Skocz do zawartości

WojtekPiwko

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez WojtekPiwko

  1. Czy ten model rozwiązania płyty może robić firma która nie specjalizuje się w płytach ? Mam namyśli opcję w której ogrzewanie jest zatopione w płycie.
  2. Tak dokładnie o to mi chodziło, jak już będę miał dokładny projekt płyty od projektanta na pewno tutaj wrzucę.
  3. Ściany z bloczków keramzytowych. Źle to rozrysowalem. Płyta fundamentowa będzie na równo z pionowym xps Dzięki za opinie. Rozumiem że nie jest wymagany xps pod cała płytą i taka jedna płyta xps poziomo wystarczy ?
  4. Z paru powodów: * Xps jest droższy * Przy założeniu xps na dole w moim przekonaniu opłacalne byłoby zrobić ogrzewanie już w płycie a to robią tylko wyspecjalizowane firmy które słono za to kroją * Przy braku ocieplenia eps u góry bardzo ciężko ingerować w cokolwiek w późniejszym etapie. Kucie w żelbecie jest naprawdę ciężkie Kanapka wydaje się takim rozwiązaniem po środku ale mój projektant twierdzi że albo u góry ocieplenie albo na dole, że nie ma sensu dawać pod cała płytą jeżeli dajemy eps od góry. Ale Animus mogę się mylić i chętnie poznam Twoja opinię I daj znać co sądzisz o rozwiązaniu które zaproponowałem e w przekroju
  5. Witam. Mam problem w kwestii ocieplenia płyty fundamentowej. Mianowicie projektant proponuje XPS pionowo jako szalunek tracony + XPS poziomo od zewnątrz do wewnątrz po jednej płycie, tak żeby był pod ścianami konstrukcyjnymi natomiast na środku pod płytą ma być tylko zagęszczona pospółka + na całości folia budowlana. Żeby to zobrazować wysyłam zrobiony przeze mnie przekrój. Projektant twierdzi, że nie ma sensu dawać na całości XPS jeżeli od góry będę ocieplał EPSem. Proszę o Wasze opinie czy takie rozwiązanie jest ok ? Ściany z keramzytu 24 cm, powierzchnia domu około 200m2 Z góry dzięki za opinie.
  6. Poddasze będzie nieużytkowe, planuje instalacje Rekuperacji i może w przyszłości FV. Największą obawę nie wiem czy słuszną mam przed dźwiękami wydawanymi przez strop drewniany i wiązary.
  7. Witam. Zastanawiam się nad tym jaki zrobić strop i konstrukcje dachu. Bardzo podoba mi się opcja stropu drewnianego i wiązarów z uwagi na niższą cenę wykonania w porównaniu do np stropu betonowego. Obawiam się tylko czy takiej konstrukcji nie będzie słychać przy dużym wietrze ? Druga sprawa to kwestia ceny. Bardzo chętnie poznam porównanie cen różnych wersji stropów i konstrukcji dachów. To nad czym się zastanawiam to Strop drewniany + wiązary lub strop teriva + tradycyjna więźba. Chyba że ktoś ma coś innego do polecenia. DOn parterowy około 190 m2 z garażem. Projekt w załączniku. projekt domu.pdf
  8. Witajcie. Jestem na etapie robienia projektu. Pierwszy dość trudny wybór z uwagi na to, że nie mam z tym doświadczenia polega na wyborze stropu. Projektant z uwagi na to, że w najdłuższym miejscu mamy 6,6 m proponuje rozwiązanie Teriva Panel. Trochę się tego obawiam bo domyślam się, że jeżeli jest to nowość to prawdopodobnie wyjdzie sporo drożej. Czy może ktoś podać różnice zwłaszcza cenowe między tymi 3 rodzajami stropu ? Wrzucam projekt w załączniku. Projektant twierdzi, że faktycznie Teriva Panel jest droższy ale za to robi się go szybciej i robocizna mniej kosztuje. Za każdą poradę z góry dziękuję. Szkic projektu.pdf
  9. Witam. Jak w temacie potrzebuję podnieść działkę o około 40 cm. Proszę o pomoc w jaki sposób sprawdzić czy gleba którą chcę zakupić nadaję się do ogródka ? Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...