Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

arturs

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O arturs

 • Ranga
  Początkujący
 1. arturs

  Dziennik PeZeta

  jak? z mieszaniem strug czy jakoś inaczej?
 2. arturs

  Dziennik PeZeta

  U mnie projektant wyliczył podobnie - chyba 56 kWh/(m2*rok) o ile pamiętam przy podobnych parametrach edit.. dopisana wartośc bo gdzieś znikło
 3. arturs

  Dziennik PeZeta

  nie potrafię, piszę co widziałem na termometrze zaokiennym, za rolete dałem jakies 6 stów bo ręcznie opuszczana, balkon dwudrzwiowy ze starych plastkików i przy -20 na zewnątrz przy podniesionej rolecie na tym samym termometrze było -13, tyle wiem..
 4. arturs

  Dziennik PeZeta

  no ja sie waham, założyłem w mieszkaniu zewnętrzną i w zimę przy gównianym balkonie dwuskrzydłowym przez który wieje róznica przy -20 stopniach jest 7 stopni przy otwartej i zamknietej..
 5. arturs

  Dziennik PeZeta

  a co z roletami zewmętrznymi? rozważałeś je?
 6. arturs

  Dziennik PeZeta

  hmmm.. to jak masz na okrągło te 5000kWh na rok czyli 2500 zł licząc w cenach prądu to co miesiąc odkładasz 2stówy i masz na opłaty.. i nie robisz za palacza.., ewentualnie kominkiem dopędzasz temp. w domu lub dogrzewasz bufor.. hmmm.. coś w tym jest ;) btw. której wersji ozc uzywasz?
 7. arturs

  Dziennik PeZeta

  ale skoro rocznie Qh masz jakieś to mozesz tak wprost przyjąć że tyle kWh pójdzie na ogrzewanie? czyli jak masz te 4771 kWh na rok to tyle - oczywiście życie zwaryfikuje, ale teoretyczne - tyle pójdzie? wyczytałe w necie odnośnie charakterystyki energetycznej, że: Wskaznik EK wyraza roczne zapotrzebowanie na energie koncowa, czyli energie potrzebna do zakupienia (w róznych postaciach) w celu zaspokojenia potrzeb uzytkowych. Pozwala na szacunkowe okreslenie poziomu kosztów potrzebnych do poniesienia w celu zapewnienia poprawnego standardu uzytkowania. czyli jeśli masz 40 kWh na rok na m2 to teoretycznie przy 125m2 powinieneś zużyć 5000kWh rocznie? czyli zakładając prąd po 50 groszy 2500zł, dobrze myślę?
 8. arturs

  Dziennik PeZeta

  masz wieksze zapotrzebowanie na ciepło przy WM z reku? i z czego wnioskujesz że na godzinę 4133 będzie ciągnąć? w sumie to chyba rocznie trzeba liczyć bo tak to raczej ciężko.. nie wiem czy raczej z tego rocznego nie trzeba by wyjśc.. właśnie.. które parametry w charakterystyce trzeba brać do obliczeń? Qh? Qk,hKWH/rok, EK?
 9. arturs

  Dziennik PeZeta

  rozaważam tę opcje u siebie.. dom mam na płycie fundamentowej, bez żadnego komina, od razu założylem że będzie went. mechaniczna, gazu nie ma i prędko nie będzie, kominek nam niepotrzebny, górnikiem nie jestem zeby w węglu się grzebać więc zostaje prąd.. w płycie mam już rury do podłogówki wrzucone (na wszelki wypadek), i waham się pomiędzy kablami a buforem z elektrycznym kociołkiem.. stawiasz ze 200-300l zbiornik przyzwoicie zaizolowany, do tego kocioł elektryczny jakieś 12-15KW, grzejesz w buforze wodę w taniej taryfie na maxa ile tam wejdzie.. masz najczęściej tańszy prąd 22-6 rano i 14-16 (lub 15-17).. a jak nagrzejesz to pchasz to w podłogówkę oczywiście mieszając do wymaganej temperatury (jakieś 35*), z tego co wyczytałem to na takim buforze spokojnie podłogówkę napędzisz.. koszty - jakieś jak będzie 40kWh dziennie czyli po 0.3 pln za kWh to 12 zł za dzień.. za miesiąc trzy i pół stówy... wiadomo że zależy to od ocieplenia itp. ile ci z OZC kWh rocznie wychodzi zapotrzebowanie na ogrzewanie bo chyba liczyłeś? u mnie około 8000 kWh szacunkowo powinno być, niech będzie 10000 to razy 0.3 pln daje 3000 pln rocznie.. zero pieców, szufli, drewna, tylko wtyczka i zegar sterujący plus termostat.. tak z grubsza.. ewentualność druga to kable grzejne i wykorzystanie płyty fundamentowej jako bufora ciepła (z tego co kojarzę to pojemność cieplna 3m3 betonu jest porównywalna z pojemnością 1m3 wody) więc jak mam 30m3 betonu pod nogami rozłożonego w dodatku równomiernie i dosyć wolno oddającego ciepło, odciętego od gruntu po całości styrodurem i nieodciętego od posadzki to bardzo kusi mnie żeby to wykorzystać..
 10. arturs

  Dziennik PeZeta

  jaki masz kocioł? elektryczny i w 2giej taryfie lecisz?
 11. arturs

  Dziennik PeZeta

  też dzisiaj doczytałem po paru dniach do końca.. opisuj, opisuj.. ;)
×