Skocz do zawartości

Tabasco6

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Tabasco6's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Walczę dalej z tematem. Wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej. Czy ktoś miał styczność z taką "operacją"? https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zezwolenia-koncesje-wpisy-do-rejestru/chce-uzyskac-zezwolenie-koncesje-wpis-do-rejestru-dzialalnosci-regulowanej54/proc_283-wylaczenie-gruntow-z-produkcji-rolniczej
 2. Też jakieś rozwiązanie: Polatam po urzędach i zobaczę co da radę załatwić. Może da radę wyłączyć część gruntów z produkcji i tam postawić dom a może i warsztat.
 3. Czy istnieje możliwość odrolnienia części działki? Na części powstanie dom i infrastruktura (dojazd itp) a część będę użytkował jako sad, warzywnik itp.
 4. Znalazłem na stronie: https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zezwolenia-koncesje-wpisy-do-rejestru/chce-uzyskac-zezwolenie-koncesje-wpis-do-rejestru-dzialalnosci-regulowanej54/proc_283-wylaczenie-gruntow-z-produkcji-rolniczej "Czy mogę uzyskać zezwolenie na wyłączenie z produkcji gruntów klas I-III Oczywiście, że taką decyzję możesz otrzymać. Starosta wyda ci decyzję zezwalającą na wyłączenie z produkcji rolniczej gruntów rolnych klas I-III. Musi być jednak spełniony warunek przeznaczenia twojej działki na cele inne niż rolnicze, wynikające z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub z decyzji o warunkach zabudowy." [...] "Kiedy powinieneś załatwić sprawę Złóż wniosek przed planowanym rozpoczęciem innego niż rolnicze użytkowania gruntów (przed uzyskaniem pozwolenia na budowę)." Rozumiem, że posiadając WZ z 2008r mogę odrolnić ziemię, a potem starać się o pozwolenie na budowę?
 5. Witam! Jestem tu nowy i do tego z innej branży więc proszę o wyrozumiałość. Kupiłem działkę w 2008r 3000m2 ziemia 3 klasy rolna z warunkami zabudowy mieszkaniowej, które zostały przepisane na mnie z poprzedniego właściciela. Ze względu na problem z przyłączami nie ruszyłem z budową. Obecnie zmieniły się warunki przyłączy (mam studnię 22m i prąd w niskiej cenie przyłącza). Obecnie dostałem dwie sprzeczne informacje: 1. Informacja z urzędu miasta (gminy), że na tych warunkach mogę śmiało składać dokumenty na pozwolenie na budowę i otrzymam pozwolenie. 2. Informacja od znajomego inżyniera budowlanego zajmującego się nadzorami itp. który po kilku konsultacjach powiedział, że mogę składać dokumenty na pozwolenie ale w starostwie ze względu na klasę ziemi zostanie wszystko odrzucone. Moje pytanie: Czy jest realne pozwolenie na budowę na 3 klasie ziemi na podstawie warunków sprzed 11 lat? Jeżeli tak to mile widziana podstawa prawna.
×
×
 • Utwórz nowe...