Skocz do zawartości

voyager2550

Uczestnik
  • Posty

    42
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez voyager2550

  1. Ciągniemy w górę narożniki a razem z nimi ściany działowe, które będą przewiązywane razem z nośnymi. Zapraszam na krótką relację :)
  2. Nareszcie! Zaczęliśmy murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych z betonu komórkowego - Solbet. Chociaż mur ledwo dorasta do pięt, to bardzo cieszy oko. Widać już zarys budynku i poszczególnych pomieszczeń. Lecimy dalej!
  3. Zaczynamy układać papę Icolal Fundament 4.0 pod ściany nośne oraz dalszy ciąg gruntowania gdyż ściany działowe nadal czekają na swoją kolej :)
  4. Grzybów nie ma ale drewno było ścięte wcześniej. Teraz je sprzątamy i zwozimy. Oby drewno z tartaku było takie wspaniałe, zdrowe,wysuszone czy zagruntowane jak nasze to byłoby super Przygotowujemy płytę fundamentową pod położenie papy. Najpierw czyścimy powierzchnię kamieniem do betonu, później gruntujemy 3 krotnie. Na to zostanie położona papa na lepiku. W odcinku również krótka i już ostatnia relacja ze zwózki drzewa z lasu na przyszłą więźbę.
  5. Wiosna coraz bliżej a więc zamówiliśmy transport materiału na ściany - Solbet 600. Na budowę trafiają też stemple pod przyszły strop. Udajemy się również do lasu, gdzie pozyskujemy drewno na naszą więźbę.
  6. Owszem czasu mam bo kończymy na tym rok 2024. Nie będę zaczynał murować bo wiem, że przed zimą nie zdążę wiec chce zabezpieczyć to co do tej pory udało się zrobić. Podsumowujemy wszystkie koszty do stanu zero. Budujemy dom parterowy z garażem w bryle 167m2 na płycie fundamentowej 197m2. Rozpoczęcie w 2024 roku! Budujemy systemem gospodarczym.
  7. Pora na mniej ważne w tej chwili prace, ale więcej w tym roku nie planujemy. Płyta już zalana i związana betonem więc plus jest taki, że nikt przynajmniej stali nie ukradnie z budowy :) Rozwożę pozostały piach z podbudowy pod taras oraz zajmuję się izolacją poziomą trzpieni wystających z płyty. Obrabiam również wystające z betonu kielichy kanalizacji zaprawą cementową CERESIT CR65.
  8. To jedna z najprzyjemniejszych chwil jak do tej pory Podlewanie powierzchni płyty fundamentowej. Zajmujemy się tym równe 10 dni - być może niepotrzebnie tak długo ale ciepłe i słoneczne dni powodują szybkie schnięcie betonu. Ponadto odkuwamy zabetonowane kielichy rur kanalizacyjnych, gdyż chcemy je mieć wyciągnięte już na wierzch tak aby w przyszłości bez problemu podpiąć w nie poszczególne punkty sanitarne.
  9. Przyszła pora na betonowanie naszej płyty. Zamówiliśmy 53m3 betonu - niestety zabrakło więc zmuszeni byliśmy domówić. Tym razem więcej niż wyszło z obliczeń. Pozostałość wylądowała pod tarasem :) Miłego oglądania!
  10. Woda, mróz? Inaczej jak wytłumaczysz fakt, że każdy zabezpiecza fundamenty? Raczej nie dla jakiegoś widzi mi się Za kilka dni zalewamy płytę fundamentową. Przyszła pora na sprawdzenie zbrojenia, dystansów oraz obsypanie burty płyty piachem tak aby zalewany beton nie rozepchał nam XPS-a. Miejmy nadzieję, że wszystko przebiegnie szybko i sprawnie
  11. Wymurowane bloczki zabezpieczamy masą KMB firmy Nexler (dawniej Izohan). W ten sposób zabezpieczamy nasz fundament słupa przed niszczącym działaniem niekorzystnych warunków.
  12. Wymurowane bloczki zabezpieczamy masą KMB firmy Nexler (dawniej Izohan). W ten sposób zabezpieczamy nasz fundament słupa przed niszczącym działaniem niekorzystnych warunków.
  13. Na ułożonej poprzednio papie, murujemy bloczki betonowe do poziomu płyty fundamentowej. Korzystamy z gotowej zaprawy murarskiej, do której dodajemy trochę cementu aby wzmocnić zaprawę. Na takim fundamencie zostanie wymurowany słup na tarasie - z materiału takiego jak ściany nośne. Nie jest to lany, żelbetowy, zbrojony słup. TAKI mamy projekt i tego się trzymamy.
  14. Wykonujemy stopę słupa tarasowego oraz wejściowego z betonu C25/30 oraz izolację poziomą z papy
  15. Ja robiłem tak. Układane w pospółce, bez cementu - widziałem że tak robią wiec tak mamy. Opaski przeciwysadzinowej w projekcie nie ma - projektant twardo mówił, że ona nie ma w ogóle sensu bytu, czy słusznie czy nie ? Nie znam się. Pozdrawiam
  16. Panowie. Jak wyżej kolega zauważył JA NIE UCZĘ NIKOGO JAK MA ROBIĆ. Ja pokazuję moją pracę i prawdę mówiąc nie wiem co jest źle w tych strzemionach. Przecież to do góry nie poleci a jedynie ma utrzymać główne pręty żeby się nie rozjechały w słupie? A swoją drogą panie animus - powiedz co Ci się tam nie podoba, dzięki. Wrzucam kolejne prace także słucham Twojej krytyki co tym razem źle zrobiłem Pozdrawiam Chudziak i zbrojenie - stopa słupa tarasowego oraz wejściowego
  17. Wykop i szalunki - stopa słupa tarasowego oraz wejściowego
  18. Rozkładamy dystanse - wąż stalowy typu ZET wys. 14cm Na nim będzie spierać się górna siatka zbrojeniowa
  19. Naczytałem się dużo pozytywnych opinii o silikatach dlatego myślę poważnie nad zmianą materiału. Jak pisałem w projekcie jest beton komórkowy a on każdy mówi że masakrycznie pije wodę. Ze względu że raczej nie przykryjemy przed zimą budynku, zakończymy na stropie to boje się że za jakiś czas ściany będą zielone hmm. Myślicie, że przesadzam troszeczkę? Chyba pasuje spytać kierownika co o tym myśli, może wystarczy wpis w dzienniku budowy i obejdzie się bez ponownego płacenia architektowi bo tego chcielibyśmy uniknąć. Nie, nie chodziło mi o podmakanie z gruntu bo dom na płycie fundamentowej. Bardziej chodzi o wodę opadową i tą która będzie wsiąkać w bloczki oraz tą stojącą na płycie, bo czasem widziałem że wody ludzie mają po kostki,a stałoby tak prawdopodobnie całą zimę ...
×
×
  • Utwórz nowe...