Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

sham4n

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O sham4n

 • Ranga
  Początkujący
 1. Z tej strony wóz wjedzie podjazdem i zostanie max kilkanaście metrów, więc będzie ok. Właśnie o czymś takim myślałem. Znasz jakieś gatunki roślin "niskich", tak żeby zasadzić na zboczach poletka - wtedy były by dopełnieniem całego układu. Może jakieś trawy?
 2. Masz racje, że do końca się nie opróżnia, ale jednak tego "gęstego" też co jakiś czas trzeba usunąć Tak jam pisałem pojawiła się druga koncepcja: Dostałem info od dwóch potencjalnych wykonawców, że dzięki użyciu 4 tuneli rozsączających (http://www.marley.com.pl/tunel-rozsaczajacy-300-l.html) wystarczy nam poletko/nasyp 3x6m tak jak w załączniku. Zachowując przy tym bezpieczne odległości od budynku oczywiście. Nasyp dlatego, że wody gruntowe są najwyżej na ok 1,2 do 1,6m tak jak pisałem wcześniej. Co o tym myślicie?
 3. Pojawiła. się druga opcja - zmiana lokalizacji oczyszczalni tj. od północy, jako przedłużenie podjazdu (zaraz za wiatką). Kwestia tylko gdzie zmieścić jakieś poletko do odprowadzania wody (studnia chłonna, drenaż?). Gdyby poletko było 2 metry od budynku i 2 od granicy to zostaje szerokość 3m. Długość ok. 6m. Wystarczy? Dodam, że będę musiał zrobić nasyp gdyż poziom wód gruntowych jest na 1,2-1,6m, ale budynek i tak będzie trochę podniesiony więc się wyrówna Co myślicie? Aha, jeśli oczyszczalnie będzie tak blisko budynku to trzeba zrobić dodatkową wentylację ponad połać dachu tak? Jak to wygląda technicznie?
 4. Oczyszczalnia będzie biologiczna ze studnią chłonną lub małym drenażem. Dla lepszego zobrazowania wstawiłem plan: Nie wiem jak to najlepiej rozwiązać, a niedługo fundamenty się pojawią
 5. Zgadza sie, ale raz na rok/dwa jakos trzeba pozbyc sie towaru:) a szambiarki na trawnik nie uśmiecha mi sie wpuszczać... Odnosnie przelewania to chodzilo mi o rure doprowadzoną na stałe do zbiornika (pod ziemią). Ciągle zastanawiam jak się jak to najlepiej rozwiązać...
 6. Witajcie! Planuje montaż biologicznej POŚ. W projekcie mam oczyszczalnie oddaloną od ogrodzenia ok 33m. Jak najlepiej zrobić żeby usuwać z niej ścieki bez wjazdu wozu ascenizacyjnego na teren działki? Widziałem firmy, który mają tak duże węże, ale może da się to zrobić inazcej. Myślałem o poprowadzeniu od oczyszczalni do ogrodzenia rury i zakończenia jej szybkozłączką. Czy takie coś ma sens? Nasuwają mi się tutaj pytania: - jaka rura, - jak głęboko, - jak wygląda wyjście z oczyszczalni tak żeby ściek nie przelewał się do tej rury. Może ktoś sie spotkał z podobnym tematem? Z góry dzięki za pomoc!
 7. sham4n

  Pompa ciepła

  Cześć, Koszt 37000 jest za pełną instalację? (pompa, kotłownia itd)? Wszystko robiła jedna firma? Jeśli tak to proszę o namiar na priv:)
×