Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wartyl11

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O wartyl11

 • Ranga
  Początkujący
 1. Sprzedający wystawił za 130 zł / m2.
 2. Działka jest w takim stanie od wielu lat i póki co wszystkie drzewa stoją i nie ma wypalonych dziur po ogniskach, ani walających się puszek po piwie. Nie wydaje mi się, że zmiana właściciela miałaby wpłynąć jakoś na ten stan rzeczy A ogólnie to przy tych minusach cena musiałaby być w granicach 5-10 zł za metr, żeby rozważać jej zakup
 3. Czytasz uważnie i wnioskujesz, że ja po tych wszystkich informacjach i potem co napisałem w ostatnich postach chcę kupić tę działkę? Na serio ? Nikt nie ma prawa rozpalić ogniska z drzewka wyłamanego na prywatnej działce. Jeszcze raz - plaża publiczna to jest w planach Gminy, na ten moment ona jest prywatna. Zwracasz uwagę na jakieś nieistotne szczegóły. Ta działka ma tyle minusów, a ty się upierasz, że ciągle ktoś tam będzie bezprawnie łaził
 4. Teoretycznie Gminie powinno zależeć na podnoszeniu atrakcyjności swoich terenów.
 5. haha też prawda Z tym, że ta działka jest teraz cała porośnięta trawą i chwastami, więc bez wkładu pracy jest kompletnym nieużytkiem. Tak sobie gmina załatwiła
 6. Na szczęście jest MPZP, gdzie wszystkie informacje można znaleźć, w innym wypadku można naprawdę niezłych kłopotów sobie narobić.
 7. No to już za dużo tych minusów Dzięki za pomoc i wyjaśnienie, że ta działka to jednak zwyczajny bubel
 8. 8 metrów linia brzegowa i 80 metrów w głąb działki, aż do drogi. Czyli tak jak na każdej działce z linią brzegową tutaj swobodny dostęp mogą mieć ludzie przy jeziorze, czyli powierzchnia 8 metrów x 1,5 metra = 12m2, na pozostałą już nie - czyli 78,5 metra x 8 metrów = 628m2. Tym bardziej absurdalny jest zapis w planach o plaży publicznej :)
 9. Chyba za bardzo nie doczytałeś tematu; dlaczego uważasz że inni mogą tam praktycznie wszystko? Ta działka to ziemia prywatna, nie ma obowiązku wpuszczania tam innych ludzi.
 10. 1. Zgodnie z MPZP nie można tam nic ogrodzić. Można w jakiś prowizoryczny sposób zaznaczyć, że jest to teren prywatny i tyle. 2. Z prądu i wody też się nie skorzysta, bo jak skoro nie można nic tam wybudować. Ewentualnie skrzyknę elektryczną, która musiałaby sobie stać sama (ale na słabo oddzielonym terenie to chyba nie najlepszy pomysł). 3. Pewnie w każdym momencie może przyjść Gmina i stwierdzić, że wykupuje tę działkę i organizuje swoją plażę publiczną (zapewne za psie pieniądze). 4. To, że inne osoby mogą wchodzić na działkę i korzystać z jeziora to jest tak na każdej dzia
 11. Myślisz, że dresy będą znały MPZP i dlatego ochoczo będą przychodzić? Postawię tabliczkę "Teren prywatny" lub "Wstęp na plażę płatny 200 zł" Ogólnie każda działka z linią brzegową ma takie niebezpieczeństwo, bo zgodnie z prawem do każdego jeziora dostęp powinni mieć obywatele. "Prawo wodne zabrania bowiem grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar."
 12. Znaczy ja bym chciał tego używać przyjeżdżając tam z namiotem i łódką do popływania, więc w sumie chyba te obostrzenia aż tak bardzo nie będą wpływać na moje użytkowanie.
 13. Wszystko jest kwestią ceny, ale wiedząc to wszystko to sprzedający będzie musiał znacznie ją obniżyć żebym w ogóle pomyślał o jej zakupie A te pytania teraz zadałem, żeby się doedukować i wiedzieć na co uważać szukając innej działki: 1. Oś widokowa, czy wpływa ona jakoś w praktyce na korzystanie z działki? 2. Projektowany rurociąg tłoczony kanalizacji sanitarnej i projektowany wodociąg(planują zrobić nowy rurociąg pod tą działką?) 3. Istniejący wodociąg do wyłączenia z eksploatacji (ten obecny jest do zlikwidowania?)
 14. A co właściwie oznaczają te punkty? 1. Oś widokowa? 2. Projektowany rurociąg tłoczony kanalizacji sanitarnej i projektowany wodociąg(planują zrobić nowy rurociąg pod tą działką?) 3. Istniejący wodociąg do wyłączenia z eksploatacji (ten obecny jest do zlikwidowania?)
×
×
 • Utwórz nowe...