Skocz do zawartości

17remi58

Uczestnik
  • Posty

    256
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    8

Posty napisane przez 17remi58

  1. Cytat

    17remi58,
    Bądź tak miły i podaj nazwę tego szuwaksu.
    Czy on ma kartę techniczną?
    Jakiej maksymalnej wielkości nieszczelności można nim "łatać"?
    Skąd wiesz, jakiej wielkości nieszczelności są w dyskutowanej tutaj sytuacji?
    Dasz gwarancję, żę problem nie wróci?
    Co z rotametrami, odpowietrznikami - czy szuwaks też je zaklajstruje, czy jest na tyle inteligentny, że rozróżnia dziurę w rurze od szczeliny czy wskaźnika?


    Nazwa tego jak go nazwałeś szuwaksa to Repa-Tech.
  2. Cytat

    Czyli idąc za ciosem, nie jest to zmartwienie użytkownika (inwestora) tylko specjalistycznego serwisu producenta (lub przez niego wskazanego), bo warunkiem gwarancyjnym jest właśnie taki wymóg.

    Ten kocioł jest wadliwie zainstalowany - wszelkie sprawy związane z jego nieprawidłowym działaniem ponosi instalator tegoż + pokrycie wszelkich kosztów.


    Tak więc jedyną słuszną radą dla tego przypadku jest - złóż reklamację


    Oczywiście masz rację po pierwsze to instalator montuje ale żeby mieć gwarancję tzw. pierwszego uruchomienia dokonuje AUTORYZOWANY SERWIS który ma swoje zadania i obowiązki i to on po sprawdzeniu poprawności wykonanego montażu powinien odmówić uruchomienia a jeśli to zrobił to spokojnie można dochodzić swoich praw. Na miejscu inwestora powiadomił bym Przedstawiciela Vissmana by zarówno instalatorowi jak i serwisantowi cofnąć autoryzację. No chyba że kocioł montował Wujek Antek a pierwszego uruchomienia nie było w co jednak wątpię.
  3. Cytat

    Ja się tylko dziwię z tego powodu, że winą obarczasz zupełnie niewinnego człowieka (profesję).
    To nie on wziął kasę za takie a nie inne rozwiązanie.
    Czyżby solidarność zawodowa ?



    Jak go o to p[oprosisz lub zlecisz.
    Ten wystawił opinię co do poprawności zaproponowanego przez instalatora rozwiązaniu.
    Była negatywna - chwała i flacha mu za to.


    Nie absolutnie żadna solidarność gdyż w pełnej rozciągłości zgadzam się z Tobą by za popełnione błędy ponosił odpowiedzialność zarówno prawną jak i materialną ten kto spieprzył sprawę. Nie wiem czy wiesz że aby wykonać instalację co gazową w mieszkaniu a takową ma założyciel tego postu to pierwszym dokumentem o który się ubiegasz jest opinia kominiarska / tak jest w Szczecinie / i bez tego dokumentu Gazownia nie wyda ci WT wykonania i podłączenia instalacji do sieci gazowej. No może gdzie indziej panują inne zwyczaje.
  4. Cytat

    icon_eek.gif Kominiarz ?
    Słowo kominiarz, nie oznacza, że akurat ta profesja buduje kominy.
    To Twój kolega instalator jest leniem i nieukiem.



    icon_eek.gif pokaż gdzie i kto napisał, że to kominiarz coś zaproponował za te kilka tys. zł.

    A do hellypton

    Idź do tego partacza "instalatora" i niech Ci za własną kasę poprawi tak aby kocioł działał prawidłowo - prawo (przepisy) są po Twojej stronie.
    Puść tego "fachowca" w skarpetkach (i tylko jeśli są dziurawe) co będzie wyjątkowo łatwe jeśli ten pseudo instalator, był równocześnie sprzedawcą kotła.

    Ps. Kominiarzowi wisisz flachę - serio, dzięki niemu masz problem teraz a nie po kilku latach.


