Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Bartosz A.

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Bartosz A.

 • Ranga
  Początkujący
 1. Niestety mylą się Panu pojęcia - mono i bi stabilne to są przekaźniki. Nie ma to nic wspólnego z łącznikiem. Takie cudo właśnie nazywa się łącznikiem zwiernym czyli dzwonkowym. Naciskami i jak puszczamy to wraca do poprzedniej pozycji.
 2. No zwykłego łącznika nie wyobrażam sobie z przekaźnikiem bistabilnym ;) natomiast są łączniki zwierne podwójne, czyli takie jakie potrzebuje autor wątku.
 3. Może usystematyzuje: Przekaźnik bistabilny działa na tej zasadzie, że otrzymując "impuls" zmienia swój stan pracy. Czyli 1 impuls załącza, kolejny wyłącza. Natomiast musi być to impuls czyli stan 0-1-0 - brak napięcia, pojawia się napięcie, brak napięcia. Dlatego dajemy łączniki zwierny (nazywany dzwonkowym). Wszystkie łączniki łączymy równolegle i nie ważne za pomocą którego łącznika podamy impuls przekaźnik zmieni swój stan (włącz albo wyłącz). Przekaźnik monostabilny działa tak, że zmienia stan tylko w momencie działania "impulsu" - czyli jeśli podajemy napięcie przełącza się w stan włączony (upraszczam), natomiast po zaniku napięcia przełącza się znów w stan wyłączony (czyli dokładnie tak samo jak stycznik). Rozbudowaną wersją przekaźnika bistabilnego jest przekaźnik tzw schodowy albo automat schodowy, w którym powrót do stanu wyłączanie następuje po upływie określonego czasu od zaniku "impulsu".
 4. Niestety nie ma Pan zielonego pojęcia o tym, co Pan pisze.
 5. Na pewno bistabilny monostabilny działa tak samo jak stycznik a tu kolega chce sterować impulsem. Jeden impuls załącz, kolejny wyłącz.
 6. A to nową instalacje robisz czy remont? W rozdzielni to się nazywa przekaźnik bistabilny tak jak pisali, a dokładnie potrzebujesz dwóch przekaźników
 7. W okablowaniu strukturalnym budynku używa się skrętki typu drut a nie linka i tak jak poprzednik napisał kończy się gniazdami a nie końcówkami.
 8. Monitoring analogowy - cena (w tej chwili na prawdę tanio coś kupisz). Monitoring IP - jakość - przede wszystkim Full HD (oczywiście większe rozdzielczości też są), minus to cena.
×
×
 • Utwórz nowe...