Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

dboskar

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O dboskar

 • Ranga
  Początkujący
 1. dboskar

  Oświetlenie LED - czy warto?

  Liczyłem na rzetelną odpowiedź, ale jak widzę Szanowny Pan tylko pisze dla pisania. Wszelka dyskusja jak widać jest zbędna. Grzecznie pytam i zero odpowiedzi, od znawcy tematu chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć, zresztą mniejsza o to. Po tym całym bełkocie... Kurde "dzień macania biustu" to musi być niezwykłe wydarzenie, skoro trzeba halogeny zapalić. Ok, nie wnikam dlaczego, nie mój problem czy też rozrywka. Nauczono mnie żeby odpowiadać na zadane pytania, a Pan z lekka się gubi, najpierw "prosi o odpowiedź", aby chwilę później napisać, że "nie czeka na odpowiedź". Zmienny niczym kobieta (to żart - zanim zaleje mnie pan ironiczną złością) 1. NIE, aczkolwiek można zastosować zamienniki. 2. NIE w przypadku tak krótkiego użytkowania. 3. NIE. 4. Przy takim użytkowaniu nie ma to większego wpływu, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że matkę ziemię trzeba szanować. 5. NIE, nikt przecież nie staje się ambasadorem produktu. Nie spotkałem się aby w Polsce tak ktoś robił, przynajmniej nie ludzie z którymi współpracuję. Jeśli chodzi o mnie i moje produkty to wolę odesłać klienta do konkurencji niż psuć sobie markę. 6. Jeśli kolega nie ma wiedzy na ten temat to warto. 7. Dizajner nie jest od oceniania. Rola dizajnera jest od projektowania, a tu wracamy do punktu 6, więc jeśli korzystać z doradcy, to powinien on też mieć wiedzę na temat zaprojektowania oświetlenia aby optymalnie je wykorzystać. Ocenę końcową zawsze wydaje klient, więc jak ktoś w coś inwestuje to powinien być w pełni do tego przekonany, a nie robić np. pod "publiczkę" Na komentarz nie czekam i o odpowiedź nie proszę (przynajmniej nie będę zmienny), zwłaszcza jeśli ktoś pisze na zasadzie "napiszę, bo napiszę". Z tematu jaki jest poruszany w tym miejscu pada pytanie "Oświetlenie LED - czy warto?" Z mojego doświadczenia, wymianie halogenów czy rezygnacji z energooszczędnych świetlówek odpowiedź brzmi warto. Mimo iż nie wszystko odbyło się na zasadzie "wykręcam i wkręcam", to mimo kosztów personalizacji pewnych miejsc w domu, praca i wydatki są warte efektu końcowego, a poniesione koszty zwracają się z każdym rachunkiem. Miło jest widzieć mniej Euro na rachunku w porównaniu z tym co było przy "starym" oświetleniu. Następne zapewne będą panele słoneczne... Jeśli ktoś jest na etapie budowy czy remontu powinien się zastanowić nad zastosowaniem tego typu technologii, co nie oznacza, że musi ją wykorzystać, jednak nie wiadomo czy jutro ktoś się w UE się nie obudzi i nie wyda jakieś dyrektywy jak w przypadku tradycyjnych żarówek. Życzę miłego dnia.
 2. dboskar

  Oświetlenie LED - czy warto?

  Poproszę o oświecenie: 1. Czy mimo wstępnego kosztu zakupu LED jest tańszy w użytkowaniu (w porównaniu z energooszczędną świetlówką) 2. Czy zużywa mniej energii (w porównaniu z energooszczędną świetlówką) 3. Czy działają dłużej (w porównaniu z energooszczędną świetlówką) 4. Czy są przyjazne środowisku naturalnemu? 5. Czy w ogólnym rozliczeniu lepiej postawić na LED? 6. Czy lepiej kupić firmowany produkt z gwarancją "znanego" producenta czy oszczędzić i kupić i pierwszego lepszego gościa z Allegro? 7. Czy montaż LED musi zawsze odbywać się przez eksperta? Dziękuję.
 3. dboskar

  Oświetlenie LED - czy warto?

  Wybacz Szanowny Panie, ale jestem za głupi aby rozumieć Twoje słowa.
 4. dboskar

  Oświetlenie LED - czy warto?

  Nie widzę aby było to wpis "sponsorowany". Szanowny Pan nie ma chyba pojęcia jak wyglądają wpisy sponsorowane, albo ma doświadczenie w tej kwestii. 80.000 godzin jest osiągalne i aby nie robić reklamy nie podam nazwy firmy, nie chciałbym być posądzony o to, że ktoś mi stawia obiadki. Jest firma, która opatentowała technologię pozwalającą wycisnąć 80.000 godzin z LED i kurcze dają na to gwarancję Nie wiem jak to robią i przyznam, że mnie to nie interesuje. Jaki klient końcowy patrzę na gwarancje producenta. Szanowny pan zapewne jest ekspertem, zna technologię, wie wszystko o ledach, może je produkuje? Ja nie mam takiej wiedzy, dlatego to każdego wpisu, opinii podchodzę z dystansem. Traktuję to jako ciekawostkę. Ja na moje markowe ledy mam 5 lat gwarancji i póki co mi to wystarcza, działają.
 5. dboskar

  Oświetlenie LED - czy warto?

  Oświetlenie ledowe to trafna inwestycja w dzisiejszych czasach. Może i początkowo jest drogo, ale później koszty się zwrócą. Nawet pałac w Pradze został poddany ledowej rewolucji (Pałac w Pradze) Jeśli się odnieść do obecnie mocno promowanych przez UE świetlówek to jest kilka zasadniczych korzyści z oświetlenia LED. 1. Brak rtęci, która znajduje się w energooszczędnych świetlówkach, 2. Większa wydajność, 3. Dłuższa żywotność, 4. Mniejsze wydzielanie cieplne, 5. Większa gama kolorów 6. Niższe koszty eksploatowania. W porównaniu do tradycyjnej żarówki LED zużywają do 90% mniej energii elektrycznej. Dobrej jakości lampy LED świecą od do 80.000 godzin, jednak należy pamiętać, że LEDy w pewnym momencie swojego życia tracą swoją moc i zaczynają świecić coraz słabiej. Początkowo jest to niezauważalny efekt, ale w czasem da się to odczuć Ciekawy artykuł o LEDach w domu jest tutaj
 6. dboskar

  Co zamiast płytek w kuchni?

  Może szkło? Jest odporne na wszystko, można stworzyć dowolną kompozycję. Kilka propozycji. Mozaika VetroVivo, wykonana ręcznie, 100% Made in Italy.
 7. dboskar

  Wybór płytek ceramicznych

  Nie wiem z jakim gresem szanowna Pani miała styczność, ale wypowiedź nie jest pokryta żadnymi faktami, chyba , że mówimy o jakimś tanim chińskim gresie pochodzącym ze znanych sieci budowlanych. Płytki gresowe nie dość, że są znacznie bardziej wytrzymałe ich mycie i czyszczenie jest banalnie proste. Do tego mają znacznie większe zastosowanie niż zwykła glazura.
×