    Przede wszystkim Kominiarz wystawia opinię odnośnie możliwych rozwiązań. Zgadzam się z Tobą że kominów nie buduje jednak zdziwił byś się poziomem wiedzy kominiarzy o kotłach, przepisach i możliwych rozwiązaniach.
  5. Cytat

    No tak, zdaję sobie z tego sprawę, ale nie bardzo widzę inne rozwiązanie. Pobieranie powietrza z łazienki tak jak pisałem, raczej odpada, raz, że to małą łazienka, dwa, że byłoby tam strasznie zimno (uwzględniając wymagany wlot powietrza), trzeba także częściej wietrzyć. I tu się koło zamyka, bo kocioł będzie musiał więcej mocniej grzać, a więc ssać więcej powoetrza. Do tego to jednak dużo mniej bezpieczne.

    Nie napisałem też chyba sprawy naważniejszej - wielkości mieszkania - ok. 54 m2.

    "Wiesz to rozwiązanie które proponujesz nie do końca może być właściwe. Oczywiście kocioł dostanie powietrze tylko jak wspomniał przedmówca z Vissmana dla określonej długości przewodu spalinowego stosuje się odpowiednie przesłony tak aby zapewnić optymalną ilość powietrza do spalania. Przy Twoim rozwiązaniu w żaden sposób no może metodą prób i błędów za pomocą analizatora spalin nie da się dokładnie wyregulować parametrów spalania. W ostatecznym rozrachunku może to Cię uderzyć po kieszeni / zwiększone zużycie gazu /."
    Ile może być orientacyjnie "przepału" w związku z tym?

    Może można w przybliżeniu oszacować jakie ew. kryzy byłyby odpowiednie? Otwór byłby powiedzmy jakieś 6m ponad kotłem, plus 3 kolana czyli jakieś 7,5 - 8m. A może nie robić od razu "okienka" tylko nawiercić kilka otworów, tak, żeby "imitowały" kryzę?


    Wiesz nie jestem w stanie określić tego o czym piszesz . Tak jak już wspomniałem trzeba by za pomocą analizatora spalin metodą prób i błędów próbować dobierać przysłony tak by zapewnić te optymalne warunki. Pomijając przepały to niewłaściwe spalanie może odbić się na skróceniu żywotności Twego kotła. Niewątpliwie muszę się zgodzić z bajbagą że powinien to być problem instalatora by zapewnić poprawne działanie Twego kotła.
  6. Pisałem że Kominiarz leń również z tego powodu gdyż jeśli miał takie obawy mógł Tobie zaproponować zapuszczenie do istniejącego kanału wkładu typu ALUFOL jest to coś w postaci rękawa ze specjalnej foli zapuszczanej od góry komina a następnie od dołu za pomocą sprężonego powietrza powoduje się rozprężenie po całe długości przewodu kominowego. I w ten sposób miąłbyś zabezpieczone ścianki komina a co za tym idzie bez żadnych problemów kocioł mógłby pobierać powietrze do spalania z szachtu.
  7. Cytat

    Dziekuję za wyczerpującą odpowiedź. Nie mniej jednak zasysanie powietrza z pomieszczenia gdzie jest kocioł raczej nie wchodzi w grę (tak zostało zrobione testowo, żeby sprawdzić dlaczego kocioł gaśnie) ponieważ znajduje się w łazience (i to niedużej).


    Wiesz to rozwiązanie które proponujesz nie do końca może być właściwe. Oczywiście kocioł dostanie powietrze tylko jak wspomniał przedmówca z Vissmana dla określonej długości przewodu spalinowego stosuje się odpowiednie przesłony tak aby zapewnić optymalną ilość powietrza do spalania. Przy Twoim rozwiązaniu w żaden sposób no może metodą prób i błędów za pomocą analizatora spalin nie da się dokładnie wyregulować parametrów spalania. W ostatecznym rozrachunku może to Cię uderzyć po kieszeni / zwiększone zużycie gazu /.

