Skocz do zawartości

Marcin i Aga

Uczestnik
  • Posty

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Marcin i Aga's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. projekt jeszcze nie kupiony. nie chcemy robić nic pochopnie. na razie jesteśmy na etapie przygotowania mieszkania pod sprzedaż więc jeszcze trochę czasu ale później chcemy mieć jak najwięcej informacji, jak najmniej niespodzianek i wszystko zapięte na ostatni guzik. p.s. swoją drogą mieszkanie na sprzedaż lepiej wyremontować tak na czyściocha czy lepiej nic nie robić (i tak każdy ma inny gust i zrobi sobie po swojemu) sprzedawał ktoś mieszkanie i może coś doradzić?
  2. -wejście do kotłowni chcielibyśmy zrobić od strony sieni tak jak piszesz. -nad podwyższeniem parteru nie myśleliśmy -byłby jeden komin ponieważ myślimy o pompie ciepła do co i cwu -co do okien w ścianach szczytowych to nie chcemy ponieważ mamy wąską działkę i chcielibyśmy skorzystać z 3m od granicy -też mam nadzieję że belki terivy są sensownie ułożone. -tak roboty ziemne oraz dach będziemy robić sami. Ojciec w swoim domu zrobił sam+1osoba do pomocy. Jak u niego będę to zrobie fotkę i pokaże. naprawdę fachowa robota.
  3. w pierwszym poście dałem link do projektu. nie jest chyba za bardzo skomplikowany (jedynie ta lukarna która mi się podoba ale jeśli będę musiał to z niej zrezygnuje chodź nie mam pomysłu na zamiennik) tak patrząc na poziom trudności budowy myślałem że kosztorys mógł by być prawdopodobny. niestety dopiero zaczynam drogę z marzenia do czynów i w niej muusze się bardzo dużo nauczyć. możę na podstawie danych i rysunków szczegółowych które podaje biuro uda mi się wykalkulować coś bardziej zbliżonego.
  4. to nie dobrze... bo do tej pory kierowałem się tymi kosztorysami uważając że takie mniej więcej będą koszty inwestycji.. co miało duży udział w doborze projektów. wymaga to większych kalkulacji z mojej strony, zważając na określony budżet. wiadome nie chcę złotych klamek itp ale liczę na wykończenie do końca..
  5. dobrze słyszeć coś takiego ponieważ o ile 240tys zł to duuużo pieniędzy o tyle z dnia na dzień dochodzi więcej wątpliwości typu "czy starczy" i czy w ogóle to jest możliwe.
  6. to ja powrócę do korzeni tematu oto jet kosztorys tego domku który byśmy chcieli z żoną wybudować http://www.z500.pl/pliki/65/kosztorysy/z65_szacunkowy.pdf rzeczy na których mógłbym zaoszczędzić wypisałem w pierwszym poście kwota za instalację co i cwu myślę że trochę się zatrze jak pominę jeden komin, kotłownię i wykorzystam studnie głębinową która i tak była w planie (może nie w całości i sprostujcie mnie jeśli się mylę) pytanie moje brzmi na ile mogę ufać takiemu kosztorysowi i czy wogóle mogę się na nim chodź trochę opierać. dostałem emaila od pani z tego studia CYTUJĘ: "Witam serdecznie, na naszej stronie znajdują się zaktualizowane kosztorysu na czwarty kwartał 2011 roku. Pozdrawiam gorąco, Agata Grzechowiak STUDIO Z500 esencja pomysłów projekty Z500 przestrzeń stworzona dla Ciebie tel. (022) 425-50-30; tel/fax (022) 33-11-33-5; gsm: 0607-17-12-12 www.Z500.pl; e-mail:projekty@z500.pl" ale nie wiem jak to ma się do rzeczywistości większość z Was ma domy lub je buduje dlatego o to Was zapytam
  7. myślę także o studni głębinowej więc może upiec 2 pieczenie na jednym ogniu i pomyśleć o czymś takim? http://allegro.pl/pompa-ciepla-ecopol-syst...2022228575.html sory nie zauważyłem kwoty końcowej ponad 43 tys..:/
  8. tak jak piszesz grzanie węglem jest dla mnie na ostatnim miejscu. a Twoja rada jaką jest pompa ciepła powietrze woda z ogrzewaniem podłogowym bardzo mi się podoba. rezygnacja z kotłowni i drugiego komina częściowo pokryje koszty tak więc inwestycja nie będzie taka droga jakiej się spodziewałem:)
  9. w wybranym przez nas projekcie jest tak: zewnętrzna: gazobeton/ceram. pustak szczelin 24cm + styro 12 wewnętrzna: gazobeton/ceram. cegła gdziurawka 12cm czy to też są dobre produkty? jak już zainwestuje w pompe ciepła to musi być energooszczędnie.
