Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

ootoja

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O ootoja

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ale fajnie wątek żyje Dziękuje wszystkim Dziś złożyłem nowe wnioski - zgłoszenie prac niewymagających pozwolenia na budowę - budowa altany ogrodowej 17m2 i domku gosp. 25m2 i domku gosp. 20m2. Wszystko z drewna i na bloczkach betonowych jako nietrwale związane z gruntem. Przecież przyczepa kempingowa 20m2 też jest nietrwale związana z gruntem.... A chyba stać może....??? Zobaczymy co się będzie działo. Warunków zabudowy nie dostałem, ponieważ decyzja o warunkach zabudowy nie może zmieniać przeznaczenia gruntu, Grunt jest leśny bez prawa do zabudowy, więc nie dostaję warunków zabudowy. Ostatni plan zagospodarowania, który był (1981r) zabraniał wszystkiego oprócz wdychania świeżego powietrza. Wyłączyć lasu z produkcji leśnej też nie mogę bo nie mam planu zagospodarowania terenu, który by przewidywał, że działka może być zabudowana. I w koło Macieju. Gmina wyda warunki zabudowy jak lasy odleśnią, a lasy czekają na gminę aż pozwoli gmina budować to odleśnią.... Polskie prawo! Czy oni nie mogą iść na wódkę i podpisać zgody w jednym czasie??? a w studium uwarunkowania dla m. st. Warszawy napisane jest, że moja działka ma być przekwalifikowana na działkę do zabudowy jednorodzinnej. Tylko zapomnieli napisać kiedy... :( Gmina nie robi przekwalifikowania bo w okolicy ma iść Wschodnia Obwodnica Warszawy. Dopóki nie zostanie ustalony jej przebieg i nie zostanie prawomocnie zatwierdzona to nic się nie zmieni. Ekolodzy ciągle coś znajdują - a to ślimaka, a to rybkę, a to kwiatek... W sumie prawo jest dziurawe, bo nie powinienem również otrzymać zgody na ogrodzenie działki. Przecież zgodnie z twardogłowym urzędniczym rozumowaniem i literalnym czytaniem ustaw też powinienem wyłączyć las z produkcji na szerokość ogrodzenia. Dzwoniłem do lasów - i zapytałem się czy mogę wybudować mały domek gospodarczy jeżeli gmina dała mi "cichą zgodę" i nie wniosła protestów. Pani z lasów powiedziała, że tak. Że jak mam cichą zgodę to mam i już. zobaczymy teraz. napiszę do Was czy dali mi odmowę czy dali mi zgodę. pzdr.
 2. Bardzo dziękuję, Wam za wszystkie podpowiedzi. Działka jest leśna LsIV. Czytałem dużo innych artykułów w wypowiedzi i jadę jutro złożyć jeszcze raz wniosek. Tym razem napiszę, że budynek będzie stał na bloczkach betonowych i nie będzie trwale związany z gruntem (tak zrobiłem rok temu, a teraz zapomniałem to dopisać). Zobaczymy co tym razem gmina zrobi. Zgodnie z obecnym prawem budowlanym przez budynek – należy rozumieć taki obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach; Więc jak nie ma fundamentów to nie ma budynku.... napiszę za miesiąc co wyszło... pzdr
 3. Witam, chciałem zadać pytanie. Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją. jakiś czas temu zostałem właścicielem działki leśnej (ponad 5000m2). Na tej działce nie ma obowiązującego planu zagospodarowania terenu, a ostatni, który był - z 1980r. - zabraniał budowy czegokolwiek. W zeszłym roku złożyłem dwa wnioski o budynki gospodarcze - 15m2 blaszak oraz 25m2 (drewniany) z (mini)poddaszem i tarasem naziemnym 12,5m2 oraz ogrodzenie działki. Do wniosku wpisałem, że budynki gospodarcze będą stały na płytach chodnikowych (brak fundamentów). W ciągu 30 dni nie otrzymałem sprzeciwu. Wybudowałem ogrodzenie oraz blaszak. Teraz chcę budować domek drewniany. Ale.... ale wystąpiłem teraz z prośbą o drugi taki sam drewniany budynek gospodarczy. I otrzymałem list od gminy, że muszę wyłączyć las z produkcji leśnej. Nie jestem w stanie tego zrobić, bo żeby wyłączyć las z produkcji muszę mieć plan zagospodarowania lub warunki zabudowy. Warunków zabudowy nie dostanę, a planu zagospodarowania nie ma. Pytanie - czy rok temu gmina nie dopatrzyła się i dając mi "cichą zgodę" popełniła błąd, czy teraz odmawiając robią to bezprawnie? pzdr.
×