Skocz do zawartości

domekpasywny

Uczestnik
  • Posty

    33
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez domekpasywny

  1. [quote name='bajbaga' date='14.10.2015, 17:44 ' post='482169'] bo mam wątpliwości co do "celowości" zastosowania ?????? nie przejmuj sie bajbaga. masz prawo do wlasnego zdania. tylko dwie uwagi: legionella rozwija sie tylko w zbiornikach, w których woda stoi. byloby tak, gdyby ta zimna-podgrzana wode gdzies magazynowac. jezeli jest zuzywana na biezaco pod prysznicem, to nie powinno byc zagrozenia. wiadomo, ze kazdy system kosztuje. na budowie nikt Ci nie da nic zadarmo. takie systemy sa proste w budowie, co nie znaczy, ze nieskuteczne. ale jaka jest alternatywa: cala drogo uzyskana ciepla woda ucieka do kanalizacji...
  2. Ok. Nie jestem profesjonalistą budowlanym, ani nawet uzdolniona technicznie. Od 3 lat siedzę w budownictwie energooszczędnym tylko ze względu na budowę własnego domu. Czytam literaturę niemiecką na ten temat. byłam też dwa razy na targach i wykładach o budownictwie pasywnym w Brukseli. Dlatego podpatrzyłam parę pomysłów, jak budować energooszczędnie i chciałam coś tu o tym napisać. Ale czuję się niemile widziana na tym forum. Dlatego uciekam na inne. Jeśli ktoś ma do mnie pytania lub problem, chętnie pomogę. Proszę pisać na priv lub na moim blogu. Dziękuję za uwagę!
  3. Ten producent ma 4 różne produkty do odzysku ciepła z wody.
  4. autorushd takie rury mają największą sprawność. Niestety, mam parterówkę bez piwnicy i mi się nie mieści :(
  5. ten producent ma akurat certyfikat Instytutu Domów Pasywnych z Darmstadt oraz atest KIWA Nederland. dla mnie to wystarczy. nie wiem, moze chce wierzyc, ze technika idzie do przodu. PS o wlosy w odplywie nie ma sie co martwic. bo albo nie maja stycznosci ze spirala (plyna ze sciekami w zwyklej rurze jak zawsze), albo jest ona do wyjecia i do wyczyszczenia - jak w modelach, które mozna zastosowac przy okazji remontu.
  6. sprawnosc "mojego" systemu byla testowana na 6 minut prysznica. odzysk wynosil 54%. ale zapytam o baterie termostatyczna. dzieki za wskazówke!
  7. witam wszystkich! mam nadzieje, ze nasz dom bedzie mial male zapotrzebowanie na cieplo. ale to nie wszystko. chcialabym odzyskac energie z cieplej wody uzytkowej zanim zniknie w kanalizacji. sa juz takie systemy. przypomina to troche rekuperacje. powstaly w Stanach i w Holandii. sa równiez sprzedawane w Polsce. na czym to polega? pod prysznicem montujemy spirale z miedzianej rury (miedz dobrze przwodzi cieplo), która bedzie szla zimna woda do góry do glowicy prysznica. spirala otula odplyw z prysznica. woda nie miesza sie ze soba. dzialanie: z góry spada na nas woda o temperaturze okolo 40 stopni. w odplywie ma ona jeszcze okolo 36 stopni i jest w stanie, w krótkim czasie podwyzszyc temperature zimnej wody z 5-10 do 25 stopni. efekt: nie musimy odkrecac duzo goracej wody aby dogrzac zimna wode. zuzycie energii podczas kazdego prysznica maleje o okolo 45-66 % w zaleznosci od systemu. zaleta: prosta instalacja, która dziala bez pradu i dodatkowych zbiorników. im dluzej stoimy pod prysznicem, im wiecej osób korzysta z jednego prysznica, tym wieksze zyski. mam nadzieje, ze system nie jest drogi, bo wlasnie musze sobie jeden zamówic. zeby nie bylo reklamy, nie podaje producenta. milego dnia! zdjecia z naszej budowy: http://budowagryfice.blogspot.com/
