie między sosną a świerkiem syberyjskim?
 10. A czym zastąpić styropian? wełną mineralną? jakie są rozwiąnia alternatywne?
 11. Elektrownie jądrowe?? Niedawno dopiero zakazaliśmy stosowania komponentów azbestowych w budowach...Gdyby mnie było stać (i gdyby było to możliwe) próbowałabym raczej czegoś na kształt mini elektrowni słonecznej. Ładnie się ogląda takie rozwiązania w telewizji.
 12. Wiem, że nasi antenaci mieli sporo wiedzy dziś już niedostępnej dla nas. Jesteśmy sceptyczni. Ja wprawdzie nie wydam ostatnich pieniędzy na odczynienie uroku ale lepiej się czuję wiedząc, że kroś te moje metry przepatrzy i wyda ocenę. Coś takiego jak analiza geologiczna jest dla mnie magią porównywalną z wizytą radiestety. Muszę wierzyć a sama tego nie sprawdzę. Wiem jedno: chcę mieszkać zdrowo i bezpiecznie. I jesli wydam kilka złotych więcej, to trudno. Zofia
 13. Zosenka

  Jaki dom za 200.000 zl

  jeśli decyduję się na dom z bala a nie szkieletowy jak to się będzie miało do energooszczędności? Zofia
 14. Czyli cena porównywalna a jakość dużo lepsza? Dotyczy to również bali?
 15. A dlaczego dawniej budowano domy wyłącznie na osi wschód -zachód? To też jedynie przesądy?
 16. Czyli kominek jako jedyne źródłó ogrzewania byłby rozwiązaniem chybionym?
 17. Zosenka

  Jaki dom za 200.000 zl

  Czym jest motek termiczny? Wyszukiwarka nie znajduje niczego na ten temat. Zofia.
 18. Dziękuję. Dom z bali jest tym czego szukałam. Wełna mineralna jako wypełnienie ocieplające i aluminiowa folia paroizolacyjna? Czy to zdrowe?
 19. Oglądałam ich ofertę i podobał mi się jeden z proponowanych przez nich projektów - Modrzejówka. Nie potrzebuję domu tylko na lato więc nawet do nich nie dzwoniłam. Przykre gdy ktoś nie pracuje solidnie.
 20. Dom z drewna ma wartość ekologiczną dlatego decydując się na własny kąt wybieram drewno. Ważne żeby było miło, ciepło i wygodnie. Z.
 21. Zosenka

  Jaki dom za 200.000 zl

  naiwne to pytanie ale.. czy energooszczędny dom można również zbudować z drewna? Przejrzałam kilka ofert projektantów stawiających na energooszcędność - wszystko są to murowane knstrukcje.
 22. Kilka lat temu reklamowano takie osiedla w telewizji potem pamietam ktos twierdzil , że takie drewniane konstrukcje są zupełnie chybione w naszym klimacie. Bardzo mi sie wtedy takie domki podobały ale bylo zbyt wcześnie by myśleć realnie o czymś takim dla siebie. W tej chwili jest decyzja i nie wiem.. Można jeszcze coś takiego kupić na rynku? A jeśli nie to jak zbudować solidny ciepły, drewniany domek? Działka ma 700 metrów i chyba dobrze by było mieć taki piętrowy dom. Czy rzeczywiście niedobrze jest budować z drewna? Bardzo bym chciała, żeby to było jak nabardziej naturalne miejsce. Zofia
×
×
 • Utwórz nowe...