Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

themichals

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O themichals

 • Ranga
  Początkujący
 1. Porotherm AKU mają wartość ponad 50 dB, także faktycznie porotherm 44 ma najgorszą izolacyjność akustyczną. Potwierdził to także "doradca techniczny" Porothermu (mówię o gamie porothermu 25-44 cm)
 2. Tak też się Kolego stało. Projektant powiedział, żebym sobie darował internetowych budowlańców, którzy budowę widzieli na youtubie. I tak też zrobię
 3. Yyy co Kolego? Architekt, który dłużej projektuje niż ty żyjesz i który zaprojektował więcej domów niż potrafiłbyś zliczyć potwierdził, że nie widzi żadnego problemu z postawieniem bloczka 38 i na to porothermu 30 z osiami przestawionymi o centymetr w te czy we wte. To tylko na budujemydom.pl i znanym forum na litere M wszyscy mają ławy, ściany i osie wymierzone z dokładnością tokarek CNC wartych tyle co dom wielorodzinny. PS Kierownik budowy, przeliczył obciążenia i również nie widzi problemu.
 4. Witam Powszechni mówi się, że im materiał cięższy tym lepiej tłumi dźwięki. Jak to się ma do porothermu 25 i 44? Dlaczego jest odwrotnie, i to dość znacznie odwrotnie?
 5. Ok, wszystko się zgadza, ale pomijając koszty i wszystko inne... Czy taki rozkład jest dopuszczalny a może to norma?
 6. Witam;) Obecnie na działce znajduje się taka ława fundamentowa: W projekcie znajduje się taki projekt ławy wraz z bloczkiem: Jak widać, na ławie znajduje się bloczek fundamentowy 25 cm, a na nim porotherm 25 cm. I teraz pytanie. Zostawiając na boku wszystkie teorie typu: buduj z 25 cm, daj więcej ocieplenia ITP. ITD. .... czy mogę zastosować takie rozwiązanie: Umyśliłem sobie ścianę 30 cm, lecz nie chcę, by wisiała ona na bloczku 25 cm, stąd też pomysł kładzenia bloczka na 38cm. Czy taki układ może zostać zastosowany? Albo inaczej pytając, czy może wystąpić nierównomierny rozkład materiału
×
×
 • Utwórz nowe...