Skocz do zawartości

jarovnik

Uczestnik
  • Posty

    41
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez jarovnik

  1. Witam, planuję technicznie oraz finansowo możliwości remontu instalacji w domu. W tej chwili jestem zainteresowany możliwościami zabezpieczenia obwodu na którym będzie podłączony komputer stacjonarny z UPS, lampowy zestaw audio oraz centrala alarmowa. Instalacja TN-S. Umowa na 12,5 kV. Przed licznikiem trójfazowym 2 x bezpiecznik topikowy 25A. Przewód o przekroju 3x2,5 doprowadzony z rozdzielni do puszki na pietrze i z niej do ww odbiorników. W ścianie dodatkowy wolny peszel z pilotem gdyby potrzebny był dodatkowy przewód. Proszę o informacje na temat możliwości i warunków jakie powinno spełniać zabezpieczenie takiego obwodu.
  2. Cytat

    wiesz w zasadzie
    każdą kondygnację zaczyna się od papy pod murem
    skoro pod posadzką tego wiatrołapu masz izolację termiczną i metr powietrza
    to folia jest zbytkiem łaski
    możesz dać klej wodoodporny lub mapelastic (mocno na wyrost)
    względnie grunt do zwiększenia przyczepności betonu też mapei - cosik takiego posiada w linii pro = też ma właściwości izolacyjne
    na to kafle i pikuś
    a papę przytnij przy ścianie i sobie gitary nie zawracaj icon_smile.gif



    Wiesz kolego, czasami człowiek nie chce być na siłę nadgorliwy. Poprawiam wszystko po fachowcach którzy wybudowali ten dom 25 lat temu i tak wychodzi że się wszystkim przejmuję. Zapewne gdyby ta papa była zabetonowana to pewnie bym się nie zastanawiał a tak to wyszedł orzeszek do zgryzienia. Dzięki za podpowiedzi bo można z nich wyciągnąć wnioski mając podparcie argumentami. Ściany oraz posadzka po tylu latach nie wykazują oznak pociągania wilgoci może więc sobie odpuszczę tą folię i odpadnie mi problem z grubością wylewki. Dam na wszelki wypadek płynną, dobry klej i jak powiedział Ferdek - no i gitara icon_lol.gif
  3. Cytat

    tak czytam czytam i się pogubiłem
    bo mnie wychodzi że
    od gruntu jest wylewka betonowa
    metr wyżej jest wspomniany wiatrołap
    a w między przestrzeni jest piwniczka z odzysku
    od dołu strop ocieplony styropianem
    czyli w czym problem ???



    Zanim postawiono ściany i dach wiatrołapu, były same schody i wylewka przed drzwiami wejściowymi, póżniej zostały postawione ściany i przykrycie, tak powstał ten wiatrołap. pod ścianami jest izolacja z papy której brzegi wystają do środka. Ocieplenie zostało przyklejone od spodu. W wiatrołapie była wykładzina PCV. Zerwałem ją i ukazała się wspomniana papa. Wydaje mi się że ściany wiatrołapu są zabezpieczone przed wilgocią ale posadzka nie, ponieważ zespolona jest z konstrukcją ścian poniżej izolacji poziomej.
  4. Cytat

    Czyli z grubsza można powiedzieć uprzedziłem fakty co do grubości posadzki jak i ceny wylewki samopoziomującej icon_biggrin.gif
    Jeżeli obawiasz się ,że może popękać to daj siatkę zbrojoną i dodaj włókien PP i problem z głowy.



