Skocz do zawartości

Einstein

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Einstein

  1. Witam, Mam takie niby pozornie proste, ale i nie zbyt jasne po tym przeczytałem "internet" pytanie. Kupiłem działkę budowlaną, z możliwością postawienia domu + budynek gospodarczy/ garaż. Czy nie budując domu mogę postawić prawnie jakiś garaż bez zgłaszania?
  2. Witam, Mam zamiar w wybudowaniu mojego parterowego domku (90m2 powierzchni użytkowej) wykorzystać prąd, dzięki któremu chciałbym ogrzać dom przy pomocy podłogówki. Chciałbym na dachu umieścić fotowoltanikę i korzystać z energii. Pytanie, 1. Czy może ktoś ogrzewa dom w ten sposób i czy założone przeze mnie 50 tyś na fotowoltanikę i ogrzewanie podłogowe to wystarczający budżet? 2. Jakie są roczne koszty za ogrzewanie takiego domu energią elektryczną, podgrzewanie wody przy założeniu fotowoltaniki?
  3. Dziękuję. Nie ma żadnego prawa, które nie pozwalałoby mi doprowadzić tam prąd, wodę i kanalizę?
  4. Dziękuję za opinię. A czy jest jakieś prawo, które zakazywałoby postawić budynek gospodarczy (drewniany) (gdzie warunki zabudowy pozwalają na do i tylko określają min. odległość od domu) na działce budowlanej bez budowy domu?
  5. Ostatnie pytanko dotyczące zabudowy. Na początku chciałbym postawić na tyle działki na początek taki domek drewniany (gospodarczy) ok 28 m2 Długość mojej działki to 42m, więc spokojnie mogę to z tyłu postawić. Taki mój pomysł na weekendy na działce a potem jako domek dla gości lub graciarnia. Czy bez problemu mogę podłączyć do niego media? Warunki: Budynek gospodarczy lub garaż wolnostojący powinien posiadać wysokość jednej kondygnacji nieprzekraczającej wysokości 6m z dachem skośnym, symetrycznie dwuspadowym o nachyleniu połaci dachowych 350 - 450 i powinien być lokalizowany w odległości min 15m od ściany frontowej budynku mieszkalnego w głąb działki.
  6. Dziękuję za skomentowanie. Mam projekt z 35 stopniami, nie zamierzam korzystać z poddasza jako użytkowego. Wszystkie pomieszczenia zaplanowane są tylko na dole. Chcę po prostu dom z parterem, a przez ten dach dwuspadowy wysokością wygląda praktycznie jak kondygnacyjny, czyli parter+poddasze
  7. O wysokości jest tylko zapis - poziom posadzki parteru budynku na wysokości max. 0,6 m, a wysokość okapu max 3,50 m od poziomu gruntu rodzimego od strony przylegającej ulicy, Chciałbym przed pójściem do "urzędniczki" mieć odpowiednią wiedzę i udowodnić, że może to być dom parterowy z dachem dwuspadowym 35 stopni.
  8. Dzień dobry, Zamierzam postawić dom parterowy i dostosować się do warunków zabudowy. Mam już upatrzony projekt, znajomy który wybudował na sąsiedniej działce dom parter + poddasze. 1. Czy pierwszą część punktu, który mówi że budynek powinien posiadać max 2 kondygnacje, mogę uznać, że może być to parterowy z dachem dwuspadowym 35 stopni? 2. Czy zapis " w tym poddasze użytkowe" mam rozumieć jako obligatoryjne? Z góry dziękuję za pomoc. Zapis z uchwały miasta: - budynek, o których mowa w pkt 2, powinien posiadać maksymalną wysokość II kondygnacji nadziemnych, w tym poddasze użytkowe pod dachem symetrycznym - dwuspadowym, o nachyleniu połaci dachowych 35o - 45o ,
×
×
  • Utwórz nowe...