
jarovnik
Uczestnik-
Posty
41 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez jarovnik
-
Witam, planuję technicznie oraz finansowo możliwości remontu instalacji w domu. W tej chwili jestem zainteresowany możliwościami zabezpieczenia obwodu na którym będzie podłączony komputer stacjonarny z UPS, lampowy zestaw audio oraz centrala alarmowa. Instalacja TN-S. Umowa na 12,5 kV. Przed licznikiem trójfazowym 2 x bezpiecznik topikowy 25A. Przewód o przekroju 3x2,5 doprowadzony z rozdzielni do puszki na pietrze i z niej do ww odbiorników. W ścianie dodatkowy wolny peszel z pilotem gdyby potrzebny był dodatkowy przewód. Proszę o informacje na temat możliwości i warunków jakie powinno spełniać zabezpieczenie takiego obwodu.
-
Wiesz kolego, czasami człowiek nie chce być na siłę nadgorliwy. Poprawiam wszystko po fachowcach którzy wybudowali ten dom 25 lat temu i tak wychodzi że się wszystkim przejmuję. Zapewne gdyby ta papa była zabetonowana to pewnie bym się nie zastanawiał a tak to wyszedł orzeszek do zgryzienia. Dzięki za podpowiedzi bo można z nich wyciągnąć wnioski mając podparcie argumentami. Ściany oraz posadzka po tylu latach nie wykazują oznak pociągania wilgoci może więc sobie odpuszczę tą folię i odpadnie mi problem z grubością wylewki. Dam na wszelki wypadek płynną, dobry klej i jak powiedział Ferdek - no i gitara
-
Zanim postawiono ściany i dach wiatrołapu, były same schody i wylewka przed drzwiami wejściowymi, póżniej zostały postawione ściany i przykrycie, tak powstał ten wiatrołap. pod ścianami jest izolacja z papy której brzegi wystają do środka. Ocieplenie zostało przyklejone od spodu. W wiatrołapie była wykładzina PCV. Zerwałem ją i ukazała się wspomniana papa. Wydaje mi się że ściany wiatrołapu są zabezpieczone przed wilgocią ale posadzka nie, ponieważ zespolona jest z konstrukcją ścian poniżej izolacji poziomej.
-
No tak, nie podałem wszystkich szczegółów. Założenie miałem takie że wyleję 1 cm samopoziomującej i zmieszczę się w kosztach, sugerowałem się tym co piszą na opakowaniach ww wylewki ( minimalna warstwa 5mm ). Nie wiem jak jest w praktyce. Wychodzi na to że na posadzkę można wylać tak cienką warstwę samopoziomującej a na izolację która jest na posadzce już nie. Minimalna warstwa to 3cm i w tym momencie ekonomiczniej będzie wyrównać wylewką betonową tak jak kolega zasugerował. Widziałem w marketach budowlanych posadzkową zaprawę wyrównującą, dość tanią - 1/3 ceny samopoziomującej, można ją kłaść warstwą do 3cm minusem jest to że można wejść na nią po 48 godzinach. Hm temat jest nadal do przemyślenia a wszystko przez tą izolację.
-
Sprawa połączenia izolacji już została wyjaśniona, dowiedziałem się również że minimalna grubość podkładu na izolacji która leży na wylewce (nie styropianie) wynosi 3cm. Samopoziomująca wyjdzie trochę drogo a wyżej jak 1,5 cm nie mogę bo są drzwi zewnętrzne. Chyba że odpuszczę sobie tą folię z papą i pod płytki dam płynną?
-
To jest wiatrołap którego posadzka jest 1 metr nad gruntem na którym też jest wylewka. Wyszła z tego piwniczka\schowek nad którym jest 2x10 cm styropianu, deskowanie, wylewka i dopiero na tym poziomie jest izolacja pozioma z papy. Nie wiem czy to jest dodatkowa izolacja. Generalnie chciałbym wylać wylewkę samopoziomującą bo jest nierówno. Mam nie przejmować się tą wystającą papą i wylać czy też połączyć tą izolację na całą powierzchnię wiatrołapu?
-
Rozumiem że wystające paski papy mogę skleić klejem lub taśmą bitumiczną z folią budowlaną grubszą np. 0,3mm. A czy na taką folię lub papę można wylać wylewkę samopoziomującą grubości 0,8mm? Czy taka cienka warstwa nie odparzy się lub nie popęka pod typowym obciążeniem?
