Skocz do zawartości

bober16060

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez bober16060

  1. ten drugi ma dwie łazienki to delikatnie większy koszt, znowu jesli w domu mieszka więcej niz trzy oosby to druga łazienka jest potrezbna, natomiast zaden mi sie nie podoba,ale faktycznie o gustach sie nie dyskutuje
  2. Gorąco polecam kolory ziemi, bo są uniwersalne, przyjemne i każdy dodatek do tego pasuje. kolory ziemi to na pewno nie same beże. Polecam
  3. A ja jestem zwierzęciem saunowym, po saunie na zewnątrz dla ochłody 30 stopni mrozu, sauna oczywiście sucha
  4. Nie widzę związku. "Co poeta miał na myśli?"
  5. Tylko wtedy gdy ta funkcja rzeczywiście nie będzie fikcyjna, trzy pobyty na budowie - wytyczenie, stropy, więźba. Niestety gdy firma wykonawcza będzie źle wybrana to nawet przy świetnym kierowniku będzie gehenna.
  6. Witam, Wybór odpowiedniego wykonawcy spędza sen z powiek. Co można sprawdzić żeby, mówiąc kolokwialnie, się nie władować. Zawsze trzeba dotrzeć do ludzi, którym ta firma budowała - najlepiej kilku inwestorów. Idealnie by było, gdyby to były osoby znajome. Dobrze by było, gdyby były to inwestycje świeże. Jeśli sprawdzimy tylko stare inwestycje ryzykujemy, że firma zmieniła styl wykonawstwa (z różnych przyczyn: zmiana właściciela lub polityki, kłopoty finansowe, utrata wykwalifikowanej kadry). Warto też sprawdzić starsze inwestycje wtedy dowiemy się o sposobie rozwiązywania reklamacji i jakości prac budowlanych. Jeżeli firma zmieniała często nazwy nawet minimalnie (np. "nazwa firmy" działalność, "nazwa firmy" s.c., "nazwa firmy" sp. z o.o.,"nazwa firmy" pl/sw/bis/prim itp.) lub formę prawną, wspólników, miejsce prowadzenia działalności jest to też sygnał ostrzegawczy. Warto w końcu wyszukać w internecie np. ""nazwa firmy" opinie". A na koniec warto zaufać swojemu instynktowi, jeżeli mimo twardych faktów coś nami mówi w trzewiach, że to kanał, to darujmy sobie pracę z tą firmą. Może macie jeszcze jakieś inne pomysły na zweryfikowanie firmy?
  7. Witam, Planuję zmienić przeznaczenie części budynku przeznaczonego do prowadzenia działalności na mieszkalny. Nie ma tu miejscowego planu zagospodarowania. Panie w gminie powiedziały, że muszę wystąpić o wydanie warunków zabudowy. Nadmieniam, że nowe przeznaczenie nie wymaga żadnych prac budowlanych ani przeróbek zarówno wew. i zew. Tak się składa, że budynek (wybudowany 5 lat temu zgodnie z pozwoleniem na budowę, wydanym na podstawie warunków zabudowy, z pozwoleniem na użytkowanie) posiada wszystko czego wymaga budynek mieszkalny. W związku z tym czy na pewno konieczne jest uzyskanie warunków zabudowy wybudowanego i odebranego już budynku? Czy nie można po prostu zgłosić zmiany przeznaczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...