Skocz do zawartości

hmsl

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

hmsl's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Też mam podobny problem. Zastanawiam się, nad obudowaniem z płyt k-g. Myślicie, że to dobry pomysł? Lekka konstrukcja, a więc teoretycznie dostęp będzie dosyć dobry?
  2. Wydaje mi się jednak, że zasady dotyczące wielkości płytek w łazience nie są tak do końca przeżytkiem:w małej łazience lepsze będą niewielkie płytki bo duże płytki mogą zaburzać proporcje pomieszczenia w dużej łazience można zaszaleć i będą pasowały zarówno mniejsze jak i większe formaty płytek. Sam ostatnio zastanawiałem się nad seria płytek Palacio od Tubądzina. Myślicie, że płytki będą pasowały do mniejszego pomieszczenia?
  3. Też rozglądam się za jakimiś nożycami do żywopłotu. Zastanawiam się która opcja będzie lepsza: spalinówka czy elektryczna. Przy czym elektryczna - miałbym zasięg z napięciem, tyle tylko, że spalinówka byłaby chyba silniejsza? Miałaby więcej koni mechanicznych?
  4. Takie półki wyglądają na takie które łatwo się buduje, ale wbrew pozorom trzeba się trochę natrudzić, namierzyć, wyciąć oraz skręcić. Dlatego nalezy się również zaopatrzyć w dobrą wkrętarkę, bo w tym przypadku jest w zasadzie ona niezbędna. Pamiętaj o wyborze dobrej klasy płyt g-k, aby miały odpowiednią trwałość. Dobrze nadają się do tego np Nida Twarda, które mają zwiększoną odporność na uderzenia, przeciążenia czy działanie wilgotność. Na http://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/buduj-z-nami/jak-wykonac-polki-z-plyt-gipsowych masz jak się do tego zabrać w kilku krokach. Najtrudniejszy jest start, później już jakoś idzie.
  5. Basen okey - ale proponuję podłączyć go pod panele słoneczne, aby było podgrzewanie. Tak, aby osiągnąć te minimum 30 st C. Zupełnie inaczej spędza się czas.
  6. A może nie masz po prostu odpowiednich warunków geotermalnych?
  7. Czy bryła za bardzo rozczłonkowana? Powiedziałbym, że umiarkowanie. Są projekty które mają jeszcze bardziej rozczłonkowaną bryłę. Niby można byłoby uzyskać dodatkowych kilka metrów, ale zwróć uwagę, że kolega wyżej potrzebuje około 120 m kw, tam było nawet trochę więcej. Skomplikowanie dachu - tutaj się nie wypowiem. Rzeczywiście dach, nie należy do najłatwiejszych, ale też nie jest też ekstremalnie skomplikowany. Moim zdaniem plusem jest rozkład pomieszczeń. Na poddaszu klasyczne 3 sypialnie. Dla rodziny 2+2 wystarczy w zupełności. Dla większej typu 2+3 może być trochę za mało - zależy kto ma jakie potrzeby.
  8. Zgadzam się z kolegą wyżej. Dobra ekipa, powinna sprawnie zająć się budową wg określonego projektu i kosztorysu w nim zawartego. Napisz jeszcze co sądzisz o tego typu projekcie: https://www.mgprojekt.com.pl/odwrocony Pod względem kosztów i powierzchni jest to mniej więcej to, jakie są Twoje oczekiwania od przyszłego domu. A wiec dom + użytkowe poddasze. Powierzchniowo prawie 130 mkw. Budżet lekko przekroczony, ale jest to przygotowane w oparciu o pewne szacunki - które przecież mogą ulec zmianie.
  9. Niezależnie na którą opcję się zdecydujesz, pamiętaj, aby zawrzeć umowę. W umowie niech będzie kosztorys i że mają się go trzymać. Że nie mogą koszta zostać przekroczone - no chyba że... i tam wymienić warunki. Wydaje się, że lepiej brać jedną ekipę, bo później będą przerzucać na siebie opowiedzialność w razie w.
  10. Tak, niby można montować inne czujniki niż ruchu, ale osobiście nie wiem czy to jest do końca dobre rozwiązanie z tego względu, że większa ilość czujek, to także większa ilość możliwych fałszywych alarmów. A jak wiadomo, fałszywe alarmy po pewnym czasie zmniejszają czujność właścicieli czy firmy ochroniarskiej. Zresztą dopytaj kogoś kto się zajmuje takimi rzeczami na co dzień - np tutaj: http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-systemy-alarmowe/index.html To jest szerokie zagadnienie, dlatego lepiej poznać kilka niezależnych opinii.
  11. W zasadzie to wybór pomiędzy czujkami od Satel a Kidde.
  12. PIAS-BET oferuje jednokomorowe i dwukomorowe zbiorniki monolityczne (szamba betonowe) o pojemności do 10 tys litrów. Usługi dodatkowe to płyta najazdowa do 15 ton, włazy żeliwne oraz kominek betonowy o wysokości 50 cm i średnicy 60 cm. PIAS-BET oferuje ponad to 5-letnią gwarancję na zbiornik. Firma organizuje transporty łączone które dodatkowo pozwalają obniżyć koszta. Dane kontaktowe, cennik, specyfikację techniczną oraz dokumentację można znaleźć na http://pias-bet.com.pl/
×
×
  • Utwórz nowe...