  10. Arturo72 dzięki bardzo za pomoc. a z czego budujesz? ja myślałem o ytongu. czy jak np będę kupował materiały zimą na zapas to zaoszczędzę? kupujesz z jednej firmy czy kro gdzie ma tańsze?
  11. i tego się właśnie boję. wiem że na dłuższą metę te rozwiązanie byłoby poprostu najlepsze i pewnie za parę lat to już będzie standard. ale ograniczony budżet inwestycji trzyma mnie za gardło. temat ogrzewania dla mnie jest bardzo ciężki ze względu na to że muszę uważać na koszty tylko zastanawiam się czy np nie udałoby mi się nawet zmieścić w budżecie z taką instalacją o której wspomniałeś Arturo72 nawet za 25tys przy założeniach jakie pisałem z pierwszym poście? Arturo72... rozwiewasz moje wątpliwości.. a powiedz mi do tego muszę jeszcze doliczyć cenę instalacji ogrzewania podłogowego tak?
  12. a do tego muszę mieć ogrzewanie podłogowe? czy kaloryfery? to drugie chyba tańsze prawda? taką PC właśnie chciałbym do c.o. i cwu
  13. z tą lukarną to myślałem właśnie o ciągłości dachu tylko na wysokości balkonu lekko podciągniętym do góry aby na niego nie wchodził. wydaje mi się to tańszym rozwiązaniem, chodź teraz nie wiem czy możliwym. masz racje nie jest to takie proste. co do pompy to kusi strasznie swoją "bezobsługowością" i niską ceną exploatacji na których tak bardzo nam zależy ale jeśli będzie trzeba zrezygnować z tego rozwiązania to tak będzie. Chodź myślałem że ceny tych instalacji w miare się pokryją np. nie będzie trzeba budować 2 kominów. a pompa mogła by być podłączona do kaloryferów a nie do ogrzewania podłogowego. (nie jestem pewien) wiadome zawsze chodzi o pieniądze no i o czas a czas to pieniądz więc tylko o pieniądze. myślę że bylibyśmy z żoną dostać kredyt na całą inwestycję ale perspektywa dużej raty nas dobija. tak więc chciałbym jak najwięcej zrobić metodą gospodarczą no ale nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce, nie wiem na ile czasu wystarczy i czy później nie będziemy musieli mieszkać z nieskończonym domu. cały czas szukam rozwiązań w temacie ogrzewania. co myślicie np na coś takiego do samej wody: http://allegro.pl/pompa-ciepla-do-wody-uzy...2021923119.html i do tego piecyk na węgiel z podajnikiem do ocieplenia. wiadome będzie kominek to nie będzie trzeba grzać za mocno. no i latem nie będę musiał palić w piecu żeby mieć ciepłą wodę. tylko nie wiem jakie będą zmiany w takim wariancie w instalacjach.
  14. dużo osób zakłada takie tematy więc i ja założę. proszę sprowadźcie mnie na ziemie albo zróbcie mi nadzieję otóż: chciałbym wybudować ten domek http://www.z500.pl/projekt/z65,prosty-w-bu...m-wykuszem.html -bez tego łamanego daszku nad balkonem -wykorzystując pompę ciepła -studnię głębinową (na pół z sąsiadem) -bez instalacji gazowej -przydomowa oczyszczalnia ścieków z rozsączeniem już jest. -wszystkie inne media już są -mój ojciec prowadzi usługi gruntowe więc koparka za darmo -jak również usługi dekarskie więc dach tylko materiał. -wykończenie wnętrza (malowanie itp) we własnym zakresie sęk w tym że chciałbym przeznaczyć na to 240tys góra. czy taka inwestycja ma szanse? jak myślicie?
  15. Witam. mam kilka pytań odnośnie wyżej wymienionego urządzenia. Dużo już czytałem ale chciałbym dowiedzieć się czegoś od osób które poprostu tego używają. otóż mimo ceny całej instalacji która trochę mnie przeraża bo budżet mam ograniczony czy np rezygnacja z kotłowni oraz jednego komina zrównoważy koszty? czy musi do tego być ogrzewanie podłogowe czy mogą być kaloryfery? mogę wykorzystać do działania pompy np studnię głębinową czy lepiej pobierać energię z ziemi?. potrzebna do tego jakiaś specjalna wentylacja? no i czy koszty exploatacyjne naprawde są niższe? planuje domek około 120m2 rodzina 2+2 no i pompa miała by służyć zarówno do ogrzania domu jak i wody. i poprostu nie wiem czy ogromna inwestucja zwróci się później czy raczej to będą małe różnice. dziękuje z góry za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...