Skocz do zawartości

xfr82

Uczestnik
  • Posty

    10
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

xfr82's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. robienie wylewki odpada ponieważ domek zrobiony został tak słabo, że belki stropowe są wysokości 205 cm nad obecną podłogą, więc jak dam wylewkę to się okaże że będę szorował głową o belki stropowe
  2. Fajna koncepcja, mi się podoba :) A jak zrobić takie rozwiązanie gdy chcę zastosować elektryczne ogrzewanie, które muszę umieścić bezpośrednio pod deskami/panelami (a nie 2cm poniżej). Nie mogę przecież przykręcić/przykleić ogrzewania elektrycznego bezpośrednio do desek/paneli No i jak zrobić termoizolacje pod łazienką, w której też ma być zainstalowane elektryczne ogrzewanie podłogowe?
  3. Przepraszam za to że długo nie odpisywałem. Odpowiadając na pytania i wątpliwości: 1. domek na razie (przez najbliższe 1 - 2 lata po remoncie) będzie non stop zamieszkały w sezonie letnim i weekendowo odwiedzany w sezonie jesienno-zimowym, później może będzie całoroczny 2. legary są rozstawione co 1m 3. dosypywanie ziemi/lub dokładanie czegoś do naturalnego gruntu całkowicie odpada. Pod domkiem już zrobiłem miejsce na trzymanie nadmiaru materiałów budowlanych i drewna opałowego :) Wybrałem ziemię pod domkiem, dlatego teraz prawie pod całym domkiem legary są 60-100 cm nad ziemią. 4. Ściany i dach będą ocieplone. Ściany styropianem o grubości 14cm, dach wełną mineralną o grubości ok 15cm Czemu kolega retrofood odradza podłogi (pewnie chodzi o drewnianą podłogę lub panele)? Czym to pachnie :P ? A panele winylowe ? Ktoś ma doświadczenie z nimi?
  4. Jaką podłogę wybrać: lepiej deskę podłogową sosnową czy może prostsze rozwiązanie czyli płyta OSB i na to panele czy może panele winylowe? I to pytanie nie wynika z tego że nie mogę się zdecydował co będzie ładniej wyglądać tylko pytam dla tego bo nie wiem co będzie łatwiejsze w utrzymaniu i odporniejsze na ścieranie i zużycie. Chciałbym mieć podłogę dość odporną na ścieranie ale żebym nie wydał na nią majątku. Dodam jeszcze, że chce mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe w sypialniach.
  5. Witam serdecznie, właśnie remontuję swój parterowy domek letniskowy - z lat 80-tych, drewniany szkieletowy. Chcę porządnie zadbać o termoizolację podczas remontu. Aktualnie zajmuje się podłogą. Legary podłogowe (które są jednocześnie legarami nośnymi domku) stoją na stopach fundamentowych betonowych rozstawionych co ok 2m. Legary są nad ziemią od 20cm do 100cm (domek jest na pochyłości terenu). Legary mają wysokość ok 18cm. Do tej pory nie byłą żadnej termoizolacji - deski podłogowe nabite bezpośrednio na legary i to wszystko Na rysunku przedstawiono jakie mam "pole manewru" Opis rysunku: a-stopa fundamentowa b-legar - grubość 18cm c-listw drewniana podtrzymująca płytę d-płyta OSB e-folia/membrana f-materiał termoizolacyjny g-folia/membrana? h-płyta OSB + panele lub deska podłogowa Moje pytania brzmią: 1.Jaki materiał termoizolacyjny wybrać: jeśli wełnę to jaką, jeśli styropian to jaki? Warstwa termoizolacyjna może mieć 14-10 cm grubości (w zależności jakie dam listwy(c) i płytę OSB (d) 2.jaką dokładnie folię/membranę (e) dać miedzy płytę OSB (d) i materiał termoizolacyjny (f) 3.NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE: jak to rozwiązać gdy chce dać elektryczne ogrzewanie podłogowe - chcę takowe zainstalować w sypialniach? 4.TEŻ BARDZO WAŻNE PYTANIE: jak to dokładnie rozwiązać w przypadku podłogi pod łazienkę gdzie jak wiadomo zawsze istnieje jakieś ryzyko podciekania wody? W innym miejscu na forum zakładam temat dotyczący jaką podłogę wybrać: lepiej deskę podłogową sosnową czy może prostsze rozwiązanie czyli płyta OSB i na to panele. Z góry dzięki za pomoc:)
  6. Wentylacja wygląda w ten sposób: w łazience wybity jest otwór do kanału wentylacyjnego . Kanał wentylacyjny jest w kominie. Mieszkam w budynku z lat 50-tych z czerwonej cegły, 6 mieszkań w jednym budynku, 3 kondygnacje. Kilka miesięcy temu kominiarz był, mierzył przepływ powietrza przy kratkach wentylacyjnych i nie powiedział, że coś jest nie w porządku.
  7. Witam serdecznie, chcę wymienić kratkę wentylacyjną w łazience na taką, która jest mechanicznie zamykana. Z obecnej kratki, którą mam strasznie wieje zimnym powietrzem i chcę ją szczelnie zamykać jak jest nie potrzebna. Im szczelniej tym lepiej - ograniczę w ten sposób straty ciepła. Nie mam doprowadzonych przewodów elektrycznych, dlatego nie może być to kratka zasilana elektrycznie. Otwór na kratkę ma fi 120. Kratka musi być koniecznie biała. Jaką konkretnie kratkę polecacie, które zminimalizują straty ciepła? Macie jakieś doświadczenie? Z góry dzięki za pomoc PS zaznaczę jeszcze, że w łazience nie mam żadnego piecyka na gaz itp także mogę szczelnie zasłaniać i odsłaniać np tylko gdy chcę wywietrzyć po kąpieli.
  8. Ale wżerów rdzy w ogóle nie ma. Ta rdza co jest jest tylko powierzchniowa. Bez problemu papierem ściernym docieram do zdrowej stali.
  9. Witam serdecznie, potrzebuję odświeżyć grzejnik łazienkowy drabinkowy, bo odłazi z niego farba, tak, że na wierzchu jest tylko skorodowana stal. Poprzedni właściciel mieszkania zamocował go w bardzo niefortunnym miejscu: centralnie tam gdzie się bierze prysznic, czyli przy każdym braniu prysznica na grzejnik leje się woda. Chciałem go pomalować dobrą białą farbą. Chciałem to zrobić farbą w sprayu ale raczej nie dotrę sprayem z tyłu grzejnika (między grzejnik a ścianę) Także potrzebuję farbę białą do grzejników w puszce (żeby można było pomalować wałeczkiem), która jest jednocześnie bardzo wodoodporna. Jaka farbę polecacie?, bo sporo szukałem do grzejników wodoodporną ale ni cholery nie mogę znaleźć Żeby to zrobić porządnie to trzeba dawać farbę podkładową czy nie trzeba? Z góry dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...