Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

HABA

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez HABA

 1. Teoretycznie można odlać zbiornik, który wytrzyma większy napór ziemi, jednak musiałby on mieć po protu grubsze ścianki, co wiązałoby się z większą ilością tworzywa zużytą na wyprodukowanie i większą ceną. Tak czy inaczej - gdyby ktoś potrzebował to temat jest do zrobienia.
  Co do reszty w tej kwestii, poprzednik zgrabnie ujął najważniejsze informacje - śmiało można się nimi sugerować.
 2. Cytat

  Mam dylemat.
  A mianowicie będę instalował oczyszczalnię 3 komorową 3000l ( 5 osobowa rodzina) , która jak wiem nie jest przez wszystkich aprobowana (lepsza lecz niestety droższa biologiczna).
  U mnie na działce sam piach i wody gruntowej na 3 metrach nie uświadczysz, dlatego też tego typu rozwiązanie. Ponadto sąsiedzi też nie narzekają (brak problemów z oczyszczalniami)
  Mój dylemat polega na tym, że nie mogę zdecydować na sposób drenażu.
  - czy z drenażem ok. 50 metrów? jak długa żywotność takiego układu jelitowego? gdzieś przeczytałem, że po 10 latach do wymiany.
  - czy może na tunelach rozsączkowych? oszczędność terenu. Wydawało mi się to lepszym rozwiązaniem, lecz spotkałem się z opiniami sprzedawców, którzy twierdzą że się szybciej zatykają i są po prostu "be"
  - czy na pakietach wbox? Ponoć bardzo dobre rozwiązanie. Ponoć?

  Bardzo proszę o poradę doświadczonych użytkowników forum.  Koszt oczyszczalni biologicznej faktycznie jest odrobinę wyższy, ale warto zastanowić się nad kosztami eksploatacji. Ze względu na nowsze rozwiązania, oczyszczalnia biologiczna jest zdecydowanie tańsza w użyciu. W przypadku awarii i "zapchania się" drenażu, musimy liczyć się z kosztami jego ponownej aktywacji, które sięgają kwoty 400 złotych. Oczyszczalnia biologiczna jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu dla zwykłego użytkownika, także jej serwisowanie i stosowanie preparatów nie stanowi żadnego problemu. Przede wszystkim daje nam gwarancję lepiej oczyszczonych ścieków. Drenaż jest oczywiście tańszy, ale zdecydowanie bardziej awaryjny i mniej skuteczny.

  Budowa oczyszczalni to jednorazowo większy koszt. Można jednak starać się o dotację i zdecydować na nowsze rozwiązanie, które będzie bardziej skuteczne i wygodne.

  Życzymy powodzenia w poszukiwaniach i budowie! icon_smile.gif
 3. Cytat

  Witam. Czy Wasze "nicki" to zbieg okoliczności icon_idea.gif  Oczywiście, że to nie zbieg okoliczności. Jesteśmy polskim producentem przydomowych oczyszczalni ścieków, a na forum staramy się rozwiać wszystkie wątpliwości osób, które zastanawiają się nad montażem takich systemów. Staramy się służyć radą i przekazać jak największą ilość informacji, którą udało nam się uzyskać w trakcie zdobywania doświadczenia w zakresie POŚ. icon_smile.gif
 4. Cytat

  A jak się ma zmiękczacz wody do POŚ? sól po regeneracji nie zabije bakterii? mocno zastanawiam się nad zakupem zmiękczacza wody do domu ale nie wiem jak bardzo wpłynie to na moją przydomową oczyszczalnię. Ktoś? Coś?  Zmiękczacze wody, a konkretnie sól w nich używana, ZAWSZE wpływają negatywnie na florę bakteryjną - niezależnie od tego, co pisze producent oczyszczalni. Zmiękczacze wody można montować pod warunkiem, że te silnie zasolone popłuczyny nie będą trafiały do przydomowej oczyszczalni ścieków. W przeciwnym wypadku będą obniżały wydajność i żywotność układu oczyszczania. Wiemy z doświadczenia klientów icon_smile.gif
×
×
 • Utwórz nowe...