Skocz do zawartości

AncioJancio

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez AncioJancio

  1. Ale to masz na myśli uszczelkę miedzy przepustem a ścianą? Tu nie będę dawal uszczelki tylko beton z jakimiś włóknami lub masę PCC. Czyli przepust wmurowany w ścianę. Uszczelka będzie w przepuście miedzy PE40 a przepustem 50mm. Tu nie będzie betonu, jedynie pianka wewnątrz przepustu, zakończone albo gumową redukcją (tudzież redukcja PCV z uszczelką) albo bentonitem lub jednym i drugim. Jak dobiera się grubość tego sznura bentonitowego? Tyle ile jest luzu miedzy PE40 a rurą 50mm czyli 5mm czy więcej?
  2. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby użyć zarówno jednego ja i drugiego. Zapianować w srodku rure, zrobic miejsce na tasme bentonitową i ją tam po prostu wsadzić. A calosc zamknąć redukcjami z uszczelkami. Bo samych pierścieni zamkniętych nie ma? Tylko czy ta tasma jest jakas miękka, plastyczna, można ją upchnąć? Bo jeśli przepust bedzie 50mm a rura 40mm to potrzebuje 5mm taśmy czy grubszej? Mozna dac po obu stronach ściany a pomiędzy taśmami pianka. No i pytanie zasadnicze jakiej średnicy otwor trzeba by wywiercić pod przepust 50mm żeby spoczywało na masie PCC. 70mm wystarczy czyli ok 1cm masy betonowej PCC wokoło rury? A za ścianą mam zamiar dać od razu do góry kolanko zgrzewane lub jakieś lepsze skrecane i dopiero zawor odcinający na pionowym odcinku
  3. Czy uszczelka w rurze pcv i redukcji nie jest materiałem niestarzejacym się? Przeciez rur pcv nie wymienia się co kilka lat? Jesli nie jest to czemu kombinować z jakimiś bentonitowymi taśmami? Ponadto mógłbym zapianować cały przepust, wydłubać przy redukcji od strony zewnętrznej i upchać masą remmersa. 1cm grubości tez powinno spełnić rolę hydroizolacji
  4. Zawor odcinający pomiędzy ścianą a kolankiem w górę i licznikiem? Myslalem ze nic nie może być do wodomierza poza zaworem skazeniowym. A ile się powinno ocieplac posadzkę w ogrzewanej piwnicy? Dodatkowe 10 cm nad to trochę sporo mi się wydaje. Liczę juz styro plus wylewka, razem 12 cm i do tego 10 cm to wyjdzie 22cm i może nie być zachowana strefa przemarzania czyli 125 cm u mnie wychodzi jesli by było na 12 cm od chudziaka
  5. Ściany smarowane masą reaktywną Remmersa. Po wycięciu otworu np 70mm mam zamiar wbetonować rurę przepustową 50mm na masę PCC lub jakis beton z włóknami (żeby uniknąć skurczów czy pęknięcia wynikających z pracy takiego przepustu pod naciskiem gruntu bo jak pisałem mam zamiar wypuścić go na ok 50 cm od ściany. W miejscu łączenia ze ścianą zrobię jakąś fasetke tez z tej masy PCC i zasmaruje z naddatkiem na przepust masą Remmersa. Pewnie z użyciem siatki czy taśmy elastycznej. Ta guma jako uszczelka wyglada ok tylko zastanawiam sie czy pod naciskiem gruntu nie odkształci się i czy nie lepiej by było sztywne redukcje zastosować jak ta? Wiem że jest mimosrodowa ale przecież mogę zapianwać od wnętrza domu żeby pianka rowno wypełniła przepust. Zreszta pianka i tak nie zadziała jako izolacja przeciwwodna tylko bardziej jako amortyzatory rury PE40 tudzież cieplne zabezpieczenie. A czy taka rura PE40 musi być jakas mocniejsza do domu, czy występują jakieś wersje na ciśnienia panujące w wodociągach domowych? Jak dobrać taka rure?
  6. No ale przecież izolację można wyciąć żeby przymocować pierścień do betonowej ściany. Piwnica raczej bedzie kiedys ocieplana lub może jakieś niektore pokoje, czas pokaże. Ale wolałbym być przygotowany na ocieplenie. Tylko styropian pewnie niewielkiej grubości i coś o dobrej lambdzie żeby nie podnosić zbytnio podłogi bo piwnica dość niska.
  7. Wód gruntowych nie widać, teren gliniasty. Mam jeszcze masę reaktywną, pozostalosc po smarowaniu ścian wiec na przepust i miejsce łączenia zrobię jakąś fasetkę i zmatowię rurę i na rurę ta redukcja PCV nie była by lepsza? Z tym nachyleniem to chodzi o to żeby zrobić poduszkę żeby woda nie przeszła? Ale jest jakiś wymagany kąt nachylenia? Np żeby zewnętrzna górna krawędz była wyżej od dolnej zewnętrznej? No i rurę przepustową musialbym wyciągnąć poza kamienie drenażu czyli na długość jakieś 50cm od ściany? I chyba najważniejsze ile cm nad chudziakiem w piwnicy umieścić rurę PE40 czyli ile się z reguły daje styropianu? 5 cm wystarczy? Do tego doliczyć jakas wylewkę z 5 cm? Czyli rura wody jakieś 10-12cm od chudziaka powinna się znajdować?
  8. W jaki sposób doradzilibyście zrobić szczelny przepust dla wody PE40 w ścianie piwnicy jesli wczesniej nie było wypuszczone pod ławą a teraz nie ma takiej możliwości. Czy wystarczy wg was wykuć dziurę dla przepustu wykonanego z rury kanalizacyjnej 50mm, wsadzić w to PE40, zapianować w srodku i zakorkować taką redukcją 50/50 żeby woda nie dostawała się do środka? Czy będą tu występować jakieś uderzenia hydrauliczne, czy nie rozszczelni sie to z wiekiem, guma nie sparcieje i woda bedzie się lać z zewnątrz do piwnicy?
  9. Tylko mnie bardziej interesuje tez odleglosc od granicy krokwi i w moim wypadku żeby wiecej krokwi chwyciło musialbym podnieść łącznik i pewnie uciąć ten kawałek czerwony bo będzie przeszkadzać przy ociepleniu izolacją? Murłata jest na środku wieńca (w jego osi)
  10. A czy w takich złączach krokiew-murłata wkręca sie tyle wkrętów ile jest otworów? Nie rozłupie sie krokiew?
×
×
  • Utwórz nowe...