    Cytat

    Po prostu kominiarz był (jest) fachowcem - szacun dla niego.


    No jeśli uważasz za FACHOWCA Człowieka który wbija Klienta w rozwiązanie za kilka tyś. zł które nie ma prawa poprawnie działać to widocznie sam jesteś takim fachowcem. Ale generalnie to chyba Tobie nie chodzi o meritum sprawy tylko by dokopać Komuś Kto ośmiela się mieć nieco inne zdanie niż tzw. aktyw forum.
  8. Cytat

    Dzięki za schematy i tabele. Widać wyraźnie, że kominowa rura koncentryczna jest niemal 2x za długa. Jeśli chodzi o Twoje pytanie dotyczące tego gdzie poprowadzona jest rura - w kanale kominowym. Początkowo firma wykonująca instalację zakładała, że zaciąg powietrza miał być własnie z szachtu, zatem tak jak zaproponowałeś - rura spalinowa 80 mm a ssanie powietrza z szachtu. Na takie rozwiązanie nie chciał się zgodzić kominiarz twierdząc, że kanał używany wczesniej przez piec węglowy będzie zbyt zanieczyszczony, a do tego, z uwagi na to, że jest to stary budynek będą się sypać różne "paprochy", co zniszczy szybko kocioł. W zasadzie ciężko się z tym nie zgodzić, ale błędem było to, że ani kominiarz ani instalator nie pomyśleli, że to za wysoko.
    Tak czy inaczej raczej jest to ciężkie do odwrócenia. Stąd mój pomysł jest taki - mam dostęp do kanału kominowego przez strych, gdzie możnaby w zewnętrznej rurze 125 zrobić "okienko" - byłoby to gdzieś tak na wysokości 6m, którym zasysane byłoby powietrze (strych nie jest szczelnie zamykany ani szczelny, ma dużo wlotów powietrza).


    Po prostu kominiarz leń i nic nie chciało mu się z tym fantem zrobić najprościej skasować klienta i powiedzieć nie da się. Miałem podobną sytuację Kominiarz zaproponował i wykonał czyszczenie komina za pomocą specjalnych łańcuchów. Kocioł u klienta pracuje już trzy sezony i jakoś nie ma z nim problemów.
  9. Cytat

    A co z automatycznymi odpowietrznikami i zaworami bezpieczeństwa.


    Nie rozumiem Was zachowujecie się tak jakbyście zatrzymali się w epoce kamienia łupanego ; młot , przecinak i pruć. Animus rozumiem że w Twojej instalacji odpowietrzniki i zawory bezpieczeństwa cały czas wyrzucają wodę z instalacji i chyba dlatego Twoje pytanie. Otóż po zadziałaniu środka / u mnie miało to miejsce po dwóch godzinach pracy kotła z zaaplikowanym środkiem ciśnienie się ustabilizowało i po dwóch sezonach grzewczych nie obserwuję żadnych spadków. Wody w zładzie było ok 300 l spadek ciśnienia w ciągu 6 godzin z 2,5 bara do 0./ instalację należy opróżnić przepłukać i napełnić na nowo.
  10. Cytat

    Rozumiem stosowania w małych obiegach , choćby wspomnianych chłodnicach samochodowych, ale w podłogówce (zresztą tu wchodzi w rachubę cała instalacja c.o.) jest trochę za duży obieg i za duży koszt i za duże ryzyko że się nie uda.
    I stosowanie takiego preparatu uważam za doraźne usunięcie usterki do czasu wymiany na nowe czy usunięcia usterki w sposób "tradycyjny" icon_biggrin.gif


    Fizyka , fizyka rozumiem mni więcej jak takie preparaty działają, ale jak to ma się do rury alupexa gdzie w środku jest powłoka z polietylenu jakiegoś specjalnego do którego nic się nie powinno przykleić. Więc choćby nawet to się w jakiś sposób zakleiło to to jest tylko na chwilę rozwiązanie problemu.


