Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

geomis

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O geomis

  • Ranga
    Początkujący
  1. Ja zacząłem w 2012 roku i zrobiłem wtedy piwnice z przyłączami koszt 28 tyś. W 2013 stan surowy zamknięty kolejne 60 tyś. Potem instalacje - to jest mega drogie. Wszystkie instalacje z piecami i grzejnikami około 50 tyś. Resztę kasy pochłonęło wykończenie budynku. Zacząłem niedawno pisać bloga o tej mojej budowie. Nikt z rodziny nie wierzył, że sam wybuduję dom, bo nie jestem budowlańcem tylko geodetą ale poradziłem sobie. Tylko do niektórych rzeczy zatrudniałem firmy.
  2. A po co mam to przeliczać na kWh? Czy za kWh kupię bochenek chleba ? Raczej nie... Zima kosztowała mnie 1200 zł razem z ciepłą wodą i uważam to za dobry wynik.
  3. Wybudowałem dom 150 m powierzchni użytkowej podpiwniczony z poddaszem. Oprócz płyt, dachu, tynków i instalacji wszystko robiłem sam. Koszt pod klucz 280 tysięcy złotych. Działkę uzbrojoną miałem własną. Więc 280 tyś sama budowa i to w większości własnymi rękami.
  4. Ja mam ścianę dwuwarstwową solbet 25 plus 13 cm styropianu Sarzyny o niskim wsp przenikania. Poddasze 25 cm wełny skalnej Paroc. Paliłem kominkiem, piecem węglowym i gazowym - kondensat. Drewno 1,5 kubika 220 zł pół tony węgla 400 zł gaz 600 zł w tym ogrzewanie wody użytkowej. Zima wyszła mnie grosze dosłownie. W domu temp 19,5 C do 21 C. Jestem mega zadowolony.
  5. Ja wybrałem tynkowanie ręczne - ten sam koszt robocizny a nakładanie jest wolniejsze i jest mniej spękań. Oczywiście tynk przygotowywany z piachu na budowie - znacznie taniej niż kupienie gotowego Moje tynki składają się 3 warstw cementowej, gruboziarnistej i zacierki wapiennej. Praktycznie zero poprawek i malowanie. Po dwóch warstwach farby widać tylko strukturę zostawioną przez wałek. Najlepsze i najzdrowsze. Pozdrawiam
  6. Ja też długo zastanawiałem się czego użyć do budowy ścian. Myślałem o Ytongu ale mój kuzyn, który zajmuje się badaniem jakości materiałów budowlanych wybił mi z głowy drogie marki. Różnice są nieodczuwalne a cena się diametralnie różni. Kupiłem Solbet 25 cm i dociepliłem atestowanym styropianem Sarzyny i to wcale nie grubo bo 13 cm ale współczynnik przenikania tego styropianu był jednym z lepszych na rynku. Zima się kończy więc powiem o kosztach. Paliłem w kominku, piecu na paliwo stałe a kiedy mi się nie chciało to gazem (kondensat). Zużyłem pół tony węgla 400 zł półtora kubika drewna 220 zł
×
×
  • Utwórz nowe...