-
Witam, biorę się za wykończenie posadzki wiatrołapu. W tej chwili jest tam nierówna wylewka oraz spod ściany wystaje izolacja pozioma z podwójnej papy, w niektórych miejscach wystaje od 1cm do 5cm. Posadzka wiatrołapu jest 100cm nad gruntem, od dołu ocieplona 2x10cm styropianu. Podejrzewam że zanim wyleję wylewkę samopoziomującą będę musiał połączyć wystającą izolację z papy na całej powierzchni posadzki. Czy są kleje do łączenia papy z folią czy może zrobić to w inny sposób?
-
Witam. Co pod matę grzewczą i jak grubą warstwą należy zalać przed położeniem płytek. Potrzebuję połączyć poziom płytek do poziomu podłogi drewnianej i zależy mi na minimalnej grubości. Grubość płytek to 1cm.
-
Witam. Czy jest sens rozprowadzenia przewodu (ocieplonego) z ciepłym powietrzem od kominka przez nieogrzewane poddasze i wpuszczenie wylotu od sufitu do dwóch pomieszczeń?
-
Jak i czym racjonalnie docieplić?
jarovnik odpisał jarovnik w kategorii Remonty, modernizacje, przebudowa
Panie wentylek proszę rozwinąć swoją wypowiedż. -
Sciana zewnętrzna: 15cm żelbetu + 6cm wełny mineralnej + 6cm żelbetu z warstwą elewacyjną z grysu / w oblicz. jak z pustką powietrzną o grub. 1cm/ + 4cm styropianu z siatkamu + 2cm tynku. Jakim materiałem i jaką technologią można docieplić ten dom bo chyba nie spełnia dzisiejszych norm termocieplnych. Fachowcy pokażcie że się znacie
-
No dobra pogłówkuję trochę i chyba zkorzystam z serwisu.
-
Planuję przesadzić parę krzewów i drzewek zimozielonych (tuja, cyprys, jałowiec, modrzew). Jakie są uwarunkowania: w którym miesiącu, jak wysokie drzewko - niektóre mają 3m, co z korzeniami?
-
Mieszkam w okolicach Krakowa. Czy są jakieś wymagania do tego gdzie ten licznik ma się znajdować?
-
Trochę nie na temat. Myję się w ciepłej wodzie z bojlera elektrycznego tylko to trochę kosztuje.
-
Niestety sztachety mają już 9 lat i śruby są zardzewiałe, może faktycznie tą opalarką ale jak to zrobić?
-
Czy montował ktoś dodatkowy licznik na wodę do podlewania ogródka aby nie płacić za kanalizację?
-
Witam. Czy jest jakiś elastyczny materiał do zaszpachlowania pęknięć na tynku zewnątrz budynku? Planuję na wiosnę malowanie elewacji i chciałbym zniwelować te pęknięcia. Wewnątrz domu tych pęknięć nie ma. Dom stoi na skarpie i jest w całości podpiwniczony. Wysoka piwnica z garażem oraz poddasze jest zbudowane z pustaków betonowych, natomiast pierwszy poziom z płyt prefabrykowanych wielowarstwowych. Pęknięcia są tylko wzdłuż tych płyt.
-
Witam. Problem polega na tym że kocioł grzeje centralne przy ustawieniu "0" na potencjometrze od podgrzewania wody a gdy ustawię potencjometr na "30" włancza się pompa ale nie uruchamia się palnik i wówczas nie ma ogrzewania oraz ciepłej wody. Co może być powodem nie działania dwufunkcyjnego?
-
A tak w gwoli informacji - jakiej firmy są te okna?
-
Jak uważacie. Czy w związku z tym że ulga remontowa już wygasła, okna które zaczną leżakować w magazynach, raptownie spadną z cen?
-
W moim domu instalacja olejowa c.o znajduje się w piwnicy (zbiornik na olej, piec i zasobnik na wodę) i jest to najlepsze miejsce w domu podpiwniczonym.
-
Ciekawy artykuł na temat piwnic. Moja spełnia wszystkie pozytywne wymagania ale nie stać mnie na gotowy sprzęt do sauny (kabina, piec) szukam możliwości zbudowania takiej i zakupu pieca który byłby tańszym zamiennikiem. Może komuś udało się wykonać saunę samemu?
-
No to dzięki za ostrzeżenie bo właśnie zastanawiałem się co może się stać z konstrukcją jak zrobię szczelinę głębokości 10cm. No to trzeba będzie zaaranżować projekt wnętrza z półeczkami z płyt g-k w których będą rury c.o. Może wyjdzie coś ciekawego?