  8. Lambda szkła jest 0,08 czyli dwa i pół razy gorsza od styropianu. Dlatego mam grubą warstwę.
  9. To szkło piankowe/ szkło spienione wytwarza się ze starych butelek po piwie Zdjęcia na http://budowagryfice.blogspot.be/2015/04/s...warstwa_12.html
  10. materialy izolacyjne, które do tej pory zostaly zabudowane: ocieplenie plyty fundamentowej szklem piankowym. warstwa pod plyta jest grubosci 90 cm. ocieplenie stropu welna drzewna firmy Steico grubosc warstwy 50 cm. stolarki i styropianu jeszcze nie mamy.
  11. Dzieki wielkie! Pasywnosc mojego domku bedzie zalezala od testu szczelnosci. jesli wynik bedzie dobry, to nam sie uda. Dom byl liczony w najnowszej wersji PHPP. Moze napisze pare informacji na temat domów pasywnych. 1. dom pasywny moze powstac w kazdej technice: murowany, drewniany, szkieletowy lub z ksztaltek styropianowych. 2. wybór dzialki, jej polozenie wzgledem stron swiata oraz jej zacienienie sa bardzo wazne. takze potencjalni przyszli sasiedzi i ich budynki/drzewa wplywaja na bilans naszego domu. 3. dom pasywny moze miec teoretycznie kazdy ksztalt. tzn. wygladac jak stodola, jak nowoczesny, szklany kubik lub calkiem normalnie, jak kazdy inny dom. w praktyce o bryle decyduje stosunek powierzchni scian/przegród do ogrzewanej kubatury domu. tzn. ze im prostsza bryla, tym lepiej. najlepszy wspólczynnik A/V ma iglo
  12. jak zobaczylam to, to od razu pomyslalam o pasku tuz przy/na podlodze wzdluz szyby
  13. mam pytanie: czy ktos kladl juz kable i tynki przed wstawieniem okien?
  14. W sobote byla piekna pogoda. skorzystalismy i zabudowalismy studnie oraz podlaczylismy wode do budynku. ale teraz goni nas zima. mam nadzieje, ze zdaze ze wszystkim przed duzymi mrozami: jeszcze instalacje w budynkach, elektryka, tynki wewnatrz, stolarka, test szczelnosci i ocieplenie na elewacjach. to chyba duzo tego zostalo. chcialam, zeby ogrzewanie i wentylacja dzialaly w ocieplonym domu na zime. wtedy mozna by bylo pomalu wykanczac wnetrza od zimy do lata. zobaczymy, czy sie uda. http://budowagryfice.blogspot.com/
  15. jeszcze taka ciekawostka. choc przyznam, ze to na razie rzadki przypadek: w Niemczech wybudowano dom na plycie fundamentowej i ocieplono styrodurem. pod domem zagniezdzily sie mrówki. styropian jest bardzo atrakcyjny dla zwierzat, ptaków i owadów. albo go jedza, albo buduja gniazda albo jak mrówki skladaja jaja w kuleczkach styropianu. w tym przypadku bylo ich tak wiele, ze potraktowano mrówki ogromna dawka chemikaliów przekraczajac norme 600-krotnie. po tym zabiegu dwuletni (!) dom nie nadawal sie juz do mieszkania i musieli go rozebrac! dodam tylko, ze po rozbiórce okazalo sie, ze mrówki jeszcze zyly relacje ze zdjeciami znajdziecie: http://www.ksta.de/burscheid/abriss-eines-...4,20943954.html http://www.express.de/koeln/kammerjaeger-p...6,20951200.html zeby nie bylo: osobiscie bardzo lubie styropian i bedzie na moich scianach. ale wole go miec tam, gdzie moge kontrolowac sytuacje i naprawiac szkody. jak slusznie kolega powyzej zauwazyl.
  16. [quote name='domekpasywny' date='9.10.2015, 12:10 ' post='481379'] wychodzi drozej, ale jestem bardzo zadowolona. mamy tereny gliniaste, a te trzymaja wode. im mniej wody wnika w dom, mniejsze podciaganie kapilarne w scianach i fundamentach, tym mniejsze szkody budowlane. dzieki temu ocieplilam plyte i odizolowalam dom od wilgoci z gruntu jednoczesnie. szklo piankowe sluzy tez jako warstwa drenazowa i nosna zarazem. nie trzeba dodawac nic innego. szklo piankowe nie podciaga wody, jest bardzo wytrzymale i prawie niezniszczalne, ale sie kruszy. ma rózna fakture i nalezy je porządnie zagescic warstwami, aby uzyskac dobra warstwe Szkło piankowe ociepla dwa razy gorzej od styropianu. Dlatego, by uzyskać ten sam współczynnik należy dać go dwa razy więcej. A to podraża inwestycje.
  17. Pomocy! Czy ktoś zna, widział, wie, gdzie znajdę ciepłe drzwi antywłamaniowe?
  18. mam pytanie: czy robilas badania geologiczne dzialki? czy na tym terenie sa grunty nosne? jesli tak to na jakiej glebokosci? czy sa tam torfy?
  19. popieram. kazdy, takze maly pies moze dotkliwie ugryzc. male psy to nie zabawki. ludzie zbyt czesto traktuja male, dorosle psy jak szczeniaki lub przytulanki. dlatego male psy robia sie agresywne. duze lagodne rasy psów nadaja sie do towarzystwa dzieci, ale napewno nie do pilnowania domu. kazdego psa nalezy socjalizowac, szkolic i wyprowadzac. pies potrzebuje duzo ruchu, srednio treningu i komend i mniej glaskania. ludzie odwracaja ta kolejnosc. osobiscie uwielbiam psy, koty i szczury do tej pory nie mam kota, bo koty sa najczesciej terytorialne. gorzej znosza zmiane okolicy. dlatego czesto uciekaja, gdy sie je powierza komus na przechowanie. poprostu staraja sie wrócic na wlasny teren. jezeli masz watpliwosci, to jeszcze to przemysl. powodzenia!
  20. wychodzi drozej, ale jestem bardzo zadowolona. mamy tereny gliniaste, a te trzymaja wode. im mniej wody wnika w dom, mniejsze podciaganie kapilarne w scianach i fundamentach, tym mniejsze szkody budowlane. dzieki temu ocieplilam plyte i odizolowalam dom od wilgoci z gruntu jednoczesnie. szklo piankowe sluzy tez jako warstwa drenazowa i nosna zarazem. nie trzeba dodawac nic innego. szklo piankowe nie podciaga wody, jest bardzo wytrzymale i prawie niezniszczalne, ale sie kruszy. ma rózna fakture i nalezy je dobrze zagescic warstwami, aby uzyskac dobra warstwe nosna.
  21. dzien dobry! dzis na budowie znowu nic sie nie dzieje. jutro cos bedzie, to wtedy wstawie nowe zdjecia. kto jest zainteresowany np. jak sie robi plyte fundamentowa na szkle piankowym, znajdzie zdjecia na moim blogu: http://budowagryfice.blogspot.com/ mimo przestoju nie próznuje. poprawiam projekt wnetrz. po co mi projekt wnetrz? gdy tylko wstawimy okna i drzwi, przyjdzie elektryk i bedzie pytal: ile gniazdek, gdzie i jakie lampy, jaki system alarmowy i inteligentny. projekt wnetrz pokazuje i uzmyslawia zapotrzebowanie na tego typu sprzet. taniej wychodzi, gdy unika sie pózniejszych poprawek lub przygotuje budynek do pózniejszej rozbudowy systemu. Uwaga! teraz bedzie REKLAMA kto nie chce, zamyka oczy 10-11.10. czyli w ten weekend sa Targi Wykonczenia i Wyposazenia Wnetrz w Szczecinie "Wszystko dla domu" w hali MTS. wstep wolny dla zwiedzajacych! pozdrawiam wszystkich i milego dnia!
×
×
  • Utwórz nowe...