Skocz do zawartości

Kaziks

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kaziks

  1. Rozwiązanie dla bardzooo skrupulatnych BARDZO DOBRE PODSUMOWANIE. ZGADZAM SIĘ
  2. Zdecydowanie elektryczne... Wodę na herbatę/kawę gotujemy w czajniku elektrycznym (to nie musi być akurat za bardzo opłacalne szczególnie jak się nie ma dobrych nawyków w postaci nastawiania ilości wody takiej jakie się akurat potrzebuje. No i zalewania kubka od razu po pierwszym zagotowaniu wody, a nie ciągłym jej "dogrzewaniu") Jeśli się nabierze te nawyki to nie musi być drogo. Wracając do płyty grzejnej...przy gotowaniu obiadów elektryczne pola są u nas najczęściej używane. Szkoda że deweloper dał nam wybór bo teraz mamy za mało pół elektrycznych ;)
  3. U nas dylemat był (bo deweloper zaopatrzył nas również w instalację gazową zdecydowaliśmy się na płytę gazowo-elektryczną (dwa palniki gazowe i dwa pola grzewcze elektryczne) i wiecie które są najczęściej używane ;) ?
  4. Kredyt hipoteczny to najtańsza forma pozyskania pieniądza na rynku. Nawet jeśli ma się gotówkę to i tak (według mnie) nie warto kupować mieszkania za nią, a za ciągnąć na ten cel kredyt. Dlaczego? Bo kredyt hipoteczny jest oprocentowany jakieś 5-6% a lokatę w baku można bez problemu na 4%, a jak się dobrze poszuka to i lepiej oprocentowaną. W efekcie, spłacamy kredyt i cały czas zachowujemy naszą gotówkę. Na koniec okresu kredytowania, na pewno wyjdzie że więcej oddaliśmy do banku w odsetkach, niż mamy z lokaty....ale... mamy wtedy już dom czy mieszkanie na własność i lokatę ;)
  5. To standardowe pytanie które dotyczy wielu z nas. Dom czy Mieszkanie? Widziałem jedną prezentację na taki temat, w którym autorka przedstawiała zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Dom- szczególnie dla tych którzy cenią sobie ciszę i spokój. Ale również mają czas na korzystanie z tej ciszy i spokoju. Mieszkanie dla tych którzy przed wszystkim traktują swoje M jako sypialnie bo są ciągle zabiegani z pracą. Były jeszcze informację o kosztach, w przypadku mieszkań i wspólnoty rozkładają się one na większą ilość mieszkańców - co za tym idzie muszą być niższe. Dom to niezależność - również w przypadku płacenia wszystkich rachunków ;)
×
×
  • Utwórz nowe...