Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Peszgal

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Peszgal

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ano, tego nie wiedziałem. A co do specjalnych wymagań p.poż. oraz kategorii ? Gdzie mogę się wiecęj dowiedzieć ? W cytowanym rozporządzeniu znajdę informacje?
 2. Witam, dostałem decyzje z RDLP, o wyłączeniu gruntów z produkcji leśnej. Na działce jest wydana WZ - dom jednorodzinny. W związku ze na części działki dalej jest grunt leśny LsV. W sprawie budowy domu nie ma problemu, projektant powiedział, że jest możliwość zaprojektowania domu, tylko będzie musiał być ocieplony wełną mineralną + okna przeciwpożarowe od strony lasu. A jak to się ma do budowy budynku na zgłoszenie (np. garażu/budynku gospodarczego)? Mogę zgłosić do starostwa budowę i wybudować ten budynek z płyt betonowych + dach blacha? A
 3. W urzędzie typowo, stała formułka. Do jakiej osoby (zawód) można podejść/umówić się żeby porozmawiać o moim przypadku, wraz z pokazaniem wszystkich dokumentów (WZ itp). Geodeta? Projektant?
 4. Ok, dziękuje za cenne informacje. Jutro wybiorę się do Starostwa i zapytam jak go wygląda.
 5. Decyzja o warunkach zabudowy jest wydana. Bardziej mi chodzi o to, jak wyciąć drzewa na tej działce. RDPL może odlesić do 500m2 za darmo, a działka ma 1500m2. Wiem, ze na podstawie wniosku, gdy jest MPZP można złożyć o zmianę przeznaczenia gruntów, a co gdy nie ma MPZP? Też mogę taki wniosek złożyć? Wszystkie działki sąsiadujące, jak i na przeciwko drogi publicznej są budowlane (wybudowane domy), tylko ja jedna w środku jest oznaczona jako leśna. W dodatku działka od X lat jest ogrodzona, wraz z bramą wjazdową.
 6. Witam, posiadam działkę leśną o symbolu LsV (tak podane w akcie notarialnym). Działka nie posiada MPZP, ale posiada decyzję o warunkach zabudowy, w których jest kilka rzeczy, których do końca nie rozumiem: - działka została objęta uproszczonym planem urządzenia lasu, - teren jest objęty zgodą na zmiane przeznaczenia gruntów leśnych na cele nieleśne uzyskaną przy sporządzeniu MP, który utracił moc. Jak wygląda proces odlesienia działki? Na działce znajdują się drzewa (raczej wyglądają jak "samosiejki") o obwodzie nie większym niż 60cm (głównie sosny/brzozy).
 7. A w urzędzie będę w stanie dowiedzieć się, czy jeśli złoże wniosek o zmianę bądź o wydanie nowych warunków, to że nie dostane takich samych? Czy raczej nie udzielają takich informacji? Czy zależy od "humoru" urzędnika?
 8. Z tymi 16m to wiem. W poście napisałem, że tam nie ma MPZP więc.... :) Wiec chyba ciężko napisać o zmianę.
 9. I tak odstępstwo składa się do urzędu, tak samo jak warunki zabudowy?
 10. Witam, posiadam działkę na którą zostało wydane pozwolenia na budowę. Działka jest ogrodzona, wymiary działki to 16.7 x 94 (94m wzdłuż drogi). Na działce nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W pozwoleniu na budowę jest, że budynek jednorodzinny musi być min. 6m od granicy przodu działki. Według przepisów odległość od granicy działki musi być: - 3m bez okien i drzwi - 4m z oknami i drzwiami Więc 6m (przód, z warunków na budowe) + 4m (albo 3m - ustawa) = 10m, 16.7m-10m=6.7m Wychodzi trochę wąski dom 6.7m. I tutaj moje pytanie. Czy jest jakaś możliw
×
×
 • Utwórz nowe...