Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

matater

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O matater

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W studium uwarunkowań i kierunków rozwoju gminy z 2009r. doszukałem się informacji jak w załączniku odnośnie terenu na którym leży działka. Nie wiem tylko czy to ma ze sobą jakiś związek. Szczerze to już nie wiem jak podejść do tematu i gdzie się udać tak żeby ktoś doradził. Jeśli chodzi o tych z gminy to wydaję mi się że ja wiem więcej, choć wiem niewiele. A jak ma się sprawa z odrolnieniem działki do 500m2 bez opłat? O tym też mi wspomniała urzędniczka ale w jakiś zagmatwany sposób. Cała działka ma około 4,5ha. Czy z tego nie można wyodrębnić działki np 900m2 przy drodze, odrolnić 500m2 i rozpocząć budowę z późniejszą darowizną? Wiem że pewnie tworzę nowe prawo budowlane ale chcę to jakoś wszystko ogarnąć dlatego pytam.
 2. Z tego co mi wiadomo dla tego obszaru nie był uchwalony MPZP. Co do kredytu to oczywiste że kredyt musi zostać udzielony właścicielowi. Chodziło mi raczej o to że byłby zapewne problem z udzieleniem kredytu na budowę w zabudowie zagrodowej w przypadku gdybyśmy to my zostali właścicielami. Ale nie będziemy mogli wybudować w tej opcji ponieważ nie mamy statusu rolnika więc wracamy do punktu wyjścia. Zatem jedynym wyjściem z sytuacji jest budowa domu przez ojca na tej działce?
 3. Witam, W tym sęk, że działka nie leży na terenie dla którego uchwalony jest MPZP. Muszę wnioskować o ustalenie warunków zabudowy. I właśnie teraz pytanie o co zawnioskować? Finalnie posiadaczem działki i domu mam być ja z żoną. Nie jesteśmy rolnikami. Jest nim mój ojciec i to on jest właścicielem działki. Czy powinniśmy zawnioskować o ustalenie warunków zabudowy dla budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego na ojca? A dopiero później przekazać to na nas? Bo jeśli wniosek złożymy dla zabudowy zagrodowej to zapewne pojawią się problemy przy uzyskaniu kredytu. A może jest na to jakieś inne wyjście o którym nie wiem a urzędnicy niestety nie potrafią doradzić? Pozdrawiam
 4. Witam, Przejdę może do sedna sprawy. Chciałbym wybudować dom na "obecnie" działce rolnej. Posiadaczem działki/rolnikiem jest mój ojciec. Wspomniany grunt to działka III klasy, nie leży ona na terenie gdzie jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W zasadzie jestem w początkowym punkcie i niezbyt orientuję się od czego zaczynać. Czy budowa może być rozpoczęta przez ojca na zasadzie wnioskowania o ustalenie warunków zabudowy dla budynku mieszkaniowego w zabudowie zagrodowej, a później w początkowym etapie budowy nastąpić może przeniesienie własności na mnie? Czy może wnioskować o warunki zabudowy dla budynku mieszkalnego jednorodzinnego, również z późniejszym przepisaniem na mnie (tylko w którym momencie najlepiej je zrobić?). Tak jak zostało mi to wytłumaczone w urzędzie gminy, w tym drugim przypadku do uzyskania pozwolenia na budowę potrzebne będzie odrolnienie działki. Odrolnienie będzie zwolnione z opłat do 500m2. Za pozostałą część będzie trzeba już zapłacić, a wiadomo wolałbym tego uniknąć. Zaznaczę że nie mam jeszcze ustalone jak duża miałaby być ta działka, ale w grę wchodzi około 875m2. Jak też się dowiedziałem istnieje tutaj opcja odrolnienia 500m2, a pozostała część rzekomo może pozostać jako działka rolna. Czy jesteście mi Państwo w stanie doradzić jaką opcję wybrać, o ile w ogóle mogę wybierać między tymi opcjami? Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Utwórz nowe...