    No tak, nie podałem wszystkich szczegółów. Założenie miałem takie że wyleję 1 cm samopoziomującej i zmieszczę się w kosztach, sugerowałem się tym co piszą na opakowaniach ww wylewki ( minimalna warstwa 5mm ). Nie wiem jak jest w praktyce. Wychodzi na to że na posadzkę można wylać tak cienką warstwę samopoziomującej a na izolację która jest na posadzce już nie. Minimalna warstwa to 3cm i w tym momencie ekonomiczniej będzie wyrównać wylewką betonową tak jak kolega zasugerował. Widziałem w marketach budowlanych posadzkową zaprawę wyrównującą, dość tanią - 1/3 ceny samopoziomującej, można ją kłaść warstwą do 3cm minusem jest to że można wejść na nią po 48 godzinach. Hm temat jest nadal do przemyślenia a wszystko przez tą izolację.
  5. Sprawa połączenia izolacji już została wyjaśniona, dowiedziałem się również że minimalna grubość podkładu na izolacji która leży na wylewce (nie styropianie) wynosi 3cm. Samopoziomująca wyjdzie trochę drogo a wyżej jak 1,5 cm nie mogę bo są drzwi zewnętrzne. Chyba że odpuszczę sobie tą folię z papą i pod płytki dam płynną?
  6. To jest wiatrołap którego posadzka jest 1 metr nad gruntem na którym też jest wylewka. Wyszła z tego piwniczka\schowek nad którym jest 2x10 cm styropianu, deskowanie, wylewka i dopiero na tym poziomie jest izolacja pozioma z papy. Nie wiem czy to jest dodatkowa izolacja. Generalnie chciałbym wylać wylewkę samopoziomującą bo jest nierówno. Mam nie przejmować się tą wystającą papą i wylać czy też połączyć tą izolację na całą powierzchnię wiatrołapu?
  7. Cytat

    W takim miejscu trzeba zapewnić jedynie ochronę przed przenikaniem wilgoci podciąganej kapilarnie. Wystarczy połączyć papę z folią na zakład ewentualnie uszczelnić dowolnym lepikiem.



    Rozumiem że wystające paski papy mogę skleić klejem lub taśmą bitumiczną z folią budowlaną grubszą np. 0,3mm. A czy na taką folię lub papę można wylać wylewkę samopoziomującą grubości 0,8mm? Czy taka cienka warstwa nie odparzy się lub nie popęka pod typowym obciążeniem?
  8. Witam, biorę się za wykończenie posadzki wiatrołapu. W tej chwili jest tam nierówna wylewka oraz spod ściany wystaje izolacja pozioma z podwójnej papy, w niektórych miejscach wystaje od 1cm do 5cm. Posadzka wiatrołapu jest 100cm nad gruntem, od dołu ocieplona 2x10cm styropianu. Podejrzewam że zanim wyleję wylewkę samopoziomującą będę musiał połączyć wystającą izolację z papy na całej powierzchni posadzki. Czy są kleje do łączenia papy z folią czy może zrobić to w inny sposób?
  9. Sciana zewnętrzna: 15cm żelbetu + 6cm wełny mineralnej + 6cm żelbetu z warstwą elewacyjną z grysu / w oblicz. jak z pustką powietrzną o grub. 1cm/ + 4cm styropianu z siatkamu + 2cm tynku. Jakim materiałem i jaką technologią można docieplić ten dom bo chyba nie spełnia dzisiejszych norm termocieplnych. Fachowcy pokażcie że się znacie icon_smile.gif
  10. Witam. Czy jest jakiś elastyczny materiał do zaszpachlowania pęknięć na tynku zewnątrz budynku? Planuję na wiosnę malowanie elewacji i chciałbym zniwelować te pęknięcia. Wewnątrz domu tych pęknięć nie ma. Dom stoi na skarpie i jest w całości podpiwniczony. Wysoka piwnica z garażem oraz poddasze jest zbudowane z pustaków betonowych, natomiast pierwszy poziom z płyt prefabrykowanych wielowarstwowych. Pęknięcia są tylko wzdłuż tych płyt.
  11. Witam. Problem polega na tym że kocioł grzeje centralne przy ustawieniu "0" na potencjometrze od podgrzewania wody a gdy ustawię potencjometr na "30" włancza się pompa ale nie uruchamia się palnik i wówczas nie ma ogrzewania oraz ciepłej wody. Co może być powodem nie działania dwufunkcyjnego?
  12. Ciekawy artykuł na temat piwnic. Moja spełnia wszystkie pozytywne wymagania ale nie stać mnie na gotowy sprzęt do sauny (kabina, piec) szukam możliwości zbudowania takiej i zakupu pieca który byłby tańszym zamiennikiem. Może komuś udało się wykonać saunę samemu?
×
×
  • Utwórz nowe...