Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

harlesden

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O harlesden

 • Ranga
  Początkujący
 1. Wstrzymamy się jeszcze z decyzją do lata. Nie raz i nie dwa pojedziemy na działkę o różnych porach dnia i nocy, bo dla nas to jednak duża inwestycja najprawdopodobniej na całe życie. Zorientuje się jak wygląda sytuacja z nasłonecznieniem w lato (przyda się do baseniku dla dziecka i piaskownicy, a dla nas do grillowania) oraz czy te sale nie są dla nas zbyt uciążliwe. Decyzja do najłatwiejszych nie należy. Działek w okolicy nie ma tak dużo, tzn takich które by nam odpowiadały. Albo cena zbyt wysoka albo działka nie ten rozmiar lub inne kwestie jak lokalizacja itd.
 2. W pierwszą sobotę po świętach raz jeszcze pojadę wieczorem podczas trwania imprez weselnych i odsłucham ponownie na ile jest to dla nas uciążliwe. Szczerze to bardziej przejmowalem się ewentualnym brakiem nasłonecznienia działki w godzinach wieczornych.
 3. uroboros rozumiem, że zdecydowanie odradzasz kupno tej działki i byś jej nawet nie rozważał, tak?
 4. Wysokość słońca na niebie o poszczególnych porach roku doskonale znam, jednak mnie bardziej to w praktyce ciekawiło na tej konkretnej działce od strony zachodu. No sala weselna może przyćmić te walory, stąd te rozterki. Na ten moment obawiam się zbyt małego nasłonecznienia od zachodu i trochę tych sali weselnych. Piękny widok z uwagi na las i dlatego ją rozważam.
 5. Dziękuję za zainteresowanie tematem. Działka, która mnie interesuje, to ta oznaczona na czerwono. Rozważałem również działkę oznaczoną na niebiesko, gdyż nie ma lasu od zachodu (jest wjazd od zachodu na inną posesję) i do późna jest na niej słońce. Od południowej (dolnej) granicy "czerwonej" działki do wysokości ściany sali weselnej jest 111 m. Dodam, że są dwie sale weselne jak widać na zdjęciu. Byłem kilkakrotnie na tej działce wieczorem w sobotę i nie ma różnicy czy jest impreza na jednej sali czy na dwóch - hałas podobny. No raczej dźwięki nie należą do przyjemnych, ale nie jest jakoś głośno. Wiadomo, że działka powinna być wymarzona i nie powinna mieć mankamentów na samym już początku, jednak jest na niej pięknie z uwagi na las z obu stron... No i dodam, że idealnie stojąc na środku działki i patrząc na słońce - w stronę sąsiada, słońce jest idealnie prostopadle do działki o godz 13:25. Czyli jest równolegle do drogi Polnej.
 6. Jak będę mógł to podjadę i sprawdzę gdzie jest słońce w południe. Ciekawi mnie o ile jest wyżej słońce na niebie latem i najważniejsze ile dłużej padają promienie słoneczne wieczorem na działkę. Skoro radzisz by dokupić jeszcze jedna od północy, to rozumiem, że byś nie rozważał tej działki, która nie ma lasu od zachodu i jest bliżej sali weselnej o około 60m? Ta, rozważana przeze mnie, a w zasadzie jej granica jest w odległości około 104m od sali weselnej. Natomiast ta bez lasu ok 30m od sali jak dokładniej policzylem, czyli dzieli ją od sali tylko jedna działka. A tą niby moją dzielą cztery działki. Pozdrawiam
 7. Słońce w samo południe powinno świecić od południa...zdjęcie jest zrobione zgodnie z kierunkami stron świata, więc świeci z dołu od napisu "google" pionowo w górę. Nie jest tak, że w południe świeci z południa? Szczerze powiem, że sądziłem, iż tak jest.
 8. Które pytanie pominąłem? Wydaje mi się, że odpowiedziałem na wszystkie. Prawdopodobnie edytowałem swojego posta stąd nie widniała jeszcze odpowiedź odnośnie lasów. Oba są prywatne i ich właściciele nie planują nic z nimi robić w najbliższej przyszłości.
 9. Zdjęcie jest z map google i słońce w południe prawdopodobnie świeci stąd, gdzie znajduje się napis "google" widniejący u dołu zdjęcia. Las od wschodu mnie nie martwi. Martwi mnie las od zachodu, a mój południowy sąsiad ma dużo dłużej słońce na działce. Ja mam je do 15:30, bo o 16 jest cała zacieniona, a sąsiad jakieś 2-3 godz dłużej, gdyż on akurat od zachodu nie ma lasu na całej długości tak jak ja. Jak widać na zdjęciu, u niego od zachodu jest droga do innej posesji i stąd promienie słoneczne docierają do do niego do późnych godzin wieczornych. Media przy działce są wszystkie: woda, prąd, gaz, kanalizacja. Z chęcią bym dokupił więcej ziemi, jednak ograniczają mnie fundusze. Mam opcję kupna działki 3 z rzedu na południe od tej którą jestem zainteresowany. Czyli byłaby to działka sasiadujaca od południa z tym sąsiadem ze zdjęcia i wtedy miałbym tego sąsiada od północy. Tam nie ma w ogóle lasu od zachodu (mniej urokliwa działka, ale dużo słońca od zachodu do późnych godzin wieczornych) Jednak ma taki minus, że w odległości ok 60m od niej znajduje się sala weselna, a ta hipotetycznie moja jest w odległości ok 110m od tej sali...ot taki dylemat. Oba lasy są prywatne.
 10. Witam serdecznie Nie znalazłem działu "powitalnia" więc debiutuję tutaj... Przejdę do rzeczy. Znalazłem działkę w pięknej okolicy przy lesie i zastanawiam się nad jej kupnem z powodu sąsiedztwa lasu (który był moim marzeniem) dającego cień na działkę. Działka o wymiarach 26m x 43m , czyli o powierzchni 1118 m 2. 26 metrów od frontu. Wjazd na działkę od zachodu. Od zachodniej strony działki znajduje się droga gruntowa biegnąca z północy na południe, po lewej czyt. zachodniej stronie tej drogi znajduje się stary i wysoki las iglasto-liściasty. Od strony wschodniej również jest las, jednak nie graniczy on z moją działką od strony wschodniej, z moją działką styka się jedynie narożnikiem. Las od wschodu ma styczność z sąsiadującą mi działką znajdującą się na południe od mojej. Myślę, że zdjęcie rozwieje wszystkie wątpliwości. W dniu dzisiejszym odwiedziłem tę działkę i zauważyłem, że w godzinach rannych 8-11 mam na niej cień, mniej więcej od jej połowy do końca strony wschodniej (który powstaje na wskutek lasu od wschodu) . Później słońce ładnie ogrzewa całą działkę. Jednak o godz 15:30 zaczyna powoli padać na nią cień od lasu zachodniego. Od godz 16 na całej powierzchni działki jest cień. Działka jest w świetnym miejscu, posiada wszystkie media, jest w dogodnej dla mnie lokalizacji...jednak obawiam się, że nie będę mógł cieszyć się z niej tak jakbym chciał z uwagi na zacienienie. Ciężko mam sobie wyobrazić bawiące się na działce dziecko w zimnej piaskownicy, czy też na huśtawce, bądź grilla rodzinnego czy ze znajomymi. Jak uważacie, czy moje obawy są słuszne? Może był ktoś w podobnej sytuacji, miał podobną rozterkę, mieszkał lub mieszka na działce o podobnym usytuowaniu. Dodam, że las jest na tyle gęsty, że nie ma żadnych promieni słonecznych od godz 16 na tej działce. Nie wiem czy nie będzie ponuro w domu i na działce w lato po południu, akurat gdy wrócę z pracy. Czekam na cenne uwagi i opinie. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...