    Kolego tak jak technika tak samo i chemia cały czas się rozwija. Preparat którego ja dwukrotnie z pozytywnym skutkiem używałem nie działa na zasadzie zwiększonego napięcia powierzchniowego. Zasadą działania tych środków jest tworzenie w miejscu wycieku na POWIERZCHNI uszczelnienia będącego wynikiem KRYSTALIZACJI rozpuszczonego w wodzie instalacji uszczelniacza w zetknięciu z TLENEM. Ilość tlenu niezbędna do wywołania krystalizacji jest minimalna i wystarczająca zarówno w ścianach jak i podłodze i wylewkach. W praktyce powoduje to sytuację w której uszczelniacz sam wyszukuje miejsce wycieku. Ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie nawet jeśli tylko teoretyzuje a nie używał tego w praktyce.
  11. Cytat

    Za dobrze by było icon_biggrin.gif
    Do chłodnic samochodowych kiedyś był taki środek ale do podłogówki to marne szanse.


    I tu się Kolego mylisz gdyż są w sprzedaży środki do uszczelniania instalacji co wykonanych z różnych metali i tworzyw sztucznych i nawet specjalnie dedykowane do instalacji współpracujących z kotłami gazowymi. A jeszcze jedno potrafią zatrzymać wycieki dobowe do nawet 800l. Osobiście dwukrotnie stosowałem ten uszczelniacz z pozytywnym skutkiem . Klaudi2706 na priva wysłałem nazwę tego środka. Jeden litr tego środka kosztuje około 400 zł i wystarcza na jakieś 200l zładu.
  12. Cytat

    Witam,

    Mam następujący problem z kotłem Vitopend 100-W (2 funkcyjny) - podczas pobierania wody użytkowej kocioł gasł czego efektem była niska temperatura wody użytkowej, do tego niestabilna. Ogrzewanie działa poprawnie.

    Mam podłączony komin koncentryczny 80/125 o wysokości ok. 12m, kocioł jest połączony z kominem poprzez układ 3 kolanek (inaczej się nie dało). Zostało ustalone, że kocioł nie jest w stanie zassać odpowiedniej ilości powietrza i z tego powodu gaśnie przy dużym obciążeniu (grzanie wody użytkowej). Testowo zostało zrobione tak, że "odpieczętowany" został drugi wlot do pieca (nad piecem rura jest w postaci trójnika, tak, że rura może być z prawej lub lewej strony) i w tym momencie piec ssie powietrze z pomieszczenia. W tym układzie kocioł nie gaśnie. Oczywiście w takiej konfiguracji kocioł nie może pracować bo pobiera powietrze z pomieszczenia tak jak atmosferyczny. Jak można rozwiązać ten problem? Może jakiś dodatkowy wlot powietrza gdzieś w połowie wysokości rury koncentrycznej?


    Nie trzeba było tego nawet sprawdzać w ten sposób wystarczyło zajrzeć w instrukcję montażu tego kotła i dla przewodu koncentrycznego 80/125 maksymalna długość wynosi DZIEWIĘĆ metrów. U Ciebie jak piszesz 12 mb i jeszcze 3 kolanka które tą max długość pomniejszają. Jest to ewidentny błąd instalatora. Nic nie piszesz czy spalinowy przewód koncentryczny jest poprowadzony po ścianie budynku czy umieszczony w przewodzie kominowym , bo wtedy można by zaproponować jakieś wyjście z tej sytuacji.Wiedz że na potrzeby przygotowania cwu kocioł pracuje z nominalną max mocą dlatego też brakuje mu powietrza a co za tym idzie problemy które powyżej opisałeś. Rozwiązaniem może być rozdzielenie przewodów i pobieranie powietrza bezpośrednio zza ściany jednak wtedy tracisz nieco na sprawności kotła gdyż powietrze do spalania nie ma możliwości wstępnego podgrzania. Drugim nieco radykalniejszym sposobem pod warunkiem że przewód koncentryczny prowadzony jest murowanym kanałem kominowym o odpowiednim przekroju jest wyjęcie wkładu rozebraniu go wpuszczenie w komin tylko przewodu fi 80 natomiast od kotła do komina poprowadzenie odcinka koncentrycznego tak by była możliwość zassania powietrza bezpośrednio z komina. Za jakąś godzinę wkleję Tobie schematy poglądowe co prawda od innego producenta ale żebyś miał pogląd.
  13. Cytat

