Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Maciej Stanisławski

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Maciej Stanisławski

 • Ranga
  Początkujący
 1. Temat rzeka Niestety fora są spaczone jeżeli chodzi o materiał na ściany. Każdy poleca swoje i się wykłuca, jak by miał z tego jakiś zysk. Oba materiały są spoko. JA budowałem z porothermu, więc mogę go polecić. Nie powiem jednak, że beton jest jakiś gorszy. Twój projekt nie jest skomplikowany, ma jedno piętro i małą powierzchnie, więc dla ciebie wyznacznikiem może być cena. Jeżeli chodzi o ceramikę, to na pewno wolał bym porotherm, niż max. Szczególnie warto sięzainteresować systemem dryfix. Jeżeli jednak beton w twoim regionie wychodzi taniej, to ja bym się nie zastanawiał.
 2. Maciej Stanisławski

  Ściany jednowarstwowe czy docieplane?

  Też tak sądze. Po tojest materiał dedykowany do ściany 1w, żeby jej nie docieplać. Spełnia normy i jak ktoś lubi to jest ok. Nieważne, czy będzie to beton, czy ceramika. Jeżeli ktoś chce sobie położyć wszechobecny styropian, to mija się z celem stosowanie materiału na ścianę 1w. Ja lubię ceramikę i nie wyobrażam sobie okładanie porothermu t warstwą styro.
 3. Maciej Stanisławski

  Stan surowy otwarty

  Do szybkiego wybudowania wspomniany wyżej porotherm dryfix nadaje się idealnie i to niezależnie od pory roku. widziałem już niejedną budowę, która wystartowała w listopadzie, a w grudniu już dom stał, surowy zamknięty. Jeżeli już budowa zostaje "porzucona" na okres zimowy, to moim zdaniem mur z pustaków ceramicznych lepiej przetrwa zimę, niż z innych technologii. huncwot wszystko w temacie wyjaśnił.
 4. Maciej Stanisławski

  Ciężar materiału a akustyka - POROTHERM 25 i 44.

  Z załączonej tabelki, jak dla mnie, to Porotherm 44 ma lepszą akustykę i lepszą mieć ją musi. Grubszy i cięższy pustak zawsze będzie lepiej tłumił dźwięki. Pustaki Porotherm akustykę mają w porządku. Te z serii dryfix są odrobinę lepsze. Najlepszą ma seria aku.
 5. Gruby mur jest w porządku. Jeżeli masz w projekcie grube ściany, to niewiele już z tym zrobisz. Co do dryfix, to daje on realną oszczędność mimo, że sam pustak jest droższy. Jest również coraz bardziej popularny w naszym kraju i dobrze.
 6. Vip42 ma sporo racji. W różnych rejonach polski materiały budowlane są w różnych cenach. W wielu miejscach tańsza jest ceramika, Porotherm albo wspomniany MAX. Piszesz, że planujesz warstwę dociepleniową, więc dysputa o parametrach przenikania ciepła jest bezsensowna, bo różnice są niewielkie. A cena zawsze jest warta poddaniu dyskusji. Co do ekipy, to przyzwoity murarz wymuruje porządne ściany zarówno z ceramiki, jak i betonu. Reasumując, polecam zliczyć koszty i wybrać tańszą opcje, a nadwyżkę zainwestować na przykład w lepszy dach.
×