Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

damian5770

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O damian5770

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Z tego co czytałem kiedyś, to trzeba być rolnikiem z ilością ziemi większą od średniej w gminie i trzeba wybudować budynki gospodarcze. Zobacz przepisy prawa, nie ma tego dużo.
 2. W warunkach zabudowy jest napisane że każdy dom musi być podłączony do sieci. Tak jak już ktoś napisał, budowa sieci wod-kan należny do największych inwestycji każdej gminy i dlatego zawsze podłączenie jest wymogiem jeśli takowa siec istnieje. Tak jest przynajmniej u nas i w okolicach. Jest tylko jedna możliwość niepodłączenia się, kiedy nie ma warunków technicznych - bardzo rzadki i wyjątkowy przypadek, znam jeden. Działka odkupiona od gminy w ramach budowy nowego osiedla, czy prywatnie ktoś sobie podzielił pole?
 3. Cześć Czy budując dom jako osoba fizyczna można liczyć na jakiekolwiek ulgi w podatku VAT?
 4. Część Kto buduje dom według projektu Z203 studia Z500? Chciałbym zasięgnąć opinii.
 5. Cześć Jako że jestem nowy na forum i żeby nie było że szukam tu gotowych informacji, chciałbym się podzielić swoim doświadczeniem. Do rzeczy. Jeśli kupujecie działkę zwróćcie uwagę na media. Czy są podciągnięte pod granice działki i czy już zostały wykupione przez gminę. Dlaczego? W moim przypadku, kupiłem działkę która wydzielona została z działki rolnej, moja działka ostatnia- dziesiąta od drogi gminnej, oddalona o około 250 metrów. Do działki dojazd drogą wyznaczoną na polu, do której dostałem udział przy zakupie działki 1/10 udziału. Uwaga, na trzech pierwszych działkach od drogi stoją domy. Reszta niezbudowana ale po części sprzedana(wziąłem ostatnią bo najlepszy widok - górka). No i tu dochodzę do sedna: Działka kupiona od właściciela 10 ar. Akt notarialny z udziałem w drodze 1/10. Media dociągnięte do trzeciej działki od drogi(tam gdzie domy) - myślałem że sobie wykopie dziurę wstawię rurę, architekt zrobi kreskę i po sprawie. Niestety nie tak to wyglądało. Okazało się że trzeba zrobić projekt do mojej działki i tu 2500zł projekt wod-kan, bo hydranty co 150 metrów, studzienki itd. Dalej badania geologiczne 800zł, kierownik budowy i wykonawca 27tys. zł (jedna firma chciała nawet 54 tys.) i koszt materiałów jakieś 20tys. zł. Później się ukazało że właściciele tych pierwszych trzech domów chcą zwrot kosztów za swoje przyłącze, dodatkowe 8tys. zł.(zgadzam się w końcu sami zapłacili). I tak oto samo doprowadzenie wody i kanalizacji do mojej działki wyszło drożej niż sama działka. Na szczęście moi przyszli sąsiedzi z trzech działek przede mną, okazali się bardzo fajnymi ludźmi i podzieliliśmy koszty na 4. Pocieszenie w tym że w przyszłości gmina odkupi przyłącze i zwróci koszty materiałów. TUTAJ RADA DLA TYCH CO NIE CHCĄ CZYTAĆ MOICH WYPOCIN: Kupujcie działkę zawsze z mediami podciągniętymi pod działkę, jeśli mediów nie ma, doliczcie sobie koszt przyłączy mediów do ceny działki, wtedy porównajcie z innymi i podejmijcie decyzję zakupu. Zawsze pytajcie sprzedajnego o to czy przyłącza są odkupione przez gminę, czy trzeba komuś za coś zwrócić (dobry argument do negocjacji ceny). Mi nie miał kto doradzić, dom buduje się raz w życiu więc wszystkiego zazwyczaj uczymy się na własnych błędach. No chyba że ma kto doradzić. P.S. Być może to co piszę jest rzeczą oczywistą i tylko ja jestem tak bardzo niedoinformowany, za co z "górki" przepraszam.
 6. Cześć. Orientacyjnie, ile kosztowałaby mniej więcej robocizna za wykonanie stanu zero, domu parterowego o powierzchni 158m^2? Nie wiem czy jeśli firma poda wycenę cieszyć się czy szukać dalej. Wysłałem ofertę do jednej firmy, bo tylko tą w moich okolicach mi polecają Głogów- dolnoślaskie. Projekt: https://z500.pl/projekt/180/Z203,parterowy-dom-z-duzym-garazem-od-frontu-na-dwa-samochody-obszerny-taras-od-ogrodu.html
×
×
 • Utwórz nowe...