    Ze względów bezpieczeństwa nie wolno podpinać do jednego komina dwóch pieców. Spokojnie możesz podpiąć się do drugiego komina .


    Niewątpliwie masz rację odnośnie wpięcia KOMINKA z płaszczem wodnym do osobnego przewodu kominowego. Jednak Ja tak stanowczo bym nie radził gdyż obydwaj nie wiemy czy akurat ten drugi jak to nazwała autorka postu komin nie jest przewodem wentylacyjnym. W karcie technicznej wymienionego wkładu średnica czopucha wynosi 200 mm tak więc wymiary kanału murowanego muszą wynosić minimum 14x27 cm. Dlatego też radziłbym najpierw wezwać kominiarza aby ocenił czy istniejący kanał nadaje się do wpięcia wkładu. Radził bym również aby zapoznać się z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego ( Dz. U. 2002 Nr 75 , poz 690 par. 132 ) 1. kubatura pomieszczenia musi odpowiadać wskaźnikowi 4mszć/ kW nominalnej mocy cieplnej kominka 2. spełniających wymagania dotyczące wentylacji o których mowa w par.150 ust. 9 3. przewody kominowe spełniają warunki określone w par.140 ust 1i2 oraz par 145 ust. 1 4.w pomieszczeniu musi być możliwy dopływ powietrza do paleniska kominka w ilości co najmniej 10 mszć/h na 1kW nominalnej mocy cieplnej kominka dla kominków o obudowie zamkniętej.
  14. Cytat

    To jest coś nie tak ,bo wszędzie było robione (teraz może inaczej podłączają) że woda zimna po lewej a ciepła po prawej.
    Czyli wychodzi na to ,że chcąc mieć baterię termostatyczną trzeba robić odwrotne podłączenie wody?


    Strony podłączenia ciepłej i zimnej wody do baterii wyraźnie określone są w Ustawie " Prawo Budowlane " . Ciepła woda zawsze po LEWEJ stronie. Jeśli jak piszesz robione było inaczej tzn. niezgodnie z obowiązującymi przepisami. A tak na marginesie bardzo prosto wytłumaczył mi to instalator : dziecko zawsze / po warunkiem że nie jest mańkutem / sięga prawą ręką i ciepła woda jest po lewej stronie by w razie odkręcenia kurka nie poparzyło się gorącą wodą.
  15. Cytat

    bardzo dobrym sposobem jest kot, mój przynosi sztukę dziennie


    Nie do końca jest to prawdą. Kot samiec to leń . Ale jakbyś tak miał kotkę co ma małe i nie dasz jej za dużo jedzenia to zanim małe podrosną to żadnej nornicy nie uświadczysz. Mieszkałem kiedyś w komunalnym poniemieckim bliźniaku i jak zaczynały się mrozy to z ogrodu szły do domu i do Wigili łapałem je w kuchni na łapkę najpierw te duże a potem te coraz mniejsze brr.
  16. Cytat

    W żadnym wypadku! Ja po prostu sam pytam wcześniej inwestora (inwestorkę najczęściej icon_lol.gif ) czego sobie życzy, wyjaśniam jej, że ja wiem JAK, tylko chcę się upewnić CO mam zrobić. Więc proszę o zalecenia co i gdzie chce mieć, a potem to robię. JAK to robić, to ja wiem.
    I toleruję nawet zmieniające się z czasem koncepcje dotyczące tego GDZIE i CO, ale JAK należy do mnie.
    Na skróty nie chodzę.


