Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Muszyna

Uczestnik
 • Posty

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Muszyna

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Hej, po jakim czasie od wymurowania ścian fundamentowych i zalaniu znajdujących się w nich słupów z żelbetonu, mogę nanosić na to wszystko hydroizolację pionową w postaci masy bitumicznej?
 2. Nie wiem, według niektórych znika po kilku latach i jest tylko placebo. Z kolei budowlańcy, architekci, kier. bud., w większości twierdzą, że dysperbit wystarczy. 90% domów stoi od lat sucha, a smarowana była dysperbitem. Teraz zgadnij kto ma rację, kto ma w czym interes i gdzie leży prawda.
 3. Jest obecnie odczuwalna w internecie straszna nagonka na ludzi mających czelność smarować ściany dysperbitem Już sam się w tym gubię, która strona ma rację. Nie wspomnę już o odłamie tych, którzy twierdzą, że pionowa hydroizolacja w ogóle nie ma sensu i żeby skoncentrować się na poziomej. Chciałem zastosować coś pomiędzy.
 4. Sądzisz, że to przesadne środki? To nie są drogie masy. Na cały fundament wydam w związku z nimi 1300 - 1500 zł. Za Bornit troszkę więcej, ale nie dużo bo to najtańszy ich produkt. Myślę, że warto położyć coś trochę lepszego niż dysperbit. Te masy jakąś tam domieszkę polimerów i kauczuku mają.
 5. Hej, chciałbym pokryć ściany fundamentowe czymś trochę lepszym niż dysperbit. Wybieram pomiędzy Izoplastem R-W (grunt) i B-W (powłoka), Sika Igasol 101, ewentualnie Bornit Grundbit (grunt) i Unibit (powłoka). Ma to sens? Są to masy z domieszką kauczuku lub polimerów. Mam dobre warunki gruntowe. Przepuszczalny piasek, woda nie dosięga ław. Może przy okazji znajdzie się tu ktoś, kto wie gdzie te produkty kupię od ręki w okolicach Warszawy, Wołomina.
 6. Hej, powiedzcie czy w dobrym kierunku zamierzam. Chcę wykonać hydroizolację pionową Izohanem WM 2K. Ściany gruntuję dysperbitem rozcieńczonym 1:1 wodą. Na to nakładam jedną warstwę Izohan WM 2K, na którą przyklejam styropian. Podobno nie powinienem przysypywać ścian od wewnątrz bez zabezpieczenia izolacji jakimś tanim styropianem. Jeśli nie styropianem, to czym mogę to zrobić. Ogólnie ma to ręce i nogi?
 7. Mam ława żelbet. i bloczki. Po jakim czasie od wymurowania ścian fundamentowych można zasypywać i zagęszczać?
 8. Cześć, mam dwa pytania. Czy wypełniając wnętrze fundamentów piaskiem pozostałym z wykopów nie powinienem go już zagęszczać od samego dołu? Wszędzie pisze się o zagęszczaniu tylko ostatniej warstwy, czyli tych 30 cm podsypki. Jaki to ma sens, skoro niższe warstwy nie są zagęszczone? Zagęszczona podsypka nie zjedzie w dół? Drugie pytanie dotyczy wieńca na szczycie ściany fundamentowej. Koszt jego wykonania nie jest duży. Warto go zrobić niezależnie od jego braku w projekcie?
 9. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze, czym różni się lepik od gruntu pod papę, o ile się w ogóle różni, bo Zenek posługuje się nim zamiennie, albo nie do końca rozumiem. Co znaczy papa na lepiku? Mam papę Icopala 4.0 SBS Fundament. Pod nią zamierzam użyć gruntu Siplast Primer Szybki Grunt SBS. Rozumiem, że tą papę kładzie się na tym gruncie na gorącą. Czy kładąc ją w ten sposób, kładę "papę na lepiku"?
 10. Zgadzam się, ale tu nie chodzi o cudowanie. Chciałbym choć w małym stopniu świadomie uczestniczyć w budowaniu mego domu. Błądzenie we mgle i ślepe zdawanie się na osąd ludzi, których praktycznie nie znam działa na mnie bardzo stresującio.
 11. Cześć, piszę tu po raz pierwszy, więc wypada się przywitać. Zacząłem właśnie budowę i będę miał wiele pytań. Zdecydowałem się na pokrycie ław (B20) dedykowaną do tego celu zgrzewalną papą Icopala. Powiedzcie, czy warto by było, żeby papa przykrywała ławę na całej szerokości? Czy rzeczywiście chroni to ją przed agresywną wodą pochodzącą z powierzchni? Czy mogę rozciąć ją wzdłuż i ułożyć tylko pod rząd bloczków fundamentowych? Po co daje się grunt pod papę? Czy papa nie może leżeć pod ścianą przygnieciona tylko jej ciężarem? Musi być przyklejona na gorąco? Moje ławy, to ławy wylane w grunci
×
×
 • Utwórz nowe...