Skocz do zawartości

kubap

Uczestnik
  • Posty

    18
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez kubap

  1. Witam. W jaki sposób ocieplić rury od odpowietrzenia kanalizacji, prowadzące do kominka na dachu na poddaszu nieogrzewanym? Jaka grubość wełny będzie odpowiednia?
  2. Jeszcze mam jedno pytanie dotyczące dolnej szczeliny wentylacyjnej przy membranie wyskoparoprzepuszczalnej - https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/14105-wentylacja-dachu-konieczne-sa-przestrzenie-wentylacyjne Jeszcze mam jedno pytanie dotyczące dolnej szczeliny wentylacyjnej przy membranie wyskoparoprzepuszczalnej - przeglądam wszystkie mozliwe źródła - https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/14105-wentylacja-dachu-konieczne-sa-przestrzenie-wentylacyjne http://abc-dachy.pl/index2.php?site=art&id=472 wszędzie widzę opinie, że przy takiej membranie robi się tylko górną szczelinę wentylacyjną za pomocą łat/kontrłat a izolacja powinna dochodzić do samej membrany -- natomiast dwie szczeliny robi się przy pełnym deskowaniu i papie - i już sam nie wiem co o tym myśleć ?
  3. Dziękuje za informacje, niestety w okolicy tylko osuszacze kondensacyjne wiec temperatura musi być chyba ok 15stopni
  4. a czy osuszacze nie potrzebują min. temperatury żeby działać sprawnie?
  5. Chciałem jeszcze dopytać w kwestii wietrzenia - czy jak na dworze jest pogoda deszczowa albo jest wilgotno po deszczu, to co w takiej sytuacji? Też wietrzyć?
  6. mam nadzieję, że to rozwiąże problem - w tym tyg spotykam się z KB i Wykonawca na budowie i będziemy działać. Dziękuje za pomoc. Dam podsumowanie jakieś, gdy okaże się co faktycznie było problemem i jak przebiega proces. W kwestii środka chem. to ew. może warto już czymś to posmarować, przy jednoczesnej wentylacji? Czy polecacie jakieś sprawdzone produkty?
  7. Rozumiem - otwory są, ale planuje je powiększyć. Jeżeli chodzi o górną szczelinę wentylacyjną to z tego co wiem została wykonana. Myślę, że tutaj problem jest w tym, że styropian na ścianie zew. został włożony "na wcisk" i przylega do obróbki blacharskiej deski czołowej, stąd powietrze nie ma jak dostać się pod dach - czy wycięcie tego styropianu w ten sposób, że nie będzie dotykać deski czołowej poprawi sytuację?
  8. Jeszcze chciałem dopytać - jak powinna wyglądać dolna szczelina wentylacyjna w przypadku dachu bezokapowego?
  9. no właśnie planowałem na razie założyć tylko stelaż bez GK, żeby najpierw wygrzać i osuszyć dom, oczywiście wietrząc też. po 2 na szczyt takie duże czy właśnie takie co mam? Myślałem nad zrobieniem jednego na szczyt otworu typu fi200 albo 14x21? To za mało?
  10. obecnie mam otwor 12x13 w każdym szczycie - już wiem, że jest to za mały otwór - planuje powiększyć go do 14x21 lub fi20 - bedzie ok?
  11. Dach jest bezokapowy więc styropian jest równo z dachem - rozumiem, że "ciała dali" też goście od elewacji i KB który tego nie dopilnował? Dach dwuspadowy, 35 stopni, membrana DIVOROLL MAXIMUM+ 2S BRAAS (Sd 0.15), na to blachodachówka modułowa. W dachu dwa kominki wentylacyjne do odpowietrzenia kanalizacji (na ten moment jeszcze nie podłączone do niej). Otwory wentylacyjne zostaną powiększone. W kalenicy nie widziałem otworów wentylacyjnych - czyli dekarza dali ciała? Jeżeli chodzi o środek przeciwgrzybiczny to może Pan coś polecić?
  12. Dziękuje za wskazówki. Mam jeszcze jedno pytanie - w połowie marca planowałem uruchomić PC i zacząć grzanie i wygrzewanie podłogówki - rozumiem, ze w tej sytuacji grzanie będzie musiało być przeprowadzane z wietrzeniem, pewnie tynki wylewki zaczna puszczać wodę? Czy ewentualnie zamontować stelaż pod KG i paraizolacja żeby ta wilgoć została na dole? Tylko wtedy strych przestanie być mocniej wentylowany:/
  13. Czyli obecnie jedyne rozwiazanie to wietrzenie? Dobrze zrozumiałem?
  14. Rozumiem, intensywne wietrzenie rozpoczęte w sobotę - zobaczymy co z tego będzie. Planuję powiększyć otwory w ścianach szczytowych bo chyba obecne są trochę za małe (13cm x 12cm). W kwestii temperatury to poddasze jest nieocieplone, także temperatura tam panująca powinna być zbliżona do tej zewnętrznej, czy się mylę?
  15. ok, rozumiem, że poprawić wentylację - może żeby przyspieszyć to zacząć grzać i wrzucić osuszacze? Jakieś wietrzenie całego domu? Czy to też szkoda zachodu? Rozumiem, że chemia dopiero po rozwiązaniu przyczyny?
  16. dach (membrana) jest przykryta blachodachówką modułową - nie ma okien dachowych. otwory w szczytach są zostawione (może trzeba je powiększyć?) Jakimś środkiem chemicznym np altax traktować to teraz? Czy czekać do lata - tylko boje się, że to się bardziej rozrośnie:/
  17. Czyli co z tym dalej robić? Zostaje tylko wietrzenie? Potraktować to czymś? Jakimś środkiem? Poddasze nieużytkowe jako takie, nie będziemy go ocieplać, jedynie zasyp celulozy na stropie. membrana to DIVOROLL MAXIMUM+ 2S strych nieocieplony, dwa kominki od odpowietrzenia kanalizacji są - jeszcze nie podłączone do kanalizy, w ścianach szczytowych dwa otwory - może to kwestia tego ze zrobiłem podłogę na strychu i powietrze mniejsza ma cyrkulację? Może wykręcić te deski na razie żeby był większy dopływ? Odpalić nagrzewnice+osuszacz?
  18. WItam. Pojawiło się u mnie coś takiego na wiązarach (załącznik) - tylko na północnej części wiązarów - wcześniej przy mrozach pojawiał się lód na membranie - dach pokryty blachodachówką modułową - dach wiązarowy - w środku tynki i wylewki zrobione we wrześniu, wietrzone przez długi czas - w grudniu zrobione ocieplenie styropianem - do dzisiaj nie widziałem żadnych objawów, ostatni raz wchodziłem na strych jakieś 2tyg temu i nie było widać białego nalotu. Pytanie co z tym dalej robić - czy tylko wietrzyć? Czy wstawić nagrzewnicę i osuszacz? Niestety przez te wszystkie covidowe sytuacje, poszczególne etapy trochę się poprzesuwały - w marcu planuje założyć pompę ciepła i rozpocząć grzanie domu - strop nie jest jeszcze ocieplony. Co mogę teraz z tym robić? czy tylko wietrzyć? Czy wietrzyć i suszyć (nagrzewnica+osuszacz) - potraktować to jakąś chemią? Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam Kuba
×
×
  • Utwórz nowe...