    Popieram i tak powinno wyglądać motto prawdziwego fachowca . Klient życzy sobie CO a fachowiec wie JAK
  17. Cytat

    A ja tego nie potrzebuje bo mam konwektory elektryczne francuskie atlantic z atestem unijne i ma to w dupie...


    To Ty tak miej jak masz icon_evil.gif ale widocznie inni chcą inne systemy skoro takie chcą zamontować. Ale jeśli uważasz że Twój jest super / jak super jest piwo mojego Brata z Grodziska które miałeś okazje spróbować / to po prostu przedstaw zalety Twego systemu.
  18. Cytat

    Właśnie dlatego napisałem to co napisałem. I wierzcie mi, że jeśli ma to być dobre to nie można robić prowizorki, nie można oszczędzać na wielu elementach i właśnie dlatego to trzeba od początku zaplanować począwszy od sposobu ogrzewania (podłogówka/kaloryfery) alternatywa gdyby coś nie poszło tak jak chcemy itd. etc - niestety tak jak napisał animus poniżej 30 40 tyś nie zejdzie się. Chyba, że będzie się to robiło samemu. Ale samemu to ja muszę pracować aby móc budować.....


    W porządku piszesz nie ma co robić prowizorki. Tak jak powyżej napisał Animus skąd możesz wiedzieć ze za dwa lub trzy lata UNIA nie narzuci takich przepisów jakie obecnie obowiązują w Niemczech tzn. nowo montowany kocioł na paliwo stałe musi mieć minimum 90 % sprawności . Sprawdź cenę takiego kotła a zobaczysz zaczyna się od powyżej 10 tyś zł. No jeśli chcesz kotłownię bez prowizorki zamknąć na kotle z garażu za 2 tyś zł to gratuluję pomysłu. Popytaj się fachowców na tym forum jak potrafi różnić się spalanie opału w takich kotłach. To co oszczędzisz na początku to przez kilka lat w garażowcu spuścisz z dymem w komin. Przeraża Cię cena kotłowni icon_eek.gif to wejdź sobie na watek o pompach . W kotłowni z wymiennikiem potrzebujesz 4 pompy dwie na wymiennik jedna ładująca zasobnik i jedna cyrkulacyjna do cwu. Można je wszystkie mieć po tanich kosztach za 1 tyś zł ale łączną moc mieć będą 4 razy po 60 W ale jak zdecydujesz się na super oszczędne po 4-6 W mocy to jedna kosztuje około tyś zł bez prowizorki. Spytaj się fachowca od kominów systemowych ile kosztuje kompletny 7-8 metrowy komin / ok 10 tyś zł z wykończeniem i obróbkami na zewnątrz / i to też dodaj do swojej kotłowni bez prowizorki. Nie mam zamiaru tu nikogo straszyć ale mówię tu jako wykonawca i to tylko z materiałów powierzonych inwestorów i bardzo dobrze znam obowiązujące ceny.
  19. Cytat

    Kompletnie nie znasz tematu. Mowa tu o ogranicznikach temperatury na powrocie, które sprawują się dobrze, ale tylko gdy są podłączone do małych pętli ogrzewania podłogowego tak jak w tym przyapadku.
    Więcej o ogrzewaniu podłogowym tutaj.


