Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Maciej Stanisławski

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Maciej Stanisławski

 • Ranga
  Początkujący
 1. Temat rzeka Niestety fora są spaczone jeżeli chodzi o materiał na ściany. Każdy poleca swoje i się wykłuca, jak by miał z tego jakiś zysk. Oba materiały są spoko. JA budowałem z porothermu, więc mogę go polecić. Nie powiem jednak, że beton jest jakiś gorszy. Twój projekt nie jest skomplikowany, ma jedno piętro i małą powierzchnie, więc dla ciebie wyznacznikiem może być cena. Jeżeli chodzi o ceramikę, to na pewno wolał bym porotherm, niż max. Szczególnie warto sięzainteresować systemem dryfix. Jeżeli jednak beton w twoim regionie wychodzi taniej, to ja bym się nie zastanawiał.
 2. Też tak sądze. Po tojest materiał dedykowany do ściany 1w, żeby jej nie docieplać. Spełnia normy i jak ktoś lubi to jest ok. Nieważne, czy będzie to beton, czy ceramika. Jeżeli ktoś chce sobie położyć wszechobecny styropian, to mija się z celem stosowanie materiału na ścianę 1w. Ja lubię ceramikę i nie wyobrażam sobie okładanie porothermu t warstwą styro.
 3. Do szybkiego wybudowania wspomniany wyżej porotherm dryfix nadaje się idealnie i to niezależnie od pory roku. widziałem już niejedną budowę, która wystartowała w listopadzie, a w grudniu już dom stał, surowy zamknięty. Jeżeli już budowa zostaje "porzucona" na okres zimowy, to moim zdaniem mur z pustaków ceramicznych lepiej przetrwa zimę, niż z innych technologii. huncwot wszystko w temacie wyjaśnił.
 4. Z załączonej tabelki, jak dla mnie, to Porotherm 44 ma lepszą akustykę i lepszą mieć ją musi. Grubszy i cięższy pustak zawsze będzie lepiej tłumił dźwięki. Pustaki Porotherm akustykę mają w porządku. Te z serii dryfix są odrobinę lepsze. Najlepszą ma seria aku.
 5. Gruby mur jest w porządku. Jeżeli masz w projekcie grube ściany, to niewiele już z tym zrobisz. Co do dryfix, to daje on realną oszczędność mimo, że sam pustak jest droższy. Jest również coraz bardziej popularny w naszym kraju i dobrze.
 6. Vip42 ma sporo racji. W różnych rejonach polski materiały budowlane są w różnych cenach. W wielu miejscach tańsza jest ceramika, Porotherm albo wspomniany MAX. Piszesz, że planujesz warstwę dociepleniową, więc dysputa o parametrach przenikania ciepła jest bezsensowna, bo różnice są niewielkie. A cena zawsze jest warta poddaniu dyskusji. Co do ekipy, to przyzwoity murarz wymuruje porządne ściany zarówno z ceramiki, jak i betonu. Reasumując, polecam zliczyć koszty i wybrać tańszą opcje, a nadwyżkę zainwestować na przykład w lepszy dach.
×
×
 • Utwórz nowe...