Skocz do zawartości

atl

Uczestnik
  • Posty

    16
  • Dołączył

  • Ostatnio

atl's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Doszedłem do takiego samego wniosku... Podnoszenie ściany kolankowej bez zmiany ostrości dachu będzie po pierwsze: brzydkie, po drugie: mało praktyczne. Dzięki za odpowiedzi
  2. Dach jest "długi" - 80 cm szerokości podbitki, wydaje mi się ze nie ma sensu jeszcze więcej?
  3. Witam, robimy z Żoną indywidualny projekt budowlany, na bazie rodziny projektów padme. Na razie będzie to dom tylko parterowy, ale nie chcemy sobie zamykać furtki na przyszłość i tutaj pojawiają się wątpliwości związane z wysokością ścianki kolankowej. Obecnie mamy 62cm (1 porotherm + wieniec). Jednak pojawiły się wątpliwości czy to nie jest za mało (czy wyjdą potem ładne pomieszczenia). Architektka zaproponowała nam dołożyć jeszcze jeden porotherm - łącznie byłoby 87cm ściany kolankowej, jednak nie jesteśmy pewni czy nie straci na wyglądzie. Kąt nachylenia dachu - 30 stopni. Załączam zdjęcia elewacji w wariancie 62cm oraz 87cm. Proszę o opinię. Dziękuje z góry.
  4. Tak już to rozumiem dokładnie. Tylko nie rozumiem skąd rozbieżności przepisów: tzn. z jednej strony rolnik ustawowy musi posiadać wykształcenie/staż, z drugiej strony inni mówią że wystarczy posiadać 1ha ziemi. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć prawnego poparcia tego co napisałem, stąd mam jeszcze wątpliwości.
  5. Tak i to się wyklucza - nie wyłączę ziemi na nierolnika bo grunt nie jest "odrolniony przez stosowane zapisy w MZPZ". Muszę dostać decyzję w wydziały ochrony środowiska że mogę budować na rolnika (1ha ziemi lub dzierżawa).
  6. Dokładnie tak - trochę źle wyżej napisałem o wyłączeniu na rolnika - w praktyce chodzi o decyzję umożliwiającą budowę na rolnika(zamiast decyzję wyłączającą grunt rolny z produkcji rolnej na nierolnika).
  7. Ogólnie mam nowe informacje(nie wiem jeszcze czy prawdziwe - ze starostwa w każdym bądź razie). To co Pan napisał, ziemia, wykształcenie, staż potrzebne jest podczas kupowania ziemi. W momencie gdy już tą ziemie się ma, aby dostać PnB trzeba wyłączyć grunt rolny pod budowę domu. Tutaj można zrobić to na dwa sposoby: - na nierolnika - do 500mkw bez opłat - na rolnika - tylko hektar ziemi lub dzierżawa Jednak w MPZP trzeba sprawdzić czy zabudowa zagrodowa ma dopuszczenie zabudowy jednorodzinnej - jeśli ma, to wyłączenie na nierolnika będzie ok. Jednak jeśli w MPZP jest jasno napisano budynek mieszkalny + gospodarczy służący produkcji rolnej(w praktyce może to być garaż, ale nie nazywamy tego garażem, ale kto sprawdzi ze trzymamy tam samochód? ), a nie ma napisane "dopuszczenie jednorodzinnej" to wyłączenie musi być na rolnika(czyli hektar ziemi wystarczy). Nie wiem jednak czy te informację są wiarygodne, piszę tylko co się dowiedziałem w starostwie, a jak wiadomo doradztwa Oni za bardzo nie chcą udzielać, tylko dopiero jak ktoś przyjdzie z papierami i występuję o PnB Oni dopiero bardziej wszystko sprawdzają - czyli krótko mówiąc - rozpatrują daną sprawę.
  8. I kolejne pytanie. W internecie znalazlem takie pytanie i odpowiedź (gdzies na blogu) Czy mogę uzyskać zezwolenie na wyłączenie z produkcji gruntów klas I-III Oczywiście, że taką decyzję możesz otrzymać. Starosta wyda ci decyzję zezwalającą na wyłączenie z produkcji rolniczej gruntów rolnych klas I-III. Musi być jednak spełniony warunek przeznaczenia twojej działki na cele inne niż rolnicze, wynikające z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub z decyzji o warunkach zabudowy. Czy w moim przypadku spełniony jest ten warunek pogrubiony? Pytam o to ponieważ w miejscowym planie zagpospodarowania przestrzennego jest napisane w punkcie 4 Budynki mieszkalne wolnostojące i zabudowa gospodarcza służąca produkcji rolnej Martwi mnie to ponieważ z jednej strony jest „na cele inne niż rolnicze” a w MPZP jest „Zabugodwa gospodarcza służąca produkcji rolnej” Czy to się nie wyklucza? EDIT: MPZP załączyłem w pierwszym poście.
  9. To raz, a dwa można ją dostać po prostu w darowiźnie - mój przypadek (oczywiście pisząc o hektarze mam na myśli hektar przeliczeniowy w danej gminie).
  10. Czy jest Pan pewien tego gospodarstwo, wykształcenie, staż? Ja mam podobną sytuacje(wątek na forum najnowszy). Byłem w starostwie i powiedzieli mi że muszę wyłączyć grunt rolny pod budową na rolnika (a do tego wystarczy Im akt notarialny który poświadcza że mam 1ha ziemi - i to wszystko). Czy w takim razie w Starostwie zostałem źle poinformowany?
  11. W starostwie powiatowym udało mi się uzyskać informację że z wydziału ochrony środowiska muszę mieć decyzję o wyłączeniu ziemi rolnej pod budowę na rolnika(do 500m kw nie płaci się podatku) - wtedy dostanę pozwolenie na budowę domu(z budynkiem gospodarczym). Poszedłem do tego wydziału i Pani powiedziała mi że wystarczy żebym miał hektar ziemi na siebie (lub dzierżawę), wtedy w decyzji będzie jasno napisane ze wyłączam grunt na rolnika. Czy to wydaje się logiczne i mogę zaufać tak na słowo?
  12. Rozumiem, czyli z tego co piszesz wnioskuje, że jest kilka dróg rozwiązania tej sprawy - tak jak pisałem wyżej - i jeśli jedną drogą się nie da to inną powinno się udać. Dzięki
  13. Tak, ale tylko zameldowany - w sensie nie jestem już ubezpieczony u rodziców - płacę ZUS
  14. Dziękuje za odpowiedź, załóżmy że została podzielona.. czy mógłby w wolnej chwili się Pan przyjrzeć reszcie moich pytań? W innych tematach wykazywał się Pan duża wiedzą, w sumie dlatego założyłem ten temat na forum (ze względu na Pana odpowiedzi.. ) Pozdrawiam
  15. A to ciekawe co piszesz, w takim razie może teraz nie jest już to rolna skoro zabudowa zagrodowa? W gminie powiedzieli że bez problemu. Ja w sumie nic nie ryzykuje bo kupie dopiero jak właściciel podzieli. Albo w sumie jest rolna tylko teraz MPZP pozwala na 20 arów i dlatego można?
×
×
  • Utwórz nowe...