Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

petr

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O petr

 • Ranga
  Początkujący
 1. Czy mógłby Pan doprecyzować. Czy ma to być kątowa listwa? Mocowanie do ramy? Rodzaj mocowania - wkręty? Rozstaw wkrętów? Jaką od sidingu Pan proponuje?
 2. 10 lat temu wymieniłem okna na PCV. Stare parapety zew. zostawiono /pionową część obcięto/, na pozostałej części postawiono okno. Od zewnątrz uszczelniono silikonem uniwersalnym, który wytrzymał około 2 lat. Potem były jeszcze próby: Sika, uszczelniacz dekarski Tytan i uszczelniacz-klej polimerowy firmy Den Braven. Zero skuteczności - - szczególnie szybko od strony południowej. Najprościej byłoby wymienić parapety, ale szkoda mi było moich grubych i zdrowych /0,9 mm/ - naturalnie ważne są koszty. Szukam rozwiązania. Może są jakieś listwy? Szpara między oknem a parapetem zew. wynosi od 1 - 4 mm. Niektóre parapety są zrobione z dwóch kawałków /w tamtych latach trudno było kupić materiał/ i dlatego czasem jest koło 4 mm.
 3. "co do producenta, zalecającego układanie siatki ukosem - też bym tak zalecił - pomyśl, że na tak wykonanym ociepleniu potrzeba ok. 20 procent siatki, ze względu na odpady, i jakie to daje ilości dodatkowo sprzedanego produktu na 100 czy 1000 budynków " Tu tkwi sedno problemu, też tak myślę. Producent namieszał i zmusił mnie do szukania pomocy, myślenia. Producent siatki, którą zamierzam kupić liczy wyłącznie na niewłaściwe skojarzenia z diagonalnym zbrojeniem /ukośnie w stosunku do całej płaszczyzny/. Prawda pokrywająca się z w/w badaniami: diagonalne - nici osnowy równolegle do kierunku naprężeń. Optycznie to to samo. Czyli otwory okienno-drzwiowe to inne zagadnienie. Włókna PP - zapisałem, wykonam. Bardzo dziękuję obu Panom za pomoc i przepraszam za nadmierną wnikliwość.
 4. Proponuję dobrze przeczytać moje posty
 5. "przeczytałem uważnie, znam takie badania, ale odnoszą się one tylko wytrzymałości tej warstwy zbrojnej " i o to właśnie chodzi. Jeśli możesz to podaj linki. Podłoże nie jest istotne. Osnowa i wątek siatki - wytrzymałość na zrywanie względem kierunku obciążenia, czyli w rezultacie dochodzimy do optymalnego wklejenia siatki. Jak zauważyłeś z podanych badań wynika, że w przypadku obciążenia warstwy zbrojącej wzdłuż osnowy są znikome spękania. Natomiast przy obciążaniu wzdłuż wątku wygląda to dużo gorzej. Natomiast producent siatki pokazuje w karcie produktu tylko jedną wartość 1750 N/50 mm dla osnowy i wątku. Styropianu nie bierzemy pod uwagę w tym temacie, zresztą jestem na niego mocno "uczulony". Z reguły jest tak, że ludzie biernie chwytają to co "myśl inżynieryjna" podaje, a rzeczywistość jest niestety różna. Masa błędów na przestrzeni ostatnich lat /pękające ściany osłonowe, głębokość i jakość fundamentów, styropian, pustaki żużlowe, eternit, drogie i niefunkcjonalne dachy wielospadowe itd./ zmusza inwestora do myślenia i nie są to rozważania akademickie a czysty real. Nie chcesz zapłacić "frycowego" - przygotuj się do budowy, remontu. Podwójne zbrojenie jest dość powszechnie stosowane /poziom,pion/, szczególnie na pierwszej kondygnacji. W moim przypadku, producent siatki sugeruje ukośne ułożenie siatki /pierwsza siatka/. Jak w takim przypadku można przejść obojętnie?
 6. Podłoże w pytaniu nie jest istotne, moje wątpliwości dotyczą wytrzymałości siatki zbrojącej a kąt wklejenia. Wprawdzie siatki są różne, ale fizyka jest jedna. Dokładnie chodzi o to: Usilnie szukam wiarygodnej informacji dotyczącej wytrzymałości siatki zbrojącej w zależności od kierunku jej wklejenia. Prace elewacyjne zaczynają się we wrześniu, a ja mam do tej pory dwie sprzeczne ze sobą opinie. 1. Siatka wklejona pod kątem 45 st. wytrzymuje dużo więcej /wg producenta siatki/. 2. Nici osnowy równolegle do kierunku naprężeń czyli prostopadle do pęknięć -optymalne rozwiązanie. badania Chodzi o wklejenie pasków siatki 165 g na spękaniach ściany osłonowej /tynk cem.-wap./. Następnie przyjdzie podwójna siatka 165 g na całości /pierwsza w poziomie, druga w pionie, wszystko kleju zbrojonym. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
 7. Zamierzam położyć podwójnie siatkę 165 g. Ponoć, aby uzyskać większą wytrzymałość zbrojenia pierwszą siatkę kładzie się skośnie /45 stopni względem drugiej/, drugą pionowo. Czy to prawda? O ile wzrasta wytrzymałość zbrojenia?