Skocz do zawartości

Fafikdog

Uczestnik
  • Posty

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Fafikdog

  1. Czy na działce oznaczonej w MPZP jako "MN1 - tereny zabudowy mieszkaniowej - uzupełniającej zabudowę istniejącą" można postawić domek letniskowy do 70m2 na zgłoszenie?

    Pytam bo interesująca mnie działka ma oznaczenie j/w, a w Planie są również działki opisane jako: "MNL - tereny zabudowy mieszkaniowej o charakterze letniskowym" i obawiam się, że taka zabudowa dopuszczalna jest tylko na MNL.

    Macie jakieś doświadczenia?

     

  2. Dokładność nie jest wymagana co do milimetra, tak żeby instalacja biegła w miarę przy ścianie.

    Do PP nie mam sprzętu.

    I jeszcze jedna prośba o radę: jak dokręcać kolanko w rogu pomieszczenia?

    Jeżeli rura ma biec przy ścianie to przecież nie ma miejsca na kręcenie kolankiem, które jest dużo większe niż średnica rury...

  3. W załączniku przykład instalacji, która musi zostać stworzona (wymiary przykładowe).
    Biorąc pod uwagę, że instalacja ma wyglądać jak na obrazku czyli: odcinek poziomy długość po zmontowaniu 400mm, pionowy 1800mm i kolejny poziomy 400mm (wymiary mierzone po zewnętrznej krawędzi rur - wymiar/długość maksymalna), jak należy dobrać długości rur gwintowanych w marketach?
    Mierzyć odcinek rury w markecie z gwintem, bez gwintu, z jego częscią tak, żeby po skręceniu uzyskać wymiary jak na obrazku? Do tego dochodzi długość kolanka.
    Jak to wszystko poprawnie policzyć/dopasować?

    instalacja.jpg

  4. 5 minut temu, retrofood napisał:

    Nadal nie widzę żadnego problemu. grubość dociśniętego "placka" kleju jest rzędu 2-3 cm. Dodaj więc 2 cm do tynku (na gołych cegłach będzie to więcej) i dostaniesz zewnętrzną linię montażu kształtownika stelażu. Na to przyjdą płyty g/k i po zawodach. Tylko wypełnij przestrzeń w tej "podrzwiowej" wnece, chociażby wełną mineralną.

     

    I pytanie dodatkowe. Nie mógłbyś tego otworu zamurować chociażby jakimś pustakiem typu pro-monta? Miałbyś spokój...

    Chodzi o to, żeby "objechać" temat płytami GK...

    odnośnie grubości plcaków: grubość 2-3 cm to jest różnica 1 cm i tutaj mam obawy czy stelaż spasuje...

  5. Mam do położenia na całej ścianie płyty GK, ale w ścianie tej znajduje się również otwór po drzwiach, który trzeba zakryć.
    Gdyby był tylko otwór to na stelażu można zamontować płyty i spokój, niestety klejąc płyty na całej ścianie mam problem: klej odsuwa płyty od ściany (robi dystans pomiędzy płytą, a ścianą) więc nie mam pojęcia jak określić ile powinien wystawać stelarz z profili, aby był tak daleko jak płyty z klejem na ścianie.
    Pomożecie?

  6. Montaż ościeżnicy wewnętrznej, z tego co wyczytałem w internetach:

    - gładź

    - montaż paneli podłogowych

    - montaż ościeżnicy

    - malowanie (tutaj można dyskutować, ale nie o to chodzi)

    Pytanie (1) jest inne: skąd mam wiedzieć dokąd położyć panele (próg, łączenie z kolejnym pomieszczeniem), gdy nie ma jeszcze ościeżnicy?

    Czy środek miejsca na ościeżnicę (czerwona kreska na załączonym rysunku) będzię OK?

    Pytanie 2: czy na tak nietypowy układ (prostopadłe ściany) jak na załączonym rysunku da się kupić/zamontować standardowe ościeżnice?

    Drzwi.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...