    O ograniczeniu temperatury powrotu to my dobrze znamy ten temat ale nie do końca przeczytałeś post i tak ogólnie to wydaje mi się ze po prostu reklamujesz swój system bo po otwarciu strony są tylko same zalety systemu bydgoszcz icon_eek.gifa ni nie ma o ograniczeniu temperatury powrotu o który nam chodzi
  20. Cytat

    dzięki. z google potrafię korzystać i wszędzie są bardzo ogólne suche informacje.

    tych informacji nie znalazłem w żadnym czytanym artykule a kilka ich było:
    - profil główny/nośny równoległe do dłuższej czy krótszej ściany?
    - płyta prostopadle/równoległe do których profili?

    wynika z tego że każdy robi jak mu wygodniej a przecież są jakieś zasady...


    Swego czasu miałem poradnik Nidy Gips i były tam dość dokładnie wyrysowane poszczególne konstrukcje sufitów . Spróbuj może poszukać na ich stronach.

    Masz tutaj adres strony poradnika wykonywania różnych konstrukcji sufitów między innymi też tego który Cię interesuje. www.lafarge.pl/[04]%20sufity%20podwieszane.pdf
  21. Cytat

    A niby dlaczego ?

    Kompletną kotłownię CO i CWU w oparciu o pompę ciepła z kolektorem pionowymi wykonasz między 27.000 a 30.000zł.
    Z kolektorem poziomym o kilka tysięcy mniej - a w systemie gospodarczym zmieścisz się w kwocie do 20.000zł.

    To są ceny niewiele wyższe (często niższe) niż całkowity koszt kotłowni CO i CWU na paliwo stałe lub (i) gazowe.


    Masz rację. Kolega powyżej wspomniał o kotłowni na ekogroszk. W październiku robiłem kompletną kotłownię w oparciu o kocioł Defro Duo z wymiennikiem płytowym i 200l zasobnikiem cwu koszt całej kotłowni wraz kominem systemowym jak policzył inwestor wyniósł 28 tyś zł. Po pierwszym sezonie grzewczym stwierdził ze to jeszcze nie koniec kosztów gdyż planuje budowę pomieszczenia na opał. W związku z tym iż go nie posiadał zakupował ekogroszek w 250 kg partiach i z tego powodu kłopoty dwukrotne wygaszenie pieca z powodu awarii ślimaka / mokry opał /. Każda partia opału wymuszała zmianę nastaw na sterowniku.
  22. Cytat

    Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz prac ogrodniczych.

    Oferujemy Państwu szeroki zakres usług:
    - projektowanie ogrodów oraz zakładanie ogrodów od podstaw
    - trawnik z siewu, z rolki, systemy nawadniające, oczka wodne, wyrównanie terenu, nasadzenia roślinne, oświetlenie
    - pielęgnacja ogrodu: regeneracja, aeracja, wertykulacja oraz oprysk trawnika
    - usługi ziemne: praca koparką, mini-koparką, wywóz (gruntu, śmieci), dostawa ziemi
    - prace brukarskie: układanie polbruku, zwykłej kostki, krawężników i obrzeży, cięcie kostki, utwardzanie powierzchni zagęszczarką
    - sprzedaż czarnoziemu, siatki ogrodowej, słupków, drutu wiązałkowego oraz thuji
    - montaż i demontaż konstrukcji ogrodowych (kratki,panele,plotki ze sztachet)

    Naszą zaletą jest konkurencyjność cen oraz współpraca z różnego rodzaju firmami budowlanymi.
    Dlaczego warto nas wybrać ?
    Ponieważ zapewniamy kompleksowe usługi. Dojeżdżamy na miejsce. U Nas otrzymasz wycenę, pomoc w wyborze i konsultacje, które są całkowicie darmowe.

    Z każdym klientem ustalamy cenę indywidualnie!

    Kontakt:
    +48 889 207 287
    +48 535 344 622
    www.trawnik-koszalin.pl


    Aleś się Kolego rozpisał ze swoją ofertą na różnych wątkach. icon_eek.gif A tak do Twojej wiadomości na tym forum jest wątek gdzie możesz reklamować się do woli a tutaj to jedynie śmiecisz i spamujesz.
×
×
  • Utwórz nowe...