Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Sławek....

Uczestnik
 • Posty

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Sławek....

 • Ranga
  Początkujący
 1. w porównaniu do 200 mb do pompy 8 kW to tak poza tym skoro piszesz, że przyjmujecie 36-40 W/mb to właśnie wychodzi, że 240 jest za mało no ale jak rozumiem Ty piszesz to co w danym kontekscie jest korzystniejsze dla Twoich interesów...
 2. jak nie ma stropu to może i tak, chociaż u mnie praktycznie każdy bierze po ok 100 za mb robocizny fundamentu więc sam fundament wynosi prawie tyle co te 13,5 tys ;) chociaż jak wszędzie zaraz okaże się, że te 13,5 to tylko prace murarskie bez kanalizy stanu 0, izolacji fundamentu, zasypania, chudziaka itp a po doliczeniu tych etapów wyjdzie tyle ile powinno ;)
 3. chyba raczej ta oszczędność bierze się z niższej temp zasilania niż przy ogrzewaniu np grzejnikowym a nie z obniżenia temp w pomieszczeniach poza tym z tą ciepłą podłogą to bym nie przesadzał bo zbyt ciepła to ona być nie powinna i wręcz nie może być, na pewno przy podłogówce jest zdecydowanie najlepszy rozkład temperatur w pomieszczeniach chociaż niewiele ma on wspólnego z "przekazywaniem ciepła do stóp" no ale każdy marketing jest dobry, byleby był skuteczny...
 4. a dlaczego byłaby lepszym rozwiązaniem? bo handlujesz pompami ciepła czy może masz jakieś merytoryczne wytłumaczenie?
 5. nie mało? Ty to mówisz poważnie? to ilu ludzi i w ile czasu jest w stanie wybudować dom od fundamentu, ściany nośne, działowe, strop, ściany piętra, podciągi, belki, nadproża... przyjmij do kalkulacji niezbędne koszty czyli podatki, zusy, koszty paliwa, amortyzacja sprzętu, koszty drobnych narzędzi, przecież przy cenie 13,5 tys firma wykonawcza musi dołożyć z własnej kieszeni żeby to zrobić... chyba że robi to "pan Franek" ze szwagrem, na czarno itd, ale chyba nie tędy droga...
 6. to jest żart? jak można wybudować dom za 13,5 tys? to ile ci murarze zarabiają na mies? 1000 zł?
 7. kolego może weź sobie zapisz co w którym wątku wypisujesz bo zaczynasz się już wyraźnie gubić... tutaj piszesz to co widać a w równoległym wątku podajesz dobór długości odwiertów po prostu niedowymiarowany do pompy to w końcu jak dobiera kolektory ta Twoja firma?
 8. hehe, a jeżeli tak to zmienia radykalnie postać rzeczy... po prostu dobry człowiek z niego jest...
 9. czy na tym forum takie natrętne reklamowanie własnych firm jest dozwolone?
 10. tak, tak, Pan to dopiero ma przewagę... proszę o odpowiedź jak to jest z tym OZC? i proszę mi wytłumaczyć dlaczego odwierty przy pompie 8 kW przewymiarowuje Pan o 25-40% przy 10 kW 10-23% a przy 12 kW 0-13 % (zakładam to samo co Pan czyli odzysk 40-45 W/mb odwiertu) a co będzie przy pompie 17 kW? zrobi Pan odwierty niedowymiarowane o 40%? z czego wynika ta prawidłowość bo nie mogę pojąć? ma Pan na to jakiś wzór?
 11. czyli im większa pompa tym mniejsze przewymiarowanie wracając do OZC, czyli jak rozumiem w przypadku wstępnej akceptacji otrzymam OZC a jak mimo to nie podpiszę umowy to mam OZC za darmo?
 12. zaraz, zaraz, coś mi tu nie pasuje: na dodatkowe 2 kW mocy pompy przypada 25 mb odwiertu? czyli dla pompy 10 kW odwiertów ma być 125 mb? jak to ma działać?
 13. to nie są uszczypliwości - pytam ponieważ mnie to interesuje... czyli jak rozumiem otrzymałbym od Was ofertę, w której cena opcji różniłaby się o kilkadziesiąt tys bez wiedzy która opcja jest właściwa? to jak ja mam dokonać wyboru i podpisać umowę? w ciemno licząc na to, że może wypadnie na najtańszą ofertę? a jeżeli okaże się, że jedyna słuszna jest ta najdroższa a mnie na nią nie będzie stać? mam zapłacić za OZC?
 14. aha, czyli najpierw robicie wycenę, a więc w domyśle proponujecie konkretne urządzenie, a potem jak klient się zdecyduje to robicie OZC żeby dobrać urządzenie? ;) ciekawe, ciekawe... magia marketingu albo magiczny marketing ;)
 15. a Pan jak rozumiem liczy szczegółowo OZC zanim dokona Pan doboru urządzenia? jeżeli tak to ile kosztuje u Pana zrobienie oferty?
×
×
 